Teslim Alma Ofisi
Alış Tarihi
{{fromDayNumber}}
{{fromDayName}} {{fromMonthName}}
İade Ofisi Seç
İade Tarihi
{{toDayNumber}}
{{toDayName}} {{toMonthName}}
Budget ile araç kiralama deneyimi parmaklarınızın ucunda!

Sen de yollarda özgürlüğü ve konforu bir arada arıyorsan, Budget’la yola çık. Budget uygulamasını indir, Türkiye'nin 33 şehir ofisleri, 23 havalimanı ofisleri ve Budget İstediğin Yerde ofislerinden hemen rezervasyonunu yap!

App Store
bahar-bakimi-ile-aracinda-cicekler-acsin

Bahar Bakımı ile Aracında Çiçekler Açsın!

Baharın gelmesiyle birlikte doğa uyanır, çiçekler açar ve güneş yüzünü daha sık gösterir. Bu enerji dolu anların keyfini aracını bahara hazırlayarak çıkarmaya ne dersin? Baharla birlikte aracında da çiçekler açsın istiyorsan aşağıdaki adımları izleyebilirsin!

Lastik Kontrolü ve Değişimi

Aracında hala kış lastikleri takılıysa artık onları çıkarma zamanı geldi. Kış lastikleri yumuşak yapılı olduklarından, sıcak havalarda aşırı aşınma gösterir. Yaz lastiklerine geçiş yaparak hem daha güvenli bir sürüş deneyimi sağlayabilir hem de lastiklerinin ömrünü uzatabilirsin. Lastiklerini değiştirirken hava basınçlarını da kontrol etmeyi unutma çünkü doğru hava basıncı, yakıt tüketimini ve lastik aşınmasını azaltır.

Motor ve Yağ Kontrolü

Kış boyunca motorun çok daha zorlu koşullarda çalıştı. Baharın gelmesiyle birlikte motor yağını ve filtresini kontrol ettirmen ve gerekiyorsa değiştirmen önemli. Ayrıca, soğutma sıvısını da kontrol et ve eksikse tamamla. Bu işlemler, motorun daha verimli çalışmasını sağlar ve olası arızaların önüne geçer.

Fren Sistemi Kontrolü

Frenlerin, güvenli bir sürüşün en önemli parçalarından biri olduğunu biliyoruz. Fren balatalarının ve disklerinin aşınma durumunu kontrol ettirmeyi ihmal etme. Gerekirse değişimini yaparak, güvenliğini artır.

Akü Kontrolü

Soğuk hava aküler üzerinde olumsuz etkiler yaratabilir. Bahar aylarında akünün durumunu kontrol ettir. Eğer akü ömrünü doldurmuşsa, yeni bir akü almak en güvenlisi olacaktır.

İç ve Dış Temizlik

Kışın aracın hem içi hem de dışı bir hayli kirli olabilir. Aracının içini detaylı bir şekilde temizle, paspaslarını yıka ve kuru tut. Dış yüzeydeki tuz ve kiri temizlemek için ise profesyonel bir oto yıkama servisinden yardım alabilirsin. Bu, aracının korozona karşı korunmasına yardımcı olur.

Havalandırma ve Klima Sistemi

Havalandırma deliklerini ve klima filtreni kontrol etmeyi unutma. Kış boyunca biriken toz ve kir, filtrelerin tıkanmasına ve klima performansının düşmesine neden olabilir. Gerekirse filtreni değiştir ve klima sistemini kontrol ettir.

Bahar bakımı, aracının daha uzun ömürlü olmasını sağlamakla kalmaz, aynı zamanda güvenli ve keyifli bir sürüş deneyimi sunar. Unutma, aracına göstereceğin özen, yolda senin ve sevdiklerinin güvenliğine doğrudan katkıda bulunur.

Budget, müşterilerine geniş yelpazeli araç seçeneklerini cazip fiyatlarla sunarak, ister iş ister tatil amaçlı seyahatlerinde yanlarında oluyor! Araç seçenekleri sayesinde, ihtiyacına en uygun aracı güvenle Budget ofislerinden ya da Budget web sitesi üzerinden kolayca bulabilir ve kiralayabilirsin.