Teslim Alma Ofisi
Alış Tarihi
{{fromDayNumber}}
{{fromDayName}} {{fromMonthName}}
İade Ofisi Seç
İade Tarihi
{{toDayNumber}}
{{toDayName}} {{toMonthName}}
Budget ile araç kiralama deneyimi parmaklarınızın ucunda!

Sen de yollarda özgürlüğü ve konforu bir arada arıyorsan, Budget’la yola çık. Budget uygulamasını indir, Türkiye'nin 33 şehir ofisleri, 23 havalimanı ofisleri ve Budget İstediğin Yerde ofislerinden hemen rezervasyonunu yap!

App Store
araç arızası

Aracın Yaz Sıcaklarına Hazır Mı?

Uzun süren bekleyişin ardından yazın ilk sıcaklarına merhaba diyoruz. Tatil planları, seyahat rotaları, yeni keşifler ve taptaze bir enerji ile kendimizi güneşin kollarına bırakmaya hazırız. Peki ya aracımız sıcağa ve güneşe bizim kadar hazır mı? Kış aylarında aldığımız önlemleri yaz aylarına uygun şekilde de almamız gerektiğinin altını çiziyor ve senin için hazırladığımız ipuçlarını paylaşıyoruz!

Klima Sistemini Kontrol Etmeyi Unutma

Klima sistemi özellikle yaz aylarında araçlarımızın en önemli bileşenlerinden biri haline geliyor. Klimanın soğutma etkisinin zayıfladığını düşünüyorsan vakit kaybetmeden gerekli kontrolleri yaptırmanı öneririz. Klimanın filtresini düzenli olarak temizlediğin takdirde olası sorunların önüne geçebilirsin.

Kış Lastiklerini Değiştirmenin Zamanı Geldi

Yaz aylarında lastik basıncını sık sık kontrol etmeli ve lastiklerin, üreticinin önerdiği basınç aralığında olduğundan emin olmalısın. Kontrol esnasında yapacağın basınç ölçme işlemini lastikler soğukken yapmaya dikkat etmeli ve yaz aylarında kış lastiği kullanmamaya özen göstermelisin.

Radyatör Sıvısı Yarı Yolda Bırakmasın

Soğutma sıvısı kapalı bir alanda olsa bile buharlaşma sonucu zamanla azalabileceğinden radyatörün yeterli miktarda sıvı bulundurduğundan emin olmalısın. Radyatör sıvı seviyesini deponun üzerinde yer alan seviye göstergesine bakarak kolayca anlayabilirsin.

Hasar Görmüş Sileceklerin Değişme Zamanı

Yaz aylarında sıcak hava ve güneş ışığı, cam sileceklerinin lastik kısımlarına zarar verebilir. Yolculuğa çıkmadan önce silecekler kontrol edilmeli, hasarlı bir görünümle karşılaşılması halinde yenilenmelidir.

Güneş Korumalı Araç İçi Bakım

Aracında güneş ışığına maruz kalan bölgeleri tespit ederek bölgelerde bulunan plastik veya deri yüzeyleri güneş koruyucu solüsyonlar ile koruyabilirsin. Temizlik işleminin ardından deri koltuk ve yüzeyleri kurumaya bırakmalısın. Araç içi temizliğini kimyasal ürünler kullanmadan gerçekleştirmek istersen sirkeli su solüsyonlarını tercih edebilirsin.

Basit Ama Etkili Bir Yöntem

Araç içindeki sıcaklığı azaltmak ve iç mekânın zarar görmesini engellemek için aracın park halindeyken güneşlik kullanabilirsin. Bu basit fakat etkili yöntem yalnız ön camda uygulansa bile sıcaklığı büyük ölçüde engelleyecektir.

Senin Yerine Düşünen Biri Var!

Tüm bu süreçler gözünüzde büyüdüyse konforunuzu ve güvenliğinizi sizin yerinize düşünen Budget’ın araç kiralama hizmetlerine ulaşmak çok kolay! İstersen Budget Mobil uygulaması veya internet sitesi üzerinden tüm hizmetleri inceleyebilir ve ülkenin dört bir yanında bulunan şehir ve havalimanı ofislerinden detaylı bilgiler alabilirsin!