Teslim Alma Ofisi
Alış Tarihi
{{fromDayNumber}}
{{fromDayName}} {{fromMonthName}}
İade Ofisi Seç
İade Tarihi
{{toDayNumber}}
{{toDayName}} {{toMonthName}}
Budget ile araç kiralama deneyimi parmaklarınızın ucunda!

Sen de yollarda özgürlüğü ve konforu bir arada arıyorsan, Budget’la yola çık. Budget uygulamasını indir, Türkiye'nin 33 şehir ofisleri, 23 havalimanı ofisleri ve Budget İstediğin Yerde ofislerinden hemen rezervasyonunu yap!

App Store
tatil rotası

Budget ile Kültür Rotalarını Keşfe Çık

Türkiye’nin tarihi hazinelerini ve doğasını en doğru şekilde gezmeni ve tanımanı sağlayacak Kültür Rotaları, ülke genelinde toplam 23 farklı trekking rotasından oluşuyor. Yalnızca Türkiye için değil, dünya çapında öneme sahip bu lokasyonlar birçok doğal, dini ve kültürel kalıntıya da ev sahipliği yapıyor. Sonbaharın keyfini bu rotalarda çıkarmaya hazır mısın?

Likya Yolu

540 kilometrelik bir yürüyüş rotası olan Likya Yolu adını Teke Yarımadası bölgesinin tarihi isminden alır. Pers, Büyük İskender, Roma ve Bizans dönemlerinden kalma irili ufaklı birçok tarihi sit alanıyla binlerce yıllık bir tarihe ev sahipliği yapan Likya Yolu, bu aylarda yürümek için oldukça ideal. Yol üzerindeki otel, pansiyon ve köy evlerinde konaklanabildiği gibi çadır kampı da yapılabilir. Ölüdeniz’den veya Geyikbayırı’ndan yürümeye başlayabileceğiniz bu yola ulaşmak için Dalaman Havalimanı veya Antalya Havalimanı Budget ofislerinden rezervasyon yaptırın!

Aziz Paul Yolu

Eğirdir Gölü’nün kuzeydoğusunda yer alan Yalvaç ile Antalya’nın 10 kilometre doğusunda yer alan Perge arasında bulunan 500 kilometre uzunluğundaki Aziz Paul Yolu’nu yürümek yaklaşık 27 gün sürüyor. Hristiyanlık için hayati bir öneme sahip Aziz Paul’un Anadolu’da yürüdüğü yolları gözlemlerken civardaki pansiyonlarda konaklayabilir veya çadır kampı tercih edebilirsin.

Hitit Yolu

Hititler’in, binlerce yıl önce İç Anadolu’ya hakim olduğu bölgede bulunan Hitit Yolu; Hattuşa, Şapinuva ve Alacahöyük’ü içinde barındırıyor. Tarihi kervan ve göç yollarında oluşturulan rota, alternatif yürüyüş parkurları ve güzergahlarla birlikte 385 kilometreye yakın bir uzunluğa sahip. Budget Ankara Şehir ve Esenboğa Havalimanı ofislerinden araç kiralayarak Hitit Yolu’na kolayca ulaşabilirsin.

Yenice Ormanları

Doğal Hayatı Koruma Vakfı tarafından 1999 yılında Avrupa Ormanları’nın Sıcak Noktaları arasında tanımlanan Yenice Ormanları; zengin bitki çeşitliliği ve özgün iklimiyle dünya çapında bir öneme sahip. Bölgede Karabük Valiliği ve Yenice Kaymakamlığı tarafından oluşturulan yürüyüş yolunun uzunluğu, alternatif güzergahlarla birlikte toplam 396 kilometre. Günübirlik, kısa ve uzun olacak şekilde 3 farklı kategoride trekking rotası belirlenebilen Yenice Ormanları güzel sonbahar günlerinde yürümek için çok uygun.

Budget’la Kültüre Doğru Yolculuk

Tarihi, doğal ve kültürel anlamda birçok değere sahip bu rotalara ulaşmak için Budget araç kiralama hizmetlerinden yararlanabilirsin! Budget kalitesiyle araç kiralayarak hem yolculuk konforunu en üst seviyeye taşıyacak hem de en uygun fiyatlarla araç kiralama hizmetine ulaşacaksın.

Budget Şehir veya Havalimanı ofislerinden kiralayacağın araçla istediğin Kültür Rotası’na kolayca ulaşabilirsin!