Teslim Alma Ofisi
Alış Tarihi
{{fromDayNumber}}
{{fromDayName}} {{fromMonthName}}
İade Ofisi Seç
İade Tarihi
{{toDayNumber}}
{{toDayName}} {{toMonthName}}
Budget ile araç kiralama deneyimi parmaklarınızın ucunda!

Sen de yollarda özgürlüğü ve konforu bir arada arıyorsan, Budget’la yola çık. Budget uygulamasını indir, Türkiye'nin 33 şehir ofisleri, 23 havalimanı ofisleri ve Budget İstediğin Yerde ofislerinden hemen rezervasyonunu yap!

App Store
karli-arazilerde-off-roadun-tadi-bir-baska

Karlı Arazilerde Off-Road’un Tadı Bir Başka!

Kış geldiğine göreşimdi off-road için en heyecanlı zamanlar başlıyor! Karlı arazilerde off-road yapmak, adrenalin dolu bir deneyim denilince şüphesiz ilk akla gelen aktivitelerden bir tanesi. Ama unutma, bu eğlenceli aktivite doğru teknikler ve güvenlik önlemleri ile çok daha keyifli hale geliyor. Hazırsan kış koşullarında off-road yaparken dikkat etmen gerekenleri beraber inceleyelim!

Araç Hazırlığı

Kış şartlarında off-road yapacaksan, aracını bu koşullara göre hazırlamak şart. Kış lastikleri veya zincirlerinin önceden hazır olması çok önemli. Ayrıca, 4x4 aracının antifriz seviyesi ve akü durumunu kontrol etmeyi unutmamalısın.

Yol ve Hava Durumunu İzle

Karlı arazide off-road yapmadan önce, hava durumunu ve rotanın yol koşullarını kontrol etmeyi ihmal etme. Ani hava değişiklikleri veya beklenmedik kar fırtınaları, planlarını altüst edebilir. Güvenliğin için her zaman hazırlıklı ol!

Düşük Hızda ve Kontrollü Sür

Karlı yollarda off-road yaparken hızını düşür ve aracı daha kontrollü sür. Zemin kaygan olabilir ve ani manevralar aracın kontrolünü kaybetmene neden olabilir. Düşük hız ve sabırlı sürüş, off-road heyecanını çok daha keyifli ve risksiz bir hale getirecek.

Acil Durum Ekipmanını Unutma

Karlı havalarda her zaman bir acil durum kiti, ek gıda ve sıcak giysiler bulundur. Off-road maceralarında beklenmedik durumlarla karşılaşabilirsin. Eğer mahsur kalırsan bu ekipmanlar hayat kurtaracaktır.

Arkadaşlarınla Birlikte Git

Karlı arazide off-road yaparken asla yalnız gitme. Arkadaşlarınla gitmek, hem daha eğlenceli hem de daha güvenli. Ayrıca bir sorunla karşılaştığında yardım almak için yanında birilerinin olması şart.

Dikkatli Ol ve Eğlen

En önemlisi çevrene ve aracına dikkat et. Ama tabii ki tüm bunlara yaparken eğlenmeyi de unutma! Karlı arazilerde off-road yapmak, doğa ile iç içe olmanın ve macera dolu anların keyfini çıkarmanın harika bir yolu.

Karlı arazilerde off-road yapmak, kışın tadını çıkarmanın eşsiz yollarından biri. Doğru hazırlık ve güvenlik önlemleri ile bu maceranın keyfini çıkarmak çok kolay. Gerekli önlemleri aldıysak motorunu çalıştır ve karlı maceraya atıl! Budget’ın Türkiye'nin dört bir yanında bulunan havaalanı ve şehir merkezi ofislerinden uygun aracı kiralayarak yolculuğuna güven ve konfor katabilir, Budget web sitesi üzerinden kolayca rezervasyon işlemlerini gerçekleştirebilirsin.