Teslim Alma Ofisi
Alış Tarihi
{{fromDayNumber}}
{{fromDayName}} {{fromMonthName}}
İade Ofisi Seç
İade Tarihi
{{toDayNumber}}
{{toDayName}} {{toMonthName}}
Budget ile araç kiralama deneyimi parmaklarınızın ucunda!

Sen de yollarda özgürlüğü ve konforu bir arada arıyorsan, Budget’la yola çık. Budget uygulamasını indir, Türkiye'nin 33 şehir ofisleri, 23 havalimanı ofisleri ve Budget İstediğin Yerde ofislerinden hemen rezervasyonunu yap!

App Store
arac-tamirini-evde-yapmanin-yollari

Araç Tamirini Evde Yapmanın Yolları!

Aracını servise götürmeden evde de tamir edebilmen mümkün! Üstelik bütçeden tasarruf ederken aynı zamanda kendin seni yoran tüm düşünceleri aklından söküp atacak! Büyük tasarruf sağlayan bu basit işlemlerle birçok açıdan avantaj elde edeceğin kesin. İşte evde kolaylıkla yapabileceğin bazı araç tamirleri!

Yağ ve Filtre Değişimi

Araç bakımının en temel işlerinden biri yağ değişimidir. Motor yağını ve yağ filtresini düzenli olarak değiştirmek, motorun daha uzun ömürlü ve verimli çalışmasını sağlar. Gerekli malzemeleri (yeni yağ, yeni filtre, huni ve yağ alma kabı) edindikten ve konu ile ilgili birkaç araştırma yaptıktan sonra bu işlemi yaklaşık yarım saat içinde çok rahat bir şekilde yapabilirsin. İnternetten modeline uygun olarak adım adım videoları takip etmek işini kolaylaştıracaktır.

Hava Filtresi Değişimi

Motorun daha verimli çalışması ve yakıt tüketiminin azalması için hava filtresinin temiz olması şarttır. Özellikle mevsim geçişlerinde bu filtrenin temizlenmesi oldukça önemlidir. Hava filtresi değişimi, genellikle birkaç adımda kolaylıkla yapılabildiği için herhangi bir alete ihtiyaç duymana gerek kalmayabilir. Filtrenin nerede olduğunu öğrenmek için aracının kullanım kılavuzuna bakabilir veya internet üzerinden üzerinden çeşitli videolar izleyerek bu işlemi en pratik şekilde gerçekleştirebilirsin.

Far Ampulü Değiştirme

Farlar, özellikle gece sürüşlerinde güvenliğin en önemli unsurlarındandır. Far ampulünü değiştirirken dikkat etmen gereken en önemli nokta araca uygun ampülü seçtiğinden emin olmaktır. Ampulü değiştirmeden önce, güvenlik için aracının akü bağlantısını kesmeyi unutma!

Lastik Basıncı ve Değişimi

Düzenli olarak lastik basınçlarını kontrol etmek ve gerektiğinde ayarlamak, yakıt verimliliğini artırır ve lastik ömrünü uzatır. Tek başına gerçekleştirebileceğin basit işlemlerden biri olsa da aracının lastik basınç bilgilerini kontrol etmeyi unutma. Bu bilgiler genellikle sürücü tarafındaki kapı ağzında, yakıt kapağının iç kısmında veya kullanım kılavuzunda yer alır. Her lastik için önerilen basınç psi (pound per square inch) cinsinden belirtilir.

Budget Tüm Konforu ile Yanında!

Bütün bu basit bakım ve tamir işlemlerini yaptıktan sonra daha büyük bir arıza ile karşılaşırsan ve arabanı tamire vermek zorunda kalırsan, yollardan uzak kalma diye Budget Tam Destek Hizmeti seninle! Budget, sürekli olarak kontrolleri ve bakımları gerçekleştirilen araçları ile seni bekliyor Türkiye'nin dört bir yanında kolayca ulaşılabilir Budget ofisleri, her türlü ihtiyaca uygun çeşitli araçlar sunarak seyahatlerini kesintisiz sürdürmene olanak tanıyor. Hem ekonomik hem de güvenilir bir araç kiralama deneyimi için Budget'ı tercih edebilirsin!