Teslim Alma Ofisi
Alış Tarihi
{{fromDayNumber}}
{{fromDayName}} {{fromMonthName}}
İade Ofisi Seç
İade Tarihi
{{toDayNumber}}
{{toDayName}} {{toMonthName}}
Samsun'a Yola Çık

Samsun'a Yola Çık

Samsun araç kiralama işlemi, şehirde yapılacaklar listenizde ilk sırada olmalı. Böylelikle Samsun’da yaşayanların şehirleriyle ilgili önerdiği yerleri görmek için daha fazla zaman kazanabilirsiniz. “Samsun’da ne yenir?”, “Samsun’da gezilecek yerler nerelerdir?” gibi soruların yanıtlarıyla şehirden daha fazla keyif alacaksınız.

Samsun’da Ne Yenir?

Samsun’da Ne Yenir?

Samsun’un tadılması gereken birçok yöresel lezzeti vardır. Bu lezzetler arasında Terme pidesi, kaz pilavı, katık sündürmesi, ıspanak çorbası, mısırlı fasulye çorbası, haluçka, kağıtta hamsi, mantarlı pilav, yazı pancarı yemeği, haşhaşlı çörek ve karmaç gibi enfes yemekler bulunur.
 
Samsun mutfağında baklalı sarma ve fasulye turşu kavurması sofraların gözdeleridir. Samsunlulara göre şehirde mutlaka Bafra pidesi ve içli mantıyı tatmalısınız. Nokul ve fındıklı baklavayı denemeyi de ihmal etmemelisiniz.

Samsun’da Kahvaltı Nerede Yapılır?

Samsun’da Kahvaltı Nerede Yapılır?

Samsun’da kahvaltı yapılabilecek birçok farklı mekan bulunur. Oldukça güzel bir deneyim yaşatan bu mekanlarda Samsun’a özgü doğal yiyecekler tadılabilir. Üstelik serpme kahvaltılarla da güne sağlam bir başlangıç yapılması mümkündür. Sahilde gezerek kahvaltı yapmak da keyifli bir deneyim yaşamanızı sağlayacaktır.

Samsun’da Yemek Nerede Yenir?

Samsun’da Yemek Nerede Yenir?

Samsun’a özgü lezzetlerin tadılabileceği ünlü restoranlar bulunur. Kırmızı et yemekleri ve pide çeşitlerinin hakim olduğu otantik ve modern restoran seçenekleri, şehirde keşfedilmeyi bekliyor. Şehir merkezi kadar şehre yakın lokasyonlarda da hem öğle hem de akşam öğünlerinizi keyifle tamamlamanızı sağlayan farklı konseptlerde hizmet veren mekânların olduğunu bilmelisiniz. Bu nedenle “Samsun’da yemek nerede yenir?” sorusuna verilecek yanıtların beklentileriniz doğrultusunda değişebileceğini hatırlatmak isteriz.

Samsun Gezilecek Yerler

Samsun Gezilecek Yerler

300’den fazla kuş türüne ev sahipliği yapan Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti, şehir merkezine yaklaşık 60 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Samsun halkına göre şehrin doğasını keşfetmek için gidilmesi gereken ilk duraklardan biri olan parkta iki kuş gözlem kulesi ve bir sergi salonu var. Sadece Kızılırmak deltasında yaşayan büyük deniz düdükçünü, kuzey incikuşu, küçük kirazkuşu ve ak kirazkuşu gibi türlerin evi olan destinasyonda huzurlu saatler geçirebilirsiniz.
 
Şehir merkezine yaklaşık 87 kilometre uzaklıktaki Ladik Gölü de Samsun’da doğayla buluşabileceğiniz bir diğer destinasyon. Oldukça huzurlu bir atmosfere sahip olan göl, yelken ve sörf tutkunlarının şehirdeki favori adresi. Samsunlular Ladik’e yarım gününüzü ayırmanızı ve dinlendirici gölün keyfini çıkarmanızı öneriyor.
 
Samsun Atatürk Evi, Mustafa Kemal’in Selanik’te doğduğu evin aslına uygun olarak inşa edilmiş. 2006 yılında ziyarete açılan yapı, şehir merkezine 10 kilometre uzaklıktaki Tekkeköy ziyareti sırasında gezilebilir.

Samsun Tarihi Yerleri

MÖ 3. yüzyıla ait olduğu düşünülen Asar Kalesi, Samsun’un en eski yapılarından biri. İçinde Paflagonya kaya mezarlarını da görebileceğiniz tarihi kale, şehir merkezine yaklaşık 80 kilometre uzaklıkta.
 
Kurtuluş Savaşı’nın Samsun’da başlaması nedeniyle şehrin her köşesinde İlkadım Anıtı ve Onur Anıtı gibi Atatürk ve savaşı konu eden anıtlar göreceksiniz. Atatürk’ü Samsun’a getiren Bandırma Vapuru da şehirde ziyaret edilebiliyor.
 
Atatürk’ün kaldığı, müzeye dönüştürülen Mantika Palas isimli otel de yine Cumhuriyetin kurucusuna adanmış yerlerden biri. Gazi Müzesi olarak hizmet veren otelde Mustafa Kemal’in çalışma odası, döneme ait belge ve fotoğraflar sergileniyor. Bizce görülmeye değer, siz ne dersiniz?

Samsun Gece Hayatı

Karadeniz Bölgesi’nin en kalabalık şehirlerinden biri olan Samsun gece hayatının oldukça hareketli olduğu illerden biridir. Yaz aylarında da kış aylarında da turistlerin uğrak adreslerinden biri olan Samsun’da üniversitenin de bulunması gece hayatını olumlu etkileyen unsurlardan biridir. Samsun’da eğlenceli bir gece yaşamak isterseniz ilk durağınız Atakum olmalıdır. İlçede canlı müzik eşliğinde eğlenebileceğiniz birçok mekân bulabilirsiniz.

Samsun Oto Kiralama

Samsun’da araba kiralamak şehri kolaylıkla ve keyifle keşfetmenizi sağlayacak. Samsun araç kiralama işlemi için rezervasyonunuzu telefonla ya da internet sitemizden yapabilirsiniz.
 
Budget Samsun Araç Kiralama Ofisi
Adres: Çarşamba Havalimanı
Telefon: (0362) 844 8898
www.budget.com.tr
 
Adresler
 
Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti: Turgut Özal Bulvarı Bafra Samsun
Samsun Atatürk Evi: Samsun-Ordu Karayolu üzeri Kirazlık Köprüsü yanı Kirazlık Mevkii Tekkeköy / Samsun
Asar Kalesi: Asar Köyü Bafra Samsun
Gazi Müzesi: Kale Mah. Mecidiye Cad. İlkadım Samsun
İlk Adım Anıtı: Kale Mah. İlkadım Samsun
Bandırma Vapuru: Yeni Mah. Atatürk Bulvarı Belediye Evleri Canik Samsun
Samsun Arkeoloji ve Etnografya Müzesi: Kale Mah. 19 Mayıs Bulvarı No: 5 Samsun