Teslim Alma Ofisi
Alış Tarihi
{{fromDayNumber}}
{{fromDayName}} {{fromMonthName}}
İade Ofisi Seç
İade Tarihi
{{toDayNumber}}
{{toDayName}} {{toMonthName}}
Budget ile araç kiralama deneyimi parmaklarınızın ucunda!

Sen de yollarda özgürlüğü ve konforu bir arada arıyorsan, Budget’la yola çık. Budget uygulamasını indir, Türkiye'nin 33 şehir ofisleri, 23 havalimanı ofisleri ve Budget İstediğin Yerde ofislerinden hemen rezervasyonunu yap!

App Store
çanakkale

Çanakkale’nin Tarihini Koklamaya Gidiyoruz

Destanlarla dolu binlerce yıllık tarihi ile Çanakkale; yalnızca Türkiye için değil dünya tarihi için de büyük bir öneme sahiptir. Mitolojik kahramanları kıskandıran öykülere ev sahipliği yapan bu şehir; doğası, tarihi ve kültürü ile birçok medeniyetin izlerini taşıyan köklü bir geçmişi her noktasında gözler önüne seriyor.

Bizimle birlikte Truva’dan Lydia Krallığı’na, Akhilleus’tan Seyit Onbaşı’ya; Çanakkale’nin eşsiz tarihinde kaybolmaya hazırlan!

Gelibolu Yarımadası

1973 yılında kurulan Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı; şehitlik, abideler, anıtlar ve buram buram tarih kokan birçok yapı ile gezmeye ve görmeye değer. Her yıl Nisan ayında kutlanan Anzak Günü’nde Avustralya ve Yeni Zelanda’dan birçok insanın ziyarete geldiği yarımadada her milletten izlere rastlamak mümkün. Cumhuriyet tarihimizin en büyük zaferi olan Çanakkale Zaferi’ni yılın her zamanında bu büyülü topraklarda ve abidelerde anabilir, tarihe yakından tanıklık edebilirsin.

Troya Antik Kenti ve Troya Müzesi

Binlerce yıllık tarihin yerinde görülebildiği Truva Antik Kenti; aynı zamanda mitolojide yarı tanrı olarak geçen Akhilleus efsanesinin de geçtiği yerdir. Efsanelere göre Paris ve Helen’in yasak aşkı; Doğu ve Batı’yı, Antik Yunan Tanrılarını, Yunanistan ve Truva’yı karşı karşıya getirmişti. Çanakkale Merkez ilçesine bağlı Tevfikiye Köyü’ndeki Troya Antik Kenti ve Troya Müzesi’ne; şehir merkezinden yarım saatlik araç yolculuğu ile kolayca ulaşabilirsin.

Şehir Merkezi

Birbirine çok yakın olan Aynalı Çarşı, Çanakkale Kordon ve Deniz Müzesi’nin bulunduğu şehir merkezini ziyaret etmeden dönmemelisin. Dünyaca ünlü Truva filmi için inşa edilen ve sonrasında Çanakkale’ye armağan olarak bırakılan Truva Atı şimdilerde şehrin merkezinde yer alıyor. Tarihin yanında boğaz havasını içine çekerek Kordon’da dolaşmak, lezzetli mutfağını deneyimlemek ve tabi ki peynir helvasının tadına bakmak için şehir merkezinde vakit geçirmeyi unutmamalısın!

Budget’la Şehrin Keyfini Çıkar

Tarihin ve doğanın muhteşem bir uyumla seni beklediği Çanakkale’yi konforlu ve bütçene uygun şekilde dolaşmak için; Budget Çanakkale Ofisinden, Budget Mobil uygulamasından ve internet sitemizden kolayca araç kiralama hizmetini kullanabilirsin. Dakikalar içerisinde rezervasyonunu yaptırarak; Budget ayrıcalıklarından ve en uygun fiyatlarla en kaliteli araç kiralama hizmetlerinden yararlanabilirsin.