Teslim Alma Ofisi
Alış Tarihi
{{fromDayNumber}}
{{fromDayName}} {{fromMonthName}}
İade Ofisi Seç
İade Tarihi
{{toDayNumber}}
{{toDayName}} {{toMonthName}}
Budget ile araç kiralama deneyimi parmaklarınızın ucunda!

Sen de yollarda özgürlüğü ve konforu bir arada arıyorsan, Budget’la yola çık. Budget uygulamasını indir, Türkiye'nin 33 şehir ofisleri, 23 havalimanı ofisleri ve Budget İstediğin Yerde ofislerinden hemen rezervasyonunu yap!

App Store
köy ve orman

Kıbrıs’ı Bir de Kışın Görün

Kıbrıs’ı Bir de Kışın Görün

Son yıllarda Kıbrıs ile alakalı çok fazla gezi anısı, deneyim ya da kış tatilinin nasıl olacağını anlatan cümleler duyamadık. Bu nedenle sana Yavru Vatan Kıbrıs’ı en güzel yönleriyle bir tanıtmak ve gezdirmek istedik. Konumuz kış mevsimi olunca akla gelecek ilk soruya hemen cevap veriyoruz; hava sıcaklığı yıllık olarak ortalama 19 derece. Böyle bir mevsimde böyle bir havada tatil yapmak, yılbaşı kutlamak kulağa çok güzel geliyor değil mi?

İlk olarak ulaşımdan bahsedelim, genellikle dış hatlar terminalinden uçakla gidiliyor. Kıbrıs’a girmek için yanında nüfus cüzdanının bulunması yeterli. Giriş ve çıkışta bir form dolduruluyor ve sonrasında damgalanıyor. Seyahat süren boyunca bu formu yanında bulundurman gerektiğinin altını önemle çizelim.

Kıbrıs İngiliz kültürü etkisinde ve bu nedenle trafik soldan akıyor. Kıbrıs’ta gezecek ve görecek çok fazla yer var. Bu nedenle Budget’ın Kıbrıs ofisine uğrayıp günlük ya da aylık araç kiralama hizmetlerinden faydalanabilir, gönlünce tatilinin tadını çıkarabilirsin!

Para olarak Sterlin ve Euro kullanılıyor. Ek bir bilgi daha verecek olursak, elektrik prizleri için üç pinli adaptöre ihtiyaç duyabilirsin, bizden söylemesi.

Kıbrıs’ta Neler Yapılabilir?

Kış mevsiminde Kıbrıs’ta olmanın en büyük avantajı sezon dışında uygun fiyatlı konaklama fırsatlarının olması diyebiliriz. Gitmişken doyasıya eğleneyim, gezeyim, kültürleneyim diyorsan doğru yerdesin!

Gezebileceğin onlarca güzel turistik nokta ve şahane manzaralar