Teslim Alma Ofisi
Alış Tarihi
{{fromDayNumber}}
{{fromDayName}} {{fromMonthName}}
İade Ofisi Seç
İade Tarihi
{{toDayNumber}}
{{toDayName}} {{toMonthName}}
Budget ile araç kiralama deneyimi parmaklarınızın ucunda!

Sen de yollarda özgürlüğü ve konforu bir arada arıyorsan, Budget’la yola çık. Budget uygulamasını indir, Türkiye'nin 33 şehir ofisleri, 23 havalimanı ofisleri ve Budget İstediğin Yerde ofislerinden hemen rezervasyonunu yap!

App Store
doğa gezisi

Karşınızda Dünyanın En Büyük İkinci Kanyonu; Ulubey

Uşak ilinin Ulubey sınırları içerisinde bulunan Ulubey Kanyonu, ABD’de bulunan Büyük Kanyon’dan sonra dünyanın en büyük ikinci kanyonu olarak biliniyor. Ulubey Kanyonu, bölgedeki Banaz Çayı ve Ulubey Çayı boyunca uzanan bir ana kanyon ve buna bağlanan onlarca büyük yan kanyonları kapsar. Ulubey Çayı’nın, bu bölgeyi adeta saklı bir cennet konumuna getirdiğini söyleyebiliriz.

Uşak il merkezine yaklaşık 30 kilometre uzaklıktaki Ulubey ilçesindeki büyük kanyonun turizme kazandırılması adına son yıllarda önemli adımlar atılmaya devam ediyor. Son olarak bölgeye yapılan cam terasın oldukça ilgi çektiğini ve pek çok kişinin uğrak alanlarından biri haline gelmesine sebep olduğunu söyleyebiliriz.

Uzunluğu 45 kilometreyi de aşan Uşak Ulubey Kanyonu, 50 ila 170 metre arasında derinliğe sahip. Kanyonun zemininde bulunan kum taşı ve granit gibi sert kayalıklar, zamanla erozyon ve hava akımı nedeniyle bugünkü halini almış. Konumu ve derinliği sebebiyle bu alanda yamaç paraşütü yapmak da mümkün olabilir. Yakın gelecekte bu tarz aktivitelerle canlanan Ulubey Kanyonu, beraberinde pek çok doğa dostu turistin ilgisini üzerine çekiyor.

Cam Teras

Uşak Ulubey Kanyonu cam terası, tüm kanyonun güzelliklerini seyretmek için oldukça güzel bir alan sunuyor. 150 metre yükseklikte bulunan cam terasın uzunluğu 12 metre, genişliği ise 14 metreyi buluyor. Oldukça güvenlikli şekilde inşa edilen cam teras, kurşun geçirmeyen dayanıklı camlarla kaplı.

Dünyanın en büyük ikinci kanyonu unvanını alan Ulubey Kanyonu mutlaka görülmesi, keşfedilmesi gereken yerlerden biri. Dilersen cam teras sayesinde gün boyu eşsiz kanyonu seyre dalabilir dilersen de alandaki restoranda yemeğini yerken manzaranın keyfini çıkarabilirsin.

Ulubey Kanyonu’na gitmek için öncelikle kanyonun bulunduğu Ulubey ilçesine ulaşmak gerekiyor. Burası da Uşak il merkezine yaklaşık olarak 30 kilometre gibi bir mesafede bulunuyor.

Uşak Ulubey Kanyonu’na İzmir şehir merkezinden ya da havaalanı ofislerinden Budget farkı ile kiralayacağın sana özel aracın sayesinde kolaylıkla ulaşabilirsin. Sadece İzmir değil, lokasyonuna göre Aydın/ Kuşadası Budget araç kiralama ofislerinden de dilediğin aracı tercih edebilir ve macerana konfor katacak bir yol arkadaşı edinebilirsin.