Teslim Alma Ofisi
Alış Tarihi
{{fromDayNumber}}
{{fromDayName}} {{fromMonthName}}
İade Ofisi Seç
İade Tarihi
{{toDayNumber}}
{{toDayName}} {{toMonthName}}
Budget ile araç kiralama deneyimi parmaklarınızın ucunda!

Sen de yollarda özgürlüğü ve konforu bir arada arıyorsan, Budget’la yola çık. Budget uygulamasını indir, Türkiye'nin 33 şehir ofisleri, 23 havalimanı ofisleri ve Budget İstediğin Yerde ofislerinden hemen rezervasyonunu yap!

App Store
kutlamalar

Cumhuriyetin 99. Yıl Coşkusunu Bu Lokasyonlarda Yaşa!

En özel mirasımız olan Türkiye Cumhuriyeti’nin 99. Yaşını kutlamak için birbirinden güzel birçok seçeneğe sahipsin! 29 Ekim; Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarını anmak ve Cumhuriyet Bayramı coşkusunu yaşamak için muhteşem bir fırsat.

Cumhuriyet Bayramı, okulların tatil olduğu herhangi bir gün değil; meydanlarda, stadyumlarda ve caddelerde coşkuyla kutlanan bir bayramdır. 29 Ekim’de şenliklere katılabilir, Cumhuriyet’i daha yakından anlayabilmek için müzeleri gezebilir veya Cumhuriyet tarihinde önemli olayların gerçekleştiği noktalarda bayram coşkusunu yaşayabilirsin. Cumhuriyet Bayramı’nı kutlamak için İstanbul, Ankara ve İzmir’de gidebileceğin yerlere birlikte göz atalım!

Ankara

Konu Cumhuriyet Bayramı ve Ankara olunca ziyaret edilebilecek birçok yer bulunuyor:

Kurtuluş Savaşı Müzesi

Eski adıyla Türkiye Büyük Millet Meclisi Müzesi, döneme ait belgelerin ve eşyaların sergilendiği önemli bir tarihi değer. 29 Ekim’de Tarihi Meclis’i gezerken meclis toplantı odasını, Atatürk’ün ve dönemin milletvekillerinin balmumu heykellerini de görebilirsin.

Ankara Hipodromu

Ankara Hipodromu, Gazi Mustafa Kemal’in Onuncu Yıl Nutku’nu okuduğu yerdir. Eğer devlet protokolünün de eşlik ettiği resmi tören ve geçitler varsa büyük bir coşkuyla bayramı kutlayabilirsin!

Anıtkabir

Cumhuriyet Bayramı’nda Ulu Önder’in huzurunda olmak istersen Anıtkabir’i ziyaret edebilirsin. Ankara’nın en güzel manzaralarından birinde 29 Ekim’i doyasıya yaşamak ve Cumhuriyet Bayramı’nda Atatürk’e bizzat teşekkür etmek istiyorsan Çankaya İlçesi’nde bulunan Anıtkabir’i tercih edebilirsin.

İstanbul

Yürüyüşler ve geçit törenleriyle her ilçe merkezi ve meydanda kutlamalarla karşılaşabileceğin İstanbul’da da Cumhuriyet Bayramı’nı kutlamak bir başka.

Dolmabahçe Sarayı

Osmanlı Döneminden kalan Dolmabahçe Sarayı’nda, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün son anlarını yaşadığı odasını ziyaret edebilir aynı zamanda muhteşem mimarisinde Ulu Önder’in eşyalarını inceleyebilirsin.

Bağdat Caddesi

Fener alayını İstanbul’da yaşamak istiyorsan o gün Bağdat Caddesi’nde mutlaka bulunmalısın. Kadıköy Belediye’sinin çeşitli kutlama etkinliklerinden biri olan Fener Alayı, Bostancı’dan başlayarak tüm Bağdat Caddesi boyunca süren marşlar, şarkılar eşliğine bayramın coşkuyla kutlandığı etkinlikler arasında.

İzmir

Kurtuluş Savaşı’nın son durağı olan İzmir’in Cumhuriyetimizdeki yeri şüphesiz apayrı. Her yıl 29 Ekim geldiğinde İzmir Konak’ta bulunan Cumhuriyet Meydanı’nı dolduran binlerce insan hem karadan hem denizden bayramı coşkuyla kutluyor. Bu sene yolun İzmir’den geçiyorsa mutlaka bu şölene dahil olmalısın.

Budget’la Cumhuriyet Bayramı’nı İstediğin Yerde Kutla!

29 Ekim’de Budget’la araç kiralayarak Cumhuriyet’i istediğin yerde kutlayabilir, istediğin rotaya Budget konfor ve güvencesiyle çıkabilirsin. Saniyeler içinde Budget’la en uygun fiyatlarla en kaliteli araç kiralama hizmetine ulaşmak için Budget Mobil uygulamasını veya internet sitesini kullanabilirsin!