Teslim Alma Ofisi
Alış Tarihi
{{fromDayNumber}}
{{fromDayName}} {{fromMonthName}}
İade Ofisi Seç
İade Tarihi
{{toDayNumber}}
{{toDayName}} {{toMonthName}}
Ankara'ya Yola Çık

Ankara'ya Yola Çık

Anadolu kültürüyle metropol hayatını bir araya getiren Ankara’yı keşfetmek için yapmanız gereken ilk şey bir araç kiralamak. Yerli halkın “Ankara’da ne yenir?”, “Ankara’nın tarihi yerleri ya da Ankara’da gezilecek yerler nerelerdir?” gibi sorularımıza verdiği yanıtlar ışığında rahatça planlama yapabilirsiniz. Ankara araç kiralama işlemi yapmak Ankara’da gezinizde sizlere oldukça fazla zaman kazandıracak ve Ankara’yı daha fazla deneyimleyebilmenizi sağlayacaktır. Ankara araç kiralama işlemini Budget Ankara araç kiralama ofisi ile rahatlıkla yapabilir, Ankara araç kiralama işlemini gerçekleştirdikten sonra keyifli bir yolculuğa çıkmaya hazır olabilirsiniz.

Ankara’da Ne Yenir?

Ankara’da Ne Yenir?

Ankara’ya özgü lezzetler bulmakta zorlananlara şehirde yaşayanların cevabı “Ankara tava, aspava, çoban kavurma ve orman kebabı” oldu. Şehrin bol susamlı ve koyu renkli simidinin methini de duymayan yok. Ankaralılar, her yerde karşılaşabileceğiniz Beypazarı kurusunu yerinde denemenizi şiddetle tavsiye ediyor. Atatürk Orman Çiftliği’nin balı ve dondurması da midenizi şenlendirecek lezzetlerden yalnızca bazıları; seçim tüm keşiflerinizde olduğu gibi size bağlı!

Ankara Kahvaltı Mekânları

Ankara Kahvaltı Mekânları

Ankara’da güne maksimum enerjiyle başlamak için tercih edebileceğiniz birçok kahvaltı mekanı bulunuyor. Bu mekânlardan bazıları geniş menüsüyle şaşırtırken bazıları daha sade ancak şehirle özdeşleşen lezzetler sunarak yöresel bir deneyim yaşanmasını sağlıyor.

Ankara’da Yemek Nerede Yenir?

Ankara’da Yemek Nerede Yenir?

Ankara’ya özgü birçok lezzet ve bu lezzetin başarılı şekilde hayat bulduğu sayısız mekân bulunuyor. Hangi lezzeti denemek istediğinize göre önerilen lokasyonlar da değiştiği için kişisel beklentiniz doğrultusunda Ankara’da yemek yenecek yerleri araştırmanız daha doğru bir yaklaşım olarak ön plana çıkıyor. Dilerseniz samimi dilerseniz lüks restoranlar arasından seçim yapabilir, İç Anadolu’nun kültürel zenginliğini tadabilirsiniz.

Ankara’da Gezilecek Yerler

Ankara’da Gezilecek Yerler

Anadolu Medeniyetleri Müzesi, Anadolu kültürünü ve tarihini günümüze taşıyan parçalara ev sahipliği yapıyor. Müzede, dünyanın en eski haritası olduğu düşünülen Çatalhöyük kent planını, “Güzel Venüs” adlı Ana Tanrıça Kibele heykelini ve Hititlere ait tanrı sembolünü de görebilirsiniz.

Şehir merkezinde yer alan Atatürk Orman Çiftliği, tarihi ve doğanın iç içe geçtiği özel bir yerdir. Atatürk’ün Türk tarımını geliştirmek için yaptırdığı çiftlik, aynı zamanda Türkiye’nin en büyük hayvanat bahçelerinden birine ev sahipliği yapıyor. Saat Kulesi ve Mustafa Kemal’in Selanik’te doğduğu evin bir benzeri de çiftlikte görülebilir. Gezinizin ardından taze çiftlik ürünlerinden satın alabileceğinizi de hatırlatmamız faydalı olacaktır.

