Teslim Alma Ofisi
Alış Tarihi
{{fromDayNumber}}
{{fromDayName}} {{fromMonthName}}
İade Ofisi Seç
İade Tarihi
{{toDayNumber}}
{{toDayName}} {{toMonthName}}
Budget ile araç kiralama deneyimi parmaklarınızın ucunda!

Sen de yollarda özgürlüğü ve konforu bir arada arıyorsan, Budget’la yola çık. Budget uygulamasını indir, Türkiye'nin 33 şehir ofisleri, 23 havalimanı ofisleri ve Budget İstediğin Yerde ofislerinden hemen rezervasyonunu yap!

App Store
yemek önerileri

Ege’nin Saklı Lezzetlerini Tatmaya Gidiyoruz!

Dünyanın en özgün mutfaklarından Ege’nin saklı kalmış tatlarını deneyimlemeye hazır mısın?

Ülkemizin eşsiz yemek kültürü, seyahat ederken her molada farklı lezzetlerle tanışmamızı, yöresel tarifleri yerinde deneyimlememizi sağlıyor. Ege mutfağı geniş tarihinden izler barındıran yemek kültürü ile literatürde yerini almış durumda. Hadi, Türk Mutfağı’nda önemli bir yeri olan Ege Bölgesi’nde gastronomi yolculuğuna çıkalım ve az bilinen hazineleri yerinde keşfedelim!

Aydın’ın Saklı Lezzetleri

Aydın hem turizm hem de gastronomi konusunda oldukça donanımlı bir şehir. Tereyağı ve etin daha sık kullanıldığı Aydın mutfağı, Ege’nin zeytinyağlı ve hafif yemekleri arasında kendine has lezzetleriyle fark yaratır.

Aydın’ın bu farklı lezzet anlayışı içinde öne çıkan Çine köftesi, Çine ilçesine özgü bir yemektir ve lezzet yolculuklarında en sık tercih edilen tatlardan biri olma özelliğini taşır. Dinlenmiş etten çekilen lezzetli kıyma ile yoğrulan köfte ve yanında közlenen taze sebzelerle Çine Köftesi’ni denemeyi sakın unutma!

Aydın’ın yöresel lezzetlerinden bir diğeri olan paşa böreği de et suyuyla ıslatılmış hamuru ve yoğurt sosuyla adeta bir lezzet şöleni olarak bilinir ve Aydın’da denemek için en çok tercih edilen diğer lezzetler arasındadır.

Birçok yörede bulunan, kendine özgü bir lezzete sahip keşkek, Aydın’da farklı yorumlanan bir diğer lezzettir ve bazı yörelerce tavukla hazırlanan keşkeğin aksine et suyu ve didiklenmiş et parçalarıyla hazırlanır. İçerisinde yine yöreden elde edilen taze tereyağı kullanılması, lezzet şölenini oluşturan püf noktasıdır.

Sen de özgün lezzetleri yerinde tatmak ve bu lokasyonlara üstün teknolojiye sahip araçlarla ulaşmak için Budget Kuşadası Şehir Ofisi’ni ziyaret edebilirsin!

Denizli’nin Yöresel Yemekleri

Hem herkesçe bilinen lezzetlerin damak tadına uygun şekilde yeniden yorumlandığı hem de sahip olduğu kendine özgü yöresel lezzetlerle Denizli, Ege Mutfağı’nda önemli bir yere sahiptir. Elverişli doğası sayesinde yemeklerde kaliteli malzemeler kullanılması, Denizli mutfağında çeşitliliği beraberinde getirir ve şehrin, yaprak sarma, kuyu kebabı, yen böreği, zeytinyağlı patlıcan gömme gibi geniş lezzet aralığındaki zengin tatlara ev sahipliği yapmasını sağlar. Gastronomi konusunda geniş bir yelpazeye sahip Denizli’nin lezzetlerini kısa yoldan keşfetmek için Budget Denizli şehir ve havalimanı ofislerinden araç kiralayabilirsin.

İzmir Mutfağı’nın Gizli Hazineleri

İzmir, ülke çapında adını duyuran ünlü lezzetleriyle beraber, keşfedilmeyi bekleyen birçok lezzete de ev sahipliği yapar.

İzmir sınırlarında herhangi bir köyde veya bir esnaf lokantasının menüsünde karşılaşabileceğin bu lezzetler arasında Girit mirası bir yemek olan kabak sıyırma, papaz yahnisi ve kabak çiçeği dolması gibi yemekler bulunur. Kabak çiçeği dolması, kırılgan ama çok lezzetli bir malzeme olan kabak çiçeğinin becerikli ellerle buluşmasıyla ortaya çıkan çok özel bir lezzettir. Girit Mutfağı’ndan kalma doyurucu bir lezzet olan kabak sıyırma ve kültürel çeşitliliğin kanıtı niteliğindeki papaz yahnisi de denemeye değer diğer lezzetlerdendir...

Sen de İzmir’in yöresel lezzetlerini yerinde tattığın bir gastronomi yolculuğuna çıkmak için Budget’ın İzmir şehir ve havalimanı ofislerinden araç kiralayabilirsin!