Teslim Alma Ofisi
Alış Tarihi
{{fromDayNumber}}
{{fromDayName}} {{fromMonthName}}
Saat Aralığı
İade Ofisi Seç
İade Tarihi
{{toDayNumber}}
{{toDayName}} {{toMonthName}}
Saat Aralığı
Elazığ Araç Kiralama

Elazığ Araç Kiralama

Harput’un tarihi sokaklarında dolaşmak, Keban Gölü kıyısında huzurlu saatler geçirmek ve birbirinden lezzetli yemeklerin tadına bakmak… Elazığ gezinizi daha renkli hale getirecek bu öneriler şehri en iyi bilenlerden geldi. Elazığlıların tavsiyeleri bunlarla sınırlı değil. “Elazığ’da ne yenir?”, “Elazığ’da yemek nerede yenir?” ve “Elazığ’ın tarihi yerleri nerelerdir?” gibi sorularımıza verdikleri yanıtlarla şehirde iyi vakit geçireceğinizi düşünüyoruz. Bu önerilerin hakkını vermek için bir araç kiralamak şart. Elazığ’da araç kiralama işleminin ardından yola çıkmaya hazırsınız!

Elazığ’da Ne Yenir?

Elazığ’da Ne Yenir?

Kıymalı patlıcan yemeği süslü fidos ile kurutulmuş biber ve patlıcanla hazırlanan kofik dolması Elazığ’da tadabileceğiniz ilginç tatlardan yalnızca bazıları. Harput köftesi ve kurut çorbası da Elazığlıların mutlaka denemenizi önerdiği lezzetler arasında yer alıyor. Tatlı tutkunlarıysa dolanger ve Harput ekmek tatlısını denemeyi ihmal etmemeli. Bu topraklarda keşfedilmeyi bekleyen sayısız lezzet bulunuyor!

Elazığ’da Kahvaltı Nerede Yapılır?

Elazığ’da Kahvaltı Nerede Yapılır?

Elazığ’ın güzelliklerini keşfetmeden önce muhteşem bir kahvaltı yapabilirsiniz. Yöresel lezzetlerden oluşan serpme kahvaltılarla lezzet beklentinizin fazlasıyla karşılanacağından eminiz. Güne güzel bir başlangıç yapmak aynı zamanda Elazığ mutfağının özgünlüğünü tanımak için birçok farklı kahvaltı mekânı alternatifiniz bulunuyor. Elazığ’ın dört bir köşesine yayılan bu yerler arasından seçim yapmak lezzet beklentinize kalıyor!

Elazığ’da Yemek Nerede Yenir?

Elazığ’da Yemek Nerede Yenir?

Elazığ mutfağı düşündüğünüzden de zengin! İle özgü yaklaşık 150 yöresel lezzetin olduğu biliniyor. Bu lezzetler arasında Harput çorba, lobik çorbası, gömbe, içli köfte, sırın, küncülü köfte, kibe dolması, patile, Balakgazi böreği ve daha nicesi bulunuyor. Elazığ restoranlarında hem kebap çeşitlerini deneyebilir hem de yöresel lezzetleri keşfedebilirsiniz. Farklı bütçelere uygun alternatiflerin rahatlıkla bulunabileceği ilde yemeklerden sonra içerisinde yedi özel karışım bulunan Menengiç kahvesinin ve faydaları saymakla bitemeyen Çedene kahvesinin mutlaka denenmesi gerekiyor.

Elazığ’da Gezilmesi Gereken Yerler

Elazığ’da Gezilmesi Gereken Yerler

Elazığ merkezine 22 kilometre uzaklıkta bulunan Hazar Gölü, Türkiye’nin en derin göllerinden biri olma özelliği taşıyor. Derinlerinde bir saray ve manastır kalıntılarının bulunduğu düşünülen göl, doğaseverleri mutlu edecek eşsiz bir durak olarak tanımlanıyor. Şehirde doğayla buluşabileceğiniz diğer yerlerse Elazığ merkeze 50 kilometre uzaklıktaki Keban ve 15 kilometre uzaklıktaki Cip barajları. Keban Barajı’nda geçireceğiniz zamanı uzun tutmanızı öneriyoruz. Doğal güzelliğinden eminiz ki etkileneceksiniz!
 
Elazığ’a kış aylarında gelecekseniz merkeze 30 kilometre uzaklıkta bulunan Hazarbaba dağındaki kayak merkezinde karın keyfini çıkarabilirsiniz.

Elazığ’ın Tarihi Yerleri

Elazığ’ın Tarihi Yerleri

Harput, Elazığ’ın geçmişine tanıklık etmek için mutlaka görülmesi gereken destinasyonlardan bir tanesidir. Elazığlıların bir açık hava müzesi olarak betimlediği Harput, şehir merkezinin 6 kilometre kuzeyinde yer alıyor. MÖ 20. yüzyıla ait kalıntıların yer aldığı bölgeyi keşfetmeye Harput Kalesi’nden başlayabilirsiniz.
Urartular tarafından MÖ 8. yüzyılda inşa edilen yapı Süt Kalesi olarak da biliniyor. Kaleye bu isim su kaynaklarının tükenmesi üzerine harç için süt kullanıldığı için verilmiş.
 
Görkemli kalenin ardından Artuklular’a ait Ulu Cami’yi ve 2. yüzyılda yapılmış Meryem Ana Kilisesi’ni de gezebilirsiniz. Harput’un tarihi sokaklarında dolaşmayı da ihmal etmeyin.
 
Yazın serin kışın da sıcak olduğu için ilgi gören Buzluk Mağaraları, Harput’taki geziniz için güzel bir final olabilir.

Elazığ Gece Hayatı

Elazığ Gece Hayatı

Elazığ, bildiğimiz anlamda gece hayatının renkli olduğu yerlerden biri değil. Ancak akşamları yapılabilecek birçok sosyal aktiviteye ev sahipliği yapıyor. Alışveriş merkezleri özellikle tercih ediliyor.

Elazığ Oto Kiralama

Budget Elazığ ofisinden araba kiralamak şehri keyifle keşfetmenizi sağlayacak. Elazığ araç kiralama işlemi için rezervasyonunuzu telefonla ya da internet sitemizden yapabilirsiniz.
 
Budget Elazığ Araç Kiralama Ofisi

Adres: Elazığ-Diyarbakır Yolu 8. km Havaalanı Kavşağı Metinler Petrol Elazığ
Telefon: (0541) 823 2300
www.budget.com.tr
 
Adresler 
Keban Gölü ve Barajı: Keban Elazığ
Cip Barajı: Cip Çayı Elazığ
Buz Mağaraları: Harput Mah. Elazığ
Harput kalesi: Elazığ - Bingöl Karayolu 8. Km Elazığ