Teslim Alma Ofisi
Alış Tarihi
{{fromDayNumber}}
{{fromDayName}} {{fromMonthName}}
İade Ofisi Seç
İade Tarihi
{{toDayNumber}}
{{toDayName}} {{toMonthName}}
Budget ile araç kiralama deneyimi parmaklarınızın ucunda!

Sen de yollarda özgürlüğü ve konforu bir arada arıyorsan, Budget’la yola çık. Budget uygulamasını indir, Türkiye'nin 33 şehir ofisleri, 23 havalimanı ofisleri ve Budget İstediğin Yerde ofislerinden hemen rezervasyonunu yap!

App Store
trafik uyarıları

Trafikte Banket Ne Anlama Geliyor?

Otoyollarda yol ve bariyer arasında bulunan banket, arızalanan, herhangi bir sorun yaşayan veya acil durumlarda araçların trafik akışını engellemeden güvenli bir şekilde durabilmelerini sağlamak amacıyla belirlenen özel bölgelerdir. Genellikle yaya yolu bulunmayan yollarda, yolun kenarında veya dışında belirlenen bir bölge olan banket alanı; araçlar, bisikletliler, yayalar ve hayvanlar için de zorunlu durumlarda kullanılabilir.

Trafik sıkışıklığı veya kaza gibi durumlarda yolun tıkanması; banketlerde ambulans ve polis gibi ulaşım aciliyeti bulunan araçların geçişini gerektirebilir. Trafikteki araçlar için her türlü acil ve zorlu durumda güvenli bir alan yaratan ve hayati öneme sahip olan banketler, aynı zamanda yayalar ve bisikletliler için de hareket alanı sağlar.

Banketlerin Kullanım Durumları

Normal şartlarda trafik kazası veya sıkışıklığı gibi durumlarda ambulans, itfaiye veya polis gibi araçların bu alanları kullanmaları gerektiğinden banket kullanımı sivil araç kullanımına açık değildir. Özellikle hayati durumlarda önemi bir kez daha ortaya çıkan banketleri, keyfe göre işgal etmemek dikkat edilmesi gereken kurallardan biridir.

İtfaiye, polis, ambulans dışında bir de resmi görevi bulunan araçlar için kullanım serbestliği bulunmaktadır.

Budget Araç Kiralama Hizmetleri

En kaliteli araç kiralama hizmetini en uygun fiyatlarla sunan Budget; Türkiye’nin her yanında havalimanı ve şehir ofislerinde hizmet verir. Budget’tan araç kiralamak ve yolculukları Budget ayrıcalığıyla yaşamak için Budget Mobil uygulamasından, Budget internet sitesinden veya Budget ofislerinden araç kiralayabilirsin.