Teslim Alma Ofisi
Alış Tarihi
{{fromDayNumber}}
{{fromDayName}} {{fromMonthName}}
İade Ofisi Seç
İade Tarihi
{{toDayNumber}}
{{toDayName}} {{toMonthName}}
Budget ile araç kiralama deneyimi parmaklarınızın ucunda!

Sen de yollarda özgürlüğü ve konforu bir arada arıyorsan, Budget’la yola çık. Budget uygulamasını indir, Türkiye'nin 33 şehir ofisleri, 23 havalimanı ofisleri ve Budget İstediğin Yerde ofislerinden hemen rezervasyonunu yap!

App Store
sıcak hava balonu

Bir Masalda Gibi Hissedeceğin Kapadokya Tatiline Hazır mısın?

Bazı kentler masalları andırır. İçerisine girince, gerçekten masaldaymış gibi hissettirir. Günümüzden 60 milyon yıl önce oluşmaya başlayan ve birkaç yüz yıl sonra yok olacak bir yer hayal edin. Ya da hayal etmeyi bırakın, biz söyleyelim: Kapadokya.
Erciyes, Hasandağı ve Göllüdağ’ın milyonlarca yıl önce püskürttüğü lavların ve küllerin temelini attığı, doğa ananın yağmur ve rüzgârlarla besleyip büyüttüğü ve bugüne kadar gelmeyi başaran doğal bir yapı Kapadokya. Bazen hepimizin içinden bir cümle geçer ya, ‘’Kendimi, sevdiklerimi alıp masal gibi bir yere gitsem, Güneş’in doğuşunu izlesem, sanki bir mucizeye tanıklık ediyormuşum gibi hissetsem…’’ işte, tam olarak bu hisleri yaşatan; masal gibi ama gerçek bir bölge Kapadokya. Eğer karar verip Kapadokya’yı ziyaret etmek istersen, hayatında görebileceğin en güzel manzaralardan birine tanıklık edeceğini garanti edebiliriz. Güneş’in doğuşunun en güzel haline tanıklık edebilir, ‘’doğadan nasıl ilham alınır?’’ sorusunun cevabına kendi gözlerinizle ulaşabilirsiniz.
 

Kapadokya’da Neler Yapılabilir?

‘’Doyamadığım anılar biriktirmek, doğanın güzelliğine tanıklık etmek istiyorum.’’ Bu cümleyi kurduktan sonra gidebileceğiniz en güzel yerlerden birine, Kapadokya’ya gitme kararı mı aldınız? Kapadokya ziyaretiniz sonlandıktan sonra ne kadar doğru bir karar verdiğinizi anlayacaksınız. Tarihin kendisini ve doğanın eşsiz güzelliğini keşfedebileceğiniz Kapadokya’da neler yapabilirsiniz? Sizin birkaç güzel önerimiz var:
 

Tarihi Keşfedebilirsiniz

Kapadokya, bahsettiğimiz üzere milyonlarca yıl önce oluşmaya başlayan, doğal bir bölge. Bu bölgede Selçuklu ve Osmanlı gibi Türk medeniyetlerinin tarih izlerine tanıklık edebilirsiniz. Her köşesi farklı bir tarih barındıran Kapadokya’da; Ürgüp, Avanos ve Göreme’yi ziyaret edip tarihe doyabilirsiniz.
 

Yeraltı Şehirlerini Ziyaret Edebilirsiniz

Kapadokya’da, yüzlerce hatta binlerce yıl önce yapılmış tam 36 tane yeraltı şehri bulunuyor. Mısır Piramitleri için insanlar ne kadar akıl ayırdıysa, bu yeraltı şehirleri için de en az o kadar kafa yorulmuş. Matematiği, fiziği temelinde bulunduran bu yapıları ziyaret ederek eşsiz bir deneyim yaşayabilirsiniz.
 

Vadilerde Yürüyebilirsiniz

Peribacalarının eşliğinde, kuş cıvıltılarıyla yürümeye ne dersiniz? Bu eşsiz yolculukta size kimi zaman dereler, kimi zaman şelaleler eşlik edecek. Ayrıca kayaların oyulmasıyla inşa edilmiş kiliseler de bu yolculukta karşınıza çıkacaktır.
 

Balona Binebilir, Gökyüzünü Keşfedebilirsiniz

Kapadokya dendiğinde akla gelen ilk etkinliklerden bir tanesi elbette balona binmek. Yerdeyken gözünüzü alamadığınız bu doğal kente bir de yukarıdan, bulutların arasından baktığınızı hayal edin… Hiçbir zaman hafızanızdan silinmeyecek, gözlerinizle görebileceğiniz en harika manzaralardan birine tanıklık edeceksiniz.
 

Eşsiz Şaraplar Tadabilirsiniz

Tam bir üzüm cenneti olan Kapadokya, bu eşsiz üzümlerden yapılan leziz şarapların tadını, bölgenin tüflü toprağına borçlu. Başka bir yerde tatmanızın çok zor olacağı, birbirinden farklı lezzetlerde şarapları, Kapadokya gezinizde tatmayı unutmayın.
Türkiye’de yer alan bu benzersiz bölgeyi, tüm bunlar ve daha birçok etkinlikle doyasıya keşfedebilirsiniz.