Teslim Alma Ofisi
Alış Tarihi
{{fromDayNumber}}
{{fromDayName}} {{fromMonthName}}
İade Ofisi Seç
İade Tarihi
{{toDayNumber}}
{{toDayName}} {{toMonthName}}
Budget ile araç kiralama deneyimi parmaklarınızın ucunda!

Sen de yollarda özgürlüğü ve konforu bir arada arıyorsan, Budget’la yola çık. Budget uygulamasını indir, Türkiye'nin 33 şehir ofisleri, 23 havalimanı ofisleri ve Budget İstediğin Yerde ofislerinden hemen rezervasyonunu yap!

App Store
gezi rehberi

Budget Macera Rotası Eskişehir

Budget’la Macera Rotası yolcuğuna çıkan Burak Akkul & Seda Akkul çiftinin bir sonraki durağı Eskişehir. Budget Macera Rotasının Eskişehir yolculuğunda milattan önce 14. Yüzyıla kadar dayanan tarihiyle Anadolu tarihinin en önemli bölgelerinden biri olan şehri gezerken yerel tatları deneyimleyip, tarihi ve kültürel güzelliklerin keyfini çıkaracağız.

Bu yolculuğumuzda bizi bekleyen duraklarsa şöyle;

Odunpazarı

Şehrin en çok ziyaret edilen bölgelerinden olan Odunpazarı, müzeleri, tarihi evleri, külliyeleri, hanları ve türbeleriyle ziyaret edilecek birçok noktanın birleşimi gibi. Osmanlı mimarisinin en güzel örneklerinden olan ve Eskişehir’in simgesi haline gelmiş bu evler, orijinal haline uygun şekilde restore edildikten sonra turistlerin öncelikli durağı olmuş durumda. Hediyelik eşya dükkanları, kafe veya butik otel olarak kullanımda olan evlerden oluşan sokakların tarihi dokusu insanda eşsiz bir his yaratıyor.

Cam Sanatları Müzesi, Odunpazarı Modern Müzesi, El Sanatları Müzesi, Balmumu Heykeller Müzesi ve Lületaşı Müzesi gibi lokasyonların bulunduğu bölge, şehrin kültür ve sanat mirasını sergiliyor.

Gezgin çiftin de yaptığı gibi Kurşunlu Camii Külliyesi ve Atlıhan’da bulunan hediyelik eşya dükkanları gezildikten sonra yerel lezzetler olan helva çeşitleri ve çibörek tadımı yapılabilir. Rotamızın devamında ise Haller Gençlik Merkezi, Espark Eski Kiremit Fabrikası Bölgesi, Eti Arkeoloji Müzesi ve Türasaş Devrim Arabaları Müzesi durakları bulunuyor.

Eskişehir Eti Arkeoloji Müzesi, binlerce yıllık Anadolu medeniyetinin kalıntılarının sergilendiği ve Hititlerden bugüne kadar birçok medeniyetten eserler bulunduğu bir müze durumunda. 1974’ten bu yana şu anda bulunduğu lokasyonda olan Eti Arkeoloji Müzesi ve 18 bine yakın esere ev sahipliği yapıyor.

Tepebaşı

Bir sonraki durak olan Esminyatürk, Türk Dünyası mimari eserlerinin minyatürlerinin sergilendiği bir park durumunda. Dünyaca ünlü Taj Mahal, Mostar Köprüsü ve Selimiye Camii gibi eserlerin bulunduğu Esminyatürk toplam 32 esere ev sahipliği yapıyor. Şehir merkezine birkaç kilometre uzakta bulunan Sazova Bilim Kültür ve Sanat Parkı, 2008 yılında 400 bin metrekarelik bir alan üzerine kurulmuş durumda. Hem çocuklar hem de yetişkinler için keyifli vakit geçirme imkânı yaratan park, Masal Şatosu, Korsan Gemisi, Gölet, Hayvanat Bahçesi, Japon Bahçesi ve Türk Dünyası Bilim, Kültür ve Sanat Merkezi’ne ev sahipliği yapıyor. Eskişehir’de bol bol eğlenebilir, çeşit çeşit lezzetleri deneyimlerken kültür ve sanata da doyabilirsin!

Budget Araç Kiralama Hizmetleri

Kaliteli hizmet ve uygun fiyatları bir araya getiren Budget, müşteri güvenliği, sağlığı ve memnuniyetini her zaman ön planda tutar. Budget, müşterilerinin ihtiyaçları ve istekleri doğrultusunda sürekli olarak geliştirilen inovatif çözümleri, araç kiralama hizmetlerindeki deneyimi ile güvenli ve huzurlu bir seyahat deneyimi sunar. Sen de bu keyifli seyahat deneyimini Eskişehir’de bulunan Budget araç kiralama ofisi ya da online rezervasyon seçenekleriyle doyasıya yaşayabilirsin.