Teslim Alma Ofisi
Alış Tarihi
{{fromDayNumber}}
{{fromDayName}} {{fromMonthName}}
İade Ofisi Seç
İade Tarihi
{{toDayNumber}}
{{toDayName}} {{toMonthName}}
Budget ile araç kiralama deneyimi parmaklarınızın ucunda!

Sen de yollarda özgürlüğü ve konforu bir arada arıyorsan, Budget’la yola çık. Budget uygulamasını indir, Türkiye'nin 33 şehir ofisleri, 23 havalimanı ofisleri ve Budget İstediğin Yerde ofislerinden hemen rezervasyonunu yap!

App Store
araç kiralama

Araç Kiralama Dolandırıcılığına Karşı Alabileceğiniz Önlemler

İnternet dünyasında, dolandırıcılık hikayeleri sık sık karşımıza çıkıyor. Sağladığı büyük kolaylıklar nedeniyle kullanmaya alıştığımız online sistemlerde son derece dikkatli olmalı ve güvenilirliğinden emin olmadığınız siteleri asla kullanmamalısınız.

Online olarak kullanılan hizmetler içinde en sık kullanılanlardan biri de araç kiralama. Tercih edilecek web sitelerinin kurumsal olup olmadığına ve güvenlik ayarlarının üst düzeyde olmasına mutlaka dikkat etmelisiniz.

Araç kiralama işlemi yaparken, dolandırıcıların kullandığı bazı yöntemler bulunuyor. Bunlar arasında özellikle dikkat etmeniz gerekenleri şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Sahte web siteleri açarak, güvenilir ve kurumsal araç kiralama şirketlerinin sitelerini kopyalayarak müşterileri kandırmak
  • Araç kiralama depozito ücretlerini almak için önceden belirlenmiş bir tutarı müşteriden tahsil ettikten sonra, araca hasar vererek depozito ücretini iade etmeme yoluna gitmek
  • Kiralık araçları ikinci el olarak satmaya çalışmak ve araç kiralama işlemi yapan kişileri dolandırmak

Bu nedenle, araç kiralamadan önce dikkatli olmalı, güvenilir ve tanınmış araç kiralama şirketlerini tercih etmeli ve sözleşme koşullarını dikkatle okumalısınız. Kiralama işlemi sırasında oluşabilecek herhangi bir problemde de hemen ilgili kişi veya kuruma başvurarak çözüm sürecinizi başlatmalısınız.

Araç kiralama işlemi yaparken, dolandırıcılıktan korunmak için dikkat edebileceğiniz ipuçlarını şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Araştırma yapmalı ve çevrimiçi yorumları okumalısınız; araç kiralama şirketleri hakkında detaylı bilgi edinmeden rezervasyon yapmaktan kaçınmalısınız.
  • Kiralama sözleşmesinin hüküm ve koşullarını dikkatlice okumalısınız; küçük yazıları atlamamalı ve tüm detayları anladığınızdan emin olmalısınız.
  • Kişisel bilgilerinizi korumalısınız; şirketin güvenilirliğinden emin olmadan kredi kartı bilgilerinizi veya kişisel bilgilerinizi asla paylaşmamalısınız.
  • Üçüncü parti web sitelerine karşı dikkatli olmalısınız; üçüncü parti web siteleri aracılığıyla araç kiralama işlemi gerçekleştirmeden önce şirketi iyice araştırdığınızdan emin olmalısınız.
  • Kredi kartı ile ödeme yapmalısınız; kredi kartı ödemesi, dolandırıcılık durumuna karşı ek koruma sağlar.
  • Kiralık araçla ilgili tüm belgeleri güvenli bir yerde saklamalısınız.
  • Şüpheli durumlar için bankanıza başvurmalısınız; dolandırıcılık şüphesiyle karşılaştığında bankanıza başvurup dolandırıcılığı bildirmelisiniz. Böylece masraflara itiraz etmek için gereken desteği alabilirsiniz.

Tüm bu bilgiler dahilinde daha dikkatli ve bilinçli hareket ederek araç kiralama işleminizi güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Budget ile Her Zaman Güvendesiniz!

Budget, araç kiralama sektöründe müşteri güvenliği ve memnuniyetine verdiği önemle öne çıkan bir araç kiralama şirketidir. Budget araç kiralama hizmetlerinde, yalnızca resmî web sitemiz budget.com.tr ve 444 4 722 numaralı hattımızdan gerçekleştireceğin işlemler güvence altındadır. Güvenliğin için bu resmi kanallarımız haricindeki web siteleri veya telefon numaraları ile iletişime geçmeni ve ödemelerini sadece web sitemiz veya Budget ofislerinden gerçekleştirmeni tavsiye ederiz.