Teslim Alma Ofisi
Alış Tarihi
{{fromDayNumber}}
{{fromDayName}} {{fromMonthName}}
İade Ofisi Seç
İade Tarihi
{{toDayNumber}}
{{toDayName}} {{toMonthName}}

Yurt dışında araç kiralama hizmetine global rezervasyon denir. Seyahate başlamadan önce ülke sınırları içerisindeyken gideceğiniz ülkeyi, kiralamak istediğiniz aracı ve tarihleri belirleyerek aracınızı kiralayabilir ve ülkeye vardığınızda konforlu bir şekilde yurt dışı rotanıza başlayabilirsiniz.

Global Rezervasyon Nasıl Yapılır?

Global rezervasyon yaptırmak için yurt dışı seyahatinize başlamadan önce araç kiralama detaylarına da karar vermelisiniz. Bu detaylar sonrasında global rezervasyon yaptırabilirsiniz. Tüm araç kiralama işlemlerinde olduğu gibi global rezervasyonda da firmalara göre değişiklik gösteren bazı temel kiralama şartları bulunur. Bu şartları karşılayamayan kişiler global rezervasyon yaptıramazlar. Yaş sınırı veya minimum ehliyet senesi gibi koşullar göz önüne alınmalıdır. Yurt dışında araç kiralama fiyatları ise ülkelere, aracın segmentine ve kiralayacağınız süreye göre değişir. Bu nedenle global rezervasyonların sabit bir fiyatı bulunmaz. Bununla birlikte rent a car firmaları rezervasyon için sabit bir depozito miktarı belirleyebilir.

Uluslararası Araç Kiralamanın Avantajları

Yurt dışı araç kiralama hizmeti seyahati çok daha konforlu hale getiren avantajlı bir hizmettir. Global rezervasyonun en önemli avantajı prosedür kısmında bir engel ile karşı karşıya kalmamaktır. Çoğu ülke yalnızca vize ile giriş yapan turistlerin araç kiralaması adına ağır koşullar sunar. Fakat bu işlemleri ülkenizde gerçekleştirip rezervasyon yaptırdığınızda bu tip problemler ile uğraşmanıza gerek kalmaz. Global rezervasyonun bir diğer önemli avantajı ise seyahat kolaylığıdır. Seyahat edeceğiniz ülkeyi baştan sona istediğiniz şekilde gezmek ve rotanızı kendiniz belirlemek oldukça önemlidir.

Budget ile Global Rezervasyon

Dünyanın organize edilmiş ilk oto kiralama kuruluşu olan Budget ile birçok farklı ülkede global rezervasyon yapmanız mümkündür. Kazakistan, Azerbaycan, Almanya, İtalya, İngiltere, Fransa, İspanya, Yunanistan Slovenya, Belçika, Hollanda, İsviçre gibi ülkeler global rezervasyon adına en çok rağbet gören lokasyonlardır. Budget aracılığı ile global rezervasyon yaptırarak tüm bu ülkelerde seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz.