Teslim Alma Ofisi
Alış Tarihi
{{fromDayNumber}}
{{fromDayName}} {{fromMonthName}}
İade Ofisi Seç
İade Tarihi
{{toDayNumber}}
{{toDayName}} {{toMonthName}}
Eskişehir'e Yola Çık

Eskişehir'e Yola Çık

Son yıllarda hızla değişen çehresiyle Eskişehir, seyahat etmeyi sevenlerin merak ettiği bir kent haline geldi. Eğer Eskişehir’i henüz ziyaret etmediyseniz, yola düşmenin tam zamanı. Yıl boyu öğrencilerle hareketlenen bu şehirde siz de unutulmaz zamanlar yaşayabilir, yaptığınız keşiflerle keyifli anılarınızı çoğaltabilirsiniz.
 
Eskişehir araç kiralama, kenti ve kent çevresini keşfetmenin en etkili yolu. Peki, sonrasında ne yapacaksınız? Sizin için Eskişehirlilere “Eskişehir’de nereler gezilir?”, “Eskişehir’de neler yenir?”, “Eskişehir’de neler yapılır? sorularını yönelttik. Az sonra paylaşacağımız yanıtlardan gezi rotanızı belirlerken yardım alabilirsiniz.

Eskişehir’de Ne Yenir?

Eskişehir’de Ne Yenir?

Bulunduğu konum nedeniyle Eskişehir hem geçmişte hem de günümüzde bir kavşak noktası olma özelliği taşıyor. Farklı kültürlerin birbiriyle kaynaşması kentin mutfağını zenginleştirmiş.

Eskişehir dendiğinde akla gelen ilk yemek çiğbörek. Yapımı basitmiş gibi görünen ancak maharet isteyen bu Tatar böreğini yaşadığınız kentteki bazı restoranlarda da bulabilirsiniz. Ancak Eskişehir’deki çiğböreğin tadını başka bir yerde bulamayacağınızı söyleyebiliriz.

Madem bir tuzluyla başladık, tatlıyla devam edelim. Eskişehir’in başka bir lezzeti de met helva. Yapımı ustalık isteyen bu helva, Eskişehir’den dönerken dostlarınıza götürebileceğiniz güzel bir lezzet olabilir. Bu tatlar dışında yufkalı büryan, haşhaşlı gözleme, balaban köfte ve kış aylarında boza Eskişehir’de denemeniz gereken lezzetlerden.

Eskişehir’de Kahvaltı

Eskişehir’de Kahvaltı

Bu güzel kentte her öğün gibi kahvaltılar da hem lezzetli hem de keyifli anılar biriktirilmesini sağlıyor. Yerel lezzetlerin yanı sıra serpme kahvaltıları ile de beğeni toplayan Eskişehir kahvaltı mekanları, şehrin kozmopolit yapısının bir yansıması olarak yorumlanıyor. Şehirde bulunan üniversite lezzet alternatiflerinin çoğalmasını sağlarken şehri ziyaret eden turistler de bu ayrıcalıkların keyfini çıkarabiliyor.

Eskişehir’de Yemek Nerede Yenir?

Eskişehir’de Yemek Nerede Yenir?

Eskişehir her damak zevkine hitap eden restoranların bulunduğu bir lokasyondur. İsteyen dünya mutfağından seçkin lezzetleri de fast food çeşitlerini de yöresel yemekleri de deneyimleyebileceği bir restoran bulabilir. Hemen hemen her ilçesinde birden çok lezzet durağı bulunan Eskişehir’de “ne yesem?” sıkıntısı yaşamayacağınızdan emin olabilirsiniz.

Eskişehir’de Gezilecek Yerler

Eskişehir’de Gezilecek Yerler

Eskişehir kent merkezinin bir bölümü trafiğe kapalı. Bu yüzden kiralık araç hizmetinden yararlandıysanız aracınızı kent merkezindeki alışveriş merkezlerinin birinin otoparkına park edip kent merkezini yürüyerek keşfetmenizi tavsiye ediyoruz.
 
Gezinize İki Eylül Caddesi ve Porsuk Çayı kıyısında yer alan Adalar bölgesinden başlayabilirsiniz. Sonrasında aracınızla biraz kent merkezinden uzaklaşıp kentin eski mahallelerinden Hamamyolu’nda gezebilir, Odunpazarı semtinin tarihi sokaklarında dolaşabilirsiniz.
 
Eğer Eskişehir’i çocuklarınızla birlikte ziyaret ediyorsanız kent merkezine yaklaşık 15 kilometre uzaklıktaki Regülatör Piknik Alanı ya da kent merkezine yaklaşık 7 kilometre uzaklıktaki Sazova Parkı çocuklarınızla keyifli vakit geçirmek için iyi bir tercih olabilir.

Eskişehir’in Tarihi Yerleri

Eskişehir’in Tarihi Yerleri

Eskişehir’de tarih gezinize zengin bir koleksiyona sahip olan Eskişehir Arkeoloji Müzesi’nden başlayabilirsiniz.
 
Selçuklular döneminde yaptırılan Alaeddin Camii ve Osmanlılar döneminde yaptırılan Kurşunlu Camii kent merkezinde görmeniz gereken yapılardan.
 
Kent merkezinden yaklaşık 70 kilometre uzaklıkta olan Yazılıkaya Antik Kenti, Eskişehir’e gelmişken görmeden gitmemeniz gereken yerlerden biri. Antik kentte üzerinde Frig diliyle yazıtlar bulunan Midas Anıtı’nı görebilirsiniz.

Eskişehir’de Gece Hayatı

Eskişehir’de Gece Hayatı

Tam bir üniversite kenti olması nedeniyle Eskişehir hareketli bir gece yaşantısına sahip. Nüfusun çoğunluğunu öğrencilerin oluşturduğu kentin farklı yerlerinde, farklı zevklere göre eğlence mekânları bulmak mümkün. Müzik dinletilerinin gerçekleştiği, dönemsel olarak ünlü simaların performans sergilediği Eskişehir mekânlarında siz de gün içerisinde yaptığınız gezintilerin yorgunluğunu atabilirsiniz.

Adresler

Regülatör Piknik Alanı: Eskişehir-Kütahya yolu Eskişehir
Sazova Parkı: Sazova Tepebaşı Eskişehir
Eskişehir Arkeoloji Müzesi: Atatürk Bulvarı No: 64 Eskişehir
Alaeddin Camii: Deliklitaş Mah. Eskişehir
Kurşunlu Cami: Paşa Mah. Eskişehir
Yazılıkaya Antik Kenti: Yazılıkaya Köyü Eskişehir