Teslim Alma Ofisi
Alış Tarihi
{{fromDayNumber}}
{{fromDayName}} {{fromMonthName}}
İade Ofisi Seç
İade Tarihi
{{toDayNumber}}
{{toDayName}} {{toMonthName}}
Budget ile araç kiralama deneyimi parmaklarınızın ucunda!

Sen de yollarda özgürlüğü ve konforu bir arada arıyorsan, Budget’la yola çık. Budget uygulamasını indir, Türkiye'nin 33 şehir ofisleri, 23 havalimanı ofisleri ve Budget İstediğin Yerde ofislerinden hemen rezervasyonunu yap!

App Store
gun-batimlari-ile-meshur-lokasyonlar

Gün Batımları ile Meşhur Huzur Dolu Lokasyonlar!

Güzel bir günbatımını izlemenin insan ruhunda yarattığı huzur ve keyfi çok az şey verebilir bu hayatta. Türkiye’nin en muhteşem gün batımlarını takip edeceğin bir rota istiyorsan, aşağıda senin için güzel bir liste hazırladık!

Fethiye – Fethiye Kalesi

Fethiye, tarihi ve kültürel dokusu, harika koyları ve plajları ve doğası ile en gözde tatil beldelerinden biri olarak öne çıksa da, bir özelliği daha var ki, buraya mutlaka gitmeliyim dedirtiyor, tabi ki Fethiye Kalesi! Yüksek bir tepe üzerinde yer alan Fethiye Kalesi, merkeze yaklaşık 3 km uzaklıkta. Gün batımının en keyifli şekilde izlenebileceği yerlerden biri olan kalenin Rodos Şövalyeleri tarafından 15. yy’da onarılıp yeniden inşa edilmiş olabileceği düşünülüyor.

Karaburun-Sarpıncık Feneri

Karaburun'a yaklaşık 20 km uzaklıkta olan Sarpıncık Feneri, Türkiye'nin en batısındaki deniz feneri olarak biliniyor. Fenere daha çok bir patikayı andıran, aşılması zor ama bir o kadar da keyifli yollardan ilerleyerek ulaşabiliyor. Denizden yüksekliği 97 metre olan fener, Türkiye'nin en batı noktasında yer alıyor. Eğer feneri ziyaret edersen, karşıda Midilli ve Sakız Adası’nı görebilir ve en eşsiz gün batımlarından birini izleme şansına sahip olabilirsin.

Gökçeada-Kaleköy

Gökçeada sakin ve keyifli bir tatil isteyenler için önemli bir seçenek olurken, en güzel gün batımlarını da ziyaretçilerine vadediyor. Adanın en eski yerleşim yeri olma özelliğini taşıyan ve aynı zamanda kıyıda yer alan tek yeri olan Kaleköy, günbatımının en güzel izlenebileceği yerlerden biri. Gökçeada'ya yolun düşerse merkeze dört km uzaklıktaki bu eski köye uğramayı ve günbatımının tadını çıkarmayı unutma!

Didim- Tavşanburnu

Aydın’ın Didim ilçesi sınırlarındaki Tavşanburnu Tabiat Parkı da muhteşem bir günbatımı izlemek isteyenler için önemli bir seçenek olarak listedeki yerini alıyor. Sıcak yaz günlerinde, yeşilliklerin arasında maviliklere batan bir gün batımı izleyebilir, kendine huzurlu dakikalar hediye edebilirsin.

Aracını Günbatımına Doğru Sürmek İsteyenlerin Tercihi, Budget!

En güzel günbatımlarını izlemek, yeni rotalar keşfetmek istiyorsan Budget daima seninle! Web sitesi üzerinden ya da Türkiye’nin dört bir yanında bulunan şehir için ve havaalanı ofislerinden araç kiralama hizmetini kolayca gerçekleştirebilir, benzersiz anlara en konforlu ve en güvenli şekilde başlayabilirsin!