Teslim Alma Ofisi
Alış Tarihi
{{fromDayNumber}}
{{fromDayName}} {{fromMonthName}}
İade Ofisi Seç
İade Tarihi
{{toDayNumber}}
{{toDayName}} {{toMonthName}}
Budget ile araç kiralama deneyimi parmaklarınızın ucunda!

Sen de yollarda özgürlüğü ve konforu bir arada arıyorsan, Budget’la yola çık. Budget uygulamasını indir, Türkiye'nin 33 şehir ofisleri, 23 havalimanı ofisleri ve Budget İstediğin Yerde ofislerinden hemen rezervasyonunu yap!

App Store
Gaziantep: Kebap ve Künefe

Gurme Bir Gezginsen Bu Lezzet Durakları Senin için!

Hem iştahına hem seyahate hem de yeni lezzetler keşfetmeye düşkünsen doğru yerdesin! Paylaşacağımız rotalar lezzet dolu kokularıyla seni kendine çekecek. İşte Türkiye'nin en meşhur yemek destinasyonları ve bu şehirlerde mutlaka denemen gereken lezzetler.

1. Gaziantep: Kebap ve Künefe

Gaziantep için Türkiye'nin gastronomi başkenti demek yanlış olmaz. Hangi lezzetten başlasak bilemedik ama önceliği kebaba, tatlı olarak da katmere veriyoruz. Beyran ve lahmacun, şiş kebap ve ciğer kebap deyince akan sular duruyor Gaziantep’te. Baklavasıyla meşhur olsa da bu yazımızda biraz katmeri abartmak istiyoruz zira antep fıstığı, tereyağı ve kaymağın birleştiği herhangi bir yiyeceğin lezzetli olmama ihtimali yok! Tatlıyı da kebabı da günün her öğünü yiyen Gaziantep halkını anlamak için bu lezzetlerden birer çatal alman yeterli olacak!

2. İzmir: Kumru ve Boyoz

Deniz kenarında bir kumru yemedikten ya da sabah kahvaltısında boyozla güne başlamadıktan sonra İzmir’in tadını tam anlamıyla çıkarman mümkün değil! Kordon’da gün batımı boyozla, çiğdemle, gevrekle, kumruyla güzel!

3. Bursa: İskender Kebap

Bursa'nın en ünlü yemeği şüphesiz iskender kebap. Bursa'ya ayak bastığın an, şehrin havasında bile bir iskender kokusu alırsın. Bursa'nın iskenderini diğerlerinden ayıran en büyük sır, bolca eritilmiş tereyağıdır. Bu altın renkteki sıvı kebap dilimlerinin üzerine döküldüğünde damağında havai fişekler patlayacak.

4. Trabzon: Hamsi ve Kuymak

Karadeniz mutfağının başkenti Trabzon'a yolun düştüyse mutlaka ama mutlaka taze hamsi tava ya da hamsi böreği denemen şart. Tavada kızaran, fırında pişen, buğulama ya da hamsi köftesine değinmiyoruz bile! Hamsi, Trabzon mutfağının başrol oyuncusu olsa da sıcacık bir tavada, mis gibi mısır unu, tereyağı ve peynirin birleşimiyle uzayıp giden kuymak da kahvaltılarının vazgeçilmezi olacak!

5. İstanbul: Döner ve Tulumba

Hem dünya mutfağı hem de Osmanlı mutfağından birçok seçenek bulabileceğin İstanbul, ağız sulandıran lezzetleri ile seni bekliyor. Özellikle turistlerin yoğunlukta olduğu Fatih’in meşhur dönercileri ve Karaköy’ün balıkçıları İstanbul’a geldiğinde mutlaka uğraman gereken lezzet noktaları arasında. E yemeğin üstüne güzel bir tatlı gitmez mi? O zaman seni taş kadayıf ve tulumba deyince akla ilk gelen adreslerden Beyoğlu’na alalım. İstiklal Caddesi boyunca sıra sıra dizilen tatlıcılardan gözünü alamayacağına ve mükemmel lezzetler tadacağına eminiz.

Ne sen bu lezzetlerden mahrum kal ne de bu lezzetlere uzanan yollar senden mahrum kalsın. Türkiye’nin dört bir yanında bulunan Budget ofislerimizden sana ve ihtiyaçlarına en uygun aracı seçebilir, yeni lezzetler ve yeni yerler keşfetmenin tadını Budget’la çıkarabilirsin. Acıktığını ve ufak ufak midenin guruldadığını duyar gibiyiz. Üşenmek yok, yola çıkmanın şimdi tam zamanı!