Teslim Alma Ofisi
Alış Tarihi
{{fromDayNumber}}
{{fromDayName}} {{fromMonthName}}
İade Ofisi Seç
İade Tarihi
{{toDayNumber}}
{{toDayName}} {{toMonthName}}
Budget ile araç kiralama deneyimi parmaklarınızın ucunda!

Sen de yollarda özgürlüğü ve konforu bir arada arıyorsan, Budget’la yola çık. Budget uygulamasını indir, Türkiye'nin 33 şehir ofisleri, 23 havalimanı ofisleri ve Budget İstediğin Yerde ofislerinden hemen rezervasyonunu yap!

App Store
botanik-bahcelerde-bahar-bir-baska-guzel

Bu Botanik Bahçelerde Bahar Bir Başka Güzel!

#BotanikBahçeler

Bahar demek, çiçek demek, renk demek. Birçok bitki türünün sergilendiği bitki koleksiyonlarını göreyim, şehrin içinde bir vaha gibi duran botanik bahçeleri gezeyim diyorsan, aşağıdaki listeye bir göz atmalısın.   

Atatürk Arboretumu

Atatürk Arboretumu, 125 bin metrekarelik bir alana yayılan, 1039'u yerli, 805'i yabancı olmak üzere toplam 1844 ağaç ve 370 tüylü palmiyenin bulunduğu arazisiyle ziyaretçilerini bekliyor. İstanbul'un Sarıyer ilçesinde, Kemerburgaz-Bahçeköy yolu üzerinde yer alan Atatürk Arboretumu ağaç ve odunsu bitkilerin sergilendiği geniş ve yeşillik bir alan. Atatürk'ün talebiyle ünlü Fransız mimar Henri Prost tarafından planlanan ve bahçıvan Pandelli Roketas'ın peyzajını yaptığı arboretumda, Müze ve Eğitim Merkezi, Göletler ve Su Alanları, Bitki Koleksiyon Alanları, Araştırma ve Gözlem Kuleleri ve ziyaretçilerin yürüyüş yapabileceği alanlar yer alıyor.

Zeytinburnu Tıbbi Bitkiler Bahçesi

Zeytinburnu Tıbbi Bitkiler Bahçesi, 14 dönümlük bir arazide, 700’ü aşkın tıbbi bitkinin bulunduğu bir bahçe. 2005 yılından beri halkın ziyaretine açık olan bu bahçede tropik sera ve üretim serası, herbarium, tohum bankası, laboratuvar, eğitim ve araştırma merkezi, kütüphane ve hayvan bahçesi yer alıyor.  Ne dersiniz, sizce de şehrin keşmekeşinden uzaklaşmak için güzel bir alternatif değil mi?

İstanbul Üniversitesi Alfred Heilbronn Botanik Bahçesi

Alfred Heilbronn Botanik Bahçesi büyükşehirde trafikten, gürültüden, beton binalardan uzaklaşmak, günübirlik de olsa doğada vakit geçirmek isteyenler için harika bir seçenek. 1935 senesinde hizmete giren İstanbul Üniversitesi Alfred Heilbronn Botanik Bahçesi Türkiye'nin en eski botanik bahçesi. Tropikal bitkilerin bulunduğu seraları, açık hava gezi alanı ile büyüleyici bir mekân. Bugün İstanbul Üniversitesi Botanik Bahçesi’nde, ağaç, çalı, otsu, tropik ve subtropik yaklaşık 5000 adet bitki bulunuyor. 

Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi

Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi, nilüferlerle kaplı göletleri, mevsimlik çiçek tarhları ve oyun alanlarıyla bir masalın içinden çıkmış gibi. Ziyaretçileri büyüleyen peyzaj düzenlemeleri, saklı bahçeleri, çocukların oynarken bir şeyler öğrenmesini hedefleyen Keşif Bahçesi ile ziyaretçilerin ilgisini çekmeye devam eden bahçede 46 hektarlık park alanına yaklaşık 50.000 ağaç ve çalı dikilmiş. Burası, İstanbul’un Anadolu yakasında, Atatürk ve Fatih Sultan Mehmet köprülerinden gelen otoyollarla, Anadolu otoyolunun(Ankara) birleştiği kavşakta bulunmaktadır.

Baltalimanı Japon Bahçesi

Göletlere, dekoratif taşlara, şelalelere ve sezonluk kiraz çiçeği ağaçlarına ev sahipliği yapan Baltalimanı Japon Bahçesi, Japonya ile Türkiye’nin işbirliğiyle kurulmuş bir park.

Olağanüstü renk tablosuyla ve düzeniyle ziyaretçileri büyüleyen Baltalimanı Japon Bahçesi, Japonya’nın sembolü olan Kiraz(Sakura) Ağacı başta olmak üzere bahar mevsiminin güzelliklerini yaşatıyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yönetilen ve Boğaz manzarası müthiş bir yerde konumlanmış bahçede, Çay Odası (Yogetsuan), Şelale, Gölet, Çardak gibi alanlar yer alıyor.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Botanik Bahçesi

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Botanik Bahçesi, 17.000 metre kare alana yayılmış,  750 bitki türü ve 30.000’den fazla bitki çeşidi ile Gaziantep şehrinin gözde ziyaret alanlarından biri. Özel tasarım bahçeleri arasında özellikle Kaya Bahçesi, Açık Tohumlu Bitkiler Bahçesi, Osmanlı Bahçesi, Renk ve Koku Bahçesi, Tıbbi ve Endemik Bitkiler Bahçesi, Zen Bahçesi, Gül Bahçesi, Japon Bahçesi ve Su Bitkileri Bahçesi dikkat çekiyor. Bahçe Gaziantepliler kadar şehri ziyaret edenler içinde keyifli zaman geçirmek için imkân sunuyor. 

İstediğin Her Yerde Budget Seninle!

Envai çeşit bitkinin toplanıp yetiştirildiği ve korunarak sergilendiği bu özel bahçeleri ziyaret etmek istiyorsan Budget daima seninle! Web sitesi üzerinden ya da Türkiye’nin dört bir yanında bulunan şehir için ve havaalanı ofislerinden araç kiralama işlemini kolayca gerçekleştirebilir, benzersiz anlara en konforlu ve en güvenli şekilde başlayabilirsin!