Teslim Alma Ofisi
Alış Tarihi
{{fromDayNumber}}
{{fromDayName}} {{fromMonthName}}
İade Ofisi Seç
İade Tarihi
{{toDayNumber}}
{{toDayName}} {{toMonthName}}
Budget ile araç kiralama deneyimi parmaklarınızın ucunda!

Sen de yollarda özgürlüğü ve konforu bir arada arıyorsan, Budget’la yola çık. Budget uygulamasını indir, Türkiye'nin 33 şehir ofisleri, 23 havalimanı ofisleri ve Budget İstediğin Yerde ofislerinden hemen rezervasyonunu yap!

App Store
seyahat rotası

Camları Aralayıp Direksiyonu Ankara’ya Kırma Vakti!

Baharın gelişi, doğanın uyanmasının yanı sıra insanda sevdikleriyle beraber bir yolculuğa çıkma hissinin de uyanmasını sağlar. Bu uyanış esnasında hafta sonunda yapılacak birkaç günlük bir Ankara seyahati, oldukça eğlenceli ve verimli olabilir. Ankara hem 23 Nisan coşkusunu yaşamak hem de verimli bir hafta sonu geçirmek isteyenlerin tercih noktalarından. Kuruluşundan hatta öncesinden bu yana ülkenin başkenti olan Ankara hem cumhuriyet tarihinin hem de binlerce yıllık Anadolu kültürünün yansıması gibi. Ankara; tarihi, mutfağı, insanı, gezilecek onca yeri ve doğasıyla dolu dolu birkaç gün için tercih edilebilecek en güzel rotalardan bir tanesi.

Ankara’da Hafta Sonu İçin Öneriler

5000 yıla yakın tarihi sayesinde onlarca büyük medeniyetin miraslarına ve Türkiye Cumhuriyeti’nin başkentliğine sahiplik eden Ankara’da görülmesi, deneyimlenmesi ve tadılması gereken onlarca şey var.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Anıt Mezarı: Anıtkabir

Ulu önderin ebedi istirahati için yapımı 1953 senesinde tamamlanan Anıtkabir, Gazi Mustafa Kemal’in anıt mezarıyla birlikte sonraki cumhurbaşkanları İsmet İnönü ve Cemal Gürsel’in kabirlerine de ev sahipliği yapıyor. Anıtkabir, şehrin merkezinde Çankaya’ya bağlı Tandoğan’da bulunuyor ve Atatürk ve Kurtuluş Savaşı Müzesine de ev sahipliği yapıyor. Anıtkabir, manevi öneminin yanı sıra merkezi konumu sayesinde şehri ziyaret edenlerin en çok ziyaret ettikleri lokasyonlardan bir tanesi.

Şehrin Hareket ve Eğlence Merkezi: Kızılay

Şehrin en canlı meydanlarından olan Kızılay, alışveriş ve eğlence mekanları bakımından oldukça zengin. En hareketli caddelerden olan Sakarya Caddesi’nde onlarca eğlence mekânı bulunuyor. Sanat ve kültür etkinlikleri, sinemalar, alışveriş merkezleri, barlar, restoranlar ve kafeler gibi birçok mekâna ev sahipliği yapan Kızılay, birçok kişi için de buluşma noktası.

Şehrin Zirvelerinden: Ankara Kalesi

Başkent’i zirveden izlemek için en uygun lokasyonlardan bir tanesi olan kale, Roma’dan Osmanlı’ya kadar imparatorluk döneminden kalma birçok eserin sergilendiği önemli bir nokta. Antikacılar ve hediyelik eşya dükkanları gezilebilir ve Pirinç Han’da dinlenilebilir.

Atatürk Orman Çiftliği

Atatürk Orman Çiftliği, hediye edilen araziye Gazi Mustafa Kemal’in talimatıyla kurulan, döneminin en önemli tarım merkezi. Ülkenin en büyük hayvanat bahçesine sahiplik eden Atatürk Orman Çiftliğinde aynı zamanda Atatürk’ün Selanik’te doğduğu evin birebir kopyası olan Atatürk Evi Müzesi ve devlet mezarlığı da bulunuyor.

İlk Meclis: Kurtuluş Savaşı Müzesi

İlk meclisin restore edilmesiyle oluşturulan müzede döneme ışık tutan birçok eşya sergileniyor. İlk Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni, kuruluşu olan 23 Nisan’da ziyaret etmek kalan bütün günlerden daha anlamlı. Döneme ait birçok eşyanın sergilendiği müze, size ve sevdiklerinize hem 23 Nisan coşkusunu hem de bu özel günün çıkış noktasında olma hissiyatını yaşatır.

Ulu Önder Atatürk’ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği bu özel bayramda, rotanı Ankara’ya çevirerek Budget’tan rezervasyonunu hemen gerçekleştirebilirsin!