Teslim Alma Ofisi
Alış Tarihi
{{fromDayNumber}}
{{fromDayName}} {{fromMonthName}}
İade Ofisi Seç
İade Tarihi
{{toDayNumber}}
{{toDayName}} {{toMonthName}}
Budget ile araç kiralama deneyimi parmaklarınızın ucunda!

Sen de yollarda özgürlüğü ve konforu bir arada arıyorsan, Budget’la yola çık. Budget uygulamasını indir, Türkiye'nin 33 şehir ofisleri, 23 havalimanı ofisleri ve Budget İstediğin Yerde ofislerinden hemen rezervasyonunu yap!

App Store
gezi rehberi

Budget Macera Rotası İzmir

Budget’la Macera Rotası yolculuğuna çıkan Burak Akkul & Seda Akkul çiftinin bu ayki durağı İzmir! Mevsimin tadını çıkarmak için en güzel seçeneklerden biri olan bu şehirde dostlarla kavuşacak, gezecek, birbirinden leziz yemekleri tadacak ve eğleneceğiz. Bu yolculukta İzmir’de hafta sonunun keyfini çıkarmanın yanı sıra tarihi güzellikleri görme fırsatı da yakalayacağız. Hep beraber Budget’la Macera Rotası İzmir’in duraklarına göz atalım.

Alaçatı

Budget Taksim ofisinden öğle saatlerinde başlayan İzmir yolculuğunda ilk durak olan Alaçatı’ya ulaşmamız güneş batmadan gerçekleşiyor. Varış gününün akşamı, çeşit çeşit mezeleri ve yemekleri tadıp, dostlarla hasret gidermeye ve dinlenmeye ayrılıyor. Yolculuk, ertesi sabah kaldığı yerden devam ediyor.

Konak

Yeni güne boyozla başlayıp Milli Kütüphane Caddesi’nin keyfini çıkarıyoruz. Konak’a gelip Saat Kulesi’ni görmeden olmayacağından Konak Meydan’a uğramayı ihmal etmiyoruz. Kemeraltı Çarşısı’nın sokaklarında kaybolduktan sonra tepsiyle kazandibi yemenin keyfini çıkarıyoruz. Tatlının üstüne Kızlarağası’nın meşhur kahvesini içiyor ve biraz dinleniyoruz. Alsancak’ta bulunan Atatürk Müzesi’ne ulaşan Konak yolculuğu, Sevinç Pastanesi’yle devam ediyor. Konak’ta gezerken İzmir Agorası’nı ziyaret ediyor ve bu mahallenin söğüşçülerini de tavsiye etmeyi unutmuyoruz. Karataş Asansörü ve Narlıdere’deki teleferik şehri yukarıdan görmek isteyenler için en güzel rotalardan.

Urla

En güzel lezzet duraklarından olan Urla’ya gelip muhteşem deniz ürünlerinden ve eğlence mekanlarından biraz tadıyoruz. Urla’dan bahsederken mutfağının güzelliğinin yanı sıra sokaklarının, sahillerinin, havasının, denizinin ve insanının da en az mutfağı kadar güzel olduğunu belirtmekte fayda var.

Çeşme/Alaçatı

Geceyi geçirdiğimiz Alaçatı’da kahvaltıyla güne mükemmel bir başlangıç yapıyor, Alaçatı’yı gezmeye başlıyoruz. Ülkenin en önemli turistik lokasyonlarından olan Alaçatı’da lokma ve sakızlı kurabiye tadımı yapıyoruz. Midye dolmanın, dondurmanın ve huzurun bolca bulunduğu noktalardan olan Çeşme ilçe merkezinde sahilde turluyor ve Rumeli Dondurması’nın tadına varıyoruz. Her gün Çeşme’den Sakız Adası’na kalkan feribotlar sayesinde adayı günübirlik bile olsa gezme fırsatınız bulunuyor.

Selçuk

Selçuk’a giderken ilk durağımız olan Şirince’de duruyor ve güzeller güzeli yemeklerinin keyfini çıkarıyoruz. Bir sonraki durağımız binlerce yıllık tarihin saklı kaldığı en önemli kültür noktalarından olan Efes Antik Kenti. M.Ö 6000 yılında kurulan Efes, aynı zamanda dünyanın 7 harikasından biri olan Artemis Tapınağı’na da ev sahipliği yapıyor.

Budget Araç Kiralama Hizmetleri

Yolculuğumuz noktalarken aracımızı İzmir Adnan Menderes Havalimanı Budget ofisine bırakıyoruz. Budget, araç kiralama hizmetinde kalite ve uygun fiyatları bir araya getirirken aynı zamanda müşterilerinin istek ve ihtiyaçlarına uygun çözümler üretiyor. Güvenli, konforlu, huzurlu ve ekonomik seyahatler için Budget ofislerine davetlisiniz.