Ankara’nın Tarihi Yerleri

Ankara’nın Tarihi Yerleri

Beypazarı’na giden yolun uzunluğunu gördüğünüzde araba kiralama işlemi yaptığınıza oldukça memnun olacaksınız. Zira, Beypazarı’nın otantik ve huzurlu mekanları kadar Beypazarı’na giden yol da bir o kadar huzurludur. Ankara merkeze 101 kilometre uzaklıktaki Beypazarı, şehrin otantik yüzünü keşfedebileceğiniz eşsiz bir duraktır. Geçmişte Roma, Bizans ve Selçuklu dönemlerinde ticaret yolları üzerinde bulunan Beypazarı, bugünkü kimliğini Osmanlı döneminde kazanmış. Osmanlı’nın izlerini taşıyan konaklarıyla meşhur Beypazarı’nın çarşısı da kesinlikle görülmeye değerdir. Bindallı ve yemeni satan dükkânların yanı sıra çarşıda çok sayıda bakırcı ve dokumacı bulunuyor. Bu ürünler sevdikleriniz için harika hediyeler olabilir! Çarşıda ayrıca ev yapımı tarhana, erişte, turşu ve Beypazarı kurusu gibi yöresel lezzetler de satın alabilirsiniz.

Beypazarı’nın Alaaddin Sokağı da oldukça ünlüdür. Konakları ve mahalle kültürüyle özgünlüğünü koruyan sokaktaki en güzel yapının Abbaszade Mustafa Efendi Konağı olduğu kabul ediliyor. Günümüzde “Yaşayan Müze” olarak hizmet veren konakta Türk kültürü ve geleneklerini yaşatmak amacıyla çalışmalar sürdürülüyor. Müzeyi gezenlere Türk el işi sanatlarının anlatıldığı etkinlikler yetişkinlerin ilgisini çekerken, çocuklar Karagöz Hacivat gösterilerine büyük ilgi gösteriyor.

Mağaraları ve zengin bitki çeşitliliğiyle İnözü Vadisi, Beypazarı’nda doğayla buluşmanızı sağlıyor. Vadinin girişindeki Karamanoğulları’na ait Boğazkesen Kümbeti de geçmişe yolculuk yaptırıyor.

MÖ 2. yüzyılda yapıldığı düşünülen Ankara Kalesi, panoramik şehir manzarasıyla tek kelimeyle nefes kesici! Mustafa Kemal Atatürk’ün mezarının bulunduğu Anıtkabir ise tartışmasız bir Ankara klasiği. Dev komplekste Barış Parkı, Aslanlı Yol ve İstiklal Kulesi gibi pek çok yapıyı görebilirsiniz.

Ankara Araç Kiralama

Budget Ankara rent a car ofisinden Ankara araba kiralama işlemi yapmak şehrin sayısız güzelliğini en pratik ve keyifli yoldan keşfetmenizi sağlayacak. Ankara araç kiralama işlemi için rezervasyonunuzu telefonla ya da internet sitemiz üzerinden rahatça yapabilirsiniz.

Budget Ankara Araç Kiralama Ofisi

Adres: Koç İkiz Kuleleri Söğütözü Mah. Söğütözü Cad. No: 3 Çankaya Ankara
Telefon: (0312) 466 0336
www.budget.com.tr

Adresler

Anadolu Medeniyetleri Müzesi: Gözcü Sok. No: 2 Ulus / Ankara
Atatürk Orman Çiftliği: Gazi Mah. Yenimahalle / Ankara
Alaaddin Sokak: Cumhuriyet Mah. Beypazarı / Ankara
Yaşayan Müze: İstiklal Mah. Çınar Sok. No: 17 Beypazarı / Ankara
İnözü Vadisi: Beypazarı-Kıbrıscık yolu üzeri Beypazarı / Ankara
Boğazkesen Kümbeti: Kumsüren Mah. Kumsüren Sok. İnözü Vadisi girişi Beypazarı
Ankara Kalesi: Altındağ / Ankara
Anıtkabir: Mebusevleri Mah. Çankaya / Ankara