Teslim Alma Ofisi
Alış Tarihi
{{fromDayNumber}}
{{fromDayName}} {{fromMonthName}}
İade Ofisi Seç
İade Tarihi
{{toDayNumber}}
{{toDayName}} {{toMonthName}}
Budget ile araç kiralama deneyimi parmaklarınızın ucunda!

Sen de yollarda özgürlüğü ve konforu bir arada arıyorsan, Budget’la yola çık. Budget uygulamasını indir, Türkiye'nin 33 şehir ofisleri, 23 havalimanı ofisleri ve Budget İstediğin Yerde ofislerinden hemen rezervasyonunu yap!

App Store
araç kiralama gezi rehberi

Gökyüzüne Olan Mesafeleri Budget ile Aşabilirsin

Özellikle büyük kentlerdeki kalabalık hayatın bir sonucu olan ışık kirliliği sebebiyle, gökyüzünü yaşadığımız yerden doyasıyla gözlemleme fırsatımız maalesef olamıyor.

Fakat samanyolu galaksisini ve milyarlarca yıldızı bu büyülü atmosferde yakalayabilmek ve izleyebilmek aslında mümkün. Doğanın içerisinde gökyüzüne ulaşacağımız, yıldızların arasında uzanıyormuş hissiyatı sağlayan lokasyonlarda doğru yola çıkıyoruz, sen de bize katıl!

Beypazarı Tekke Dağı Milli Parkı- Ankara

Havanın açık olduğu günlerde gökyüzünü izlemek için en güzel yerlerden bir tanesi olan Tekke Dağı, hem eteklerinden hem de zirvesinden gökyüzünün keyifle izlenebileceği bir lokasyon. Gökyüzü gözlemciliği veya fotoğrafçılığı için de uygun olan bu bölge, piknik ve kamp yapmak için de tercih edilebilir. Işık kirliliğinin en az olduğu yerlerden bir tanesi olan bölge, Beypazarı Merkez’e 15 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Tekke Dağı Milli Parkı’na Ankara Şehir veya Ankara Esenboğa Havalimanı Budget ofislerinden araç kiralayarak kolayca ulaşabilirsin.

Kartal Gölü Tabiatı Koruma Alanı- Muğla

Buzul vadisi yapısındaki bölge, çeşitli bitki örtüsü ve eşsiz gökyüzü manzaraları sayesinde nefesleri kesiyor. Türkiye’nin en yaşlı karaçam ormanına sahip olan bölge, kamp yapmaya uygun olmasıyla beraber çeşitli konaklama imkanlarına da sahip. Yaklaşık 1900 metre rakımı sayesinde muhteşem gökyüzü manzaralarının keyfini çıkarmaya imkân veren bölgeye, Bodrum Şehir veya Denizli Şehir Budget ofislerinden araç kiralayarak rahatça ulaşabilirsin.

Kaz Dağları- Balıkesir

Kaz dağları, ülkemizin en kıymetli doğal miraslarından bir tanesi. Temiz havası, muhteşem manzaraları ve doğasıyla keyifli vakit geçirmek için uygun olan bu lokasyonda açık havada gökyüzünü izlemek, yıldızların arasında uzanıyormuş hissiyatı sağlayacak. Günümüzden binlerce yıl önce de insanların aynı coğrafyalarda gökyüzünü seyrettiği Kaz Dağları; hem mitoloji hem de tarih açısından önemli bir yere de sahip. Pansiyonlarda veya kamp alanlarında konaklayabileceğin bölge, temiz havalarda muhteşem gökyüzü manzaraları sunuyor. Işık kirliliğinden uzaklaşmak, gökyüzünü izleyebilmenin yanı sıra dinlenmeni ve rahatlamanı da sağlayacak. Kaz Dağları’na Budget Çanakkale Şehir ofisinden araç kiralayarak birkaç saat içerisinde kolayca ulaşabilir, benzersiz ve konforlu Budget deneyimiyle seyahatini unutulmaz hale getirebilirsin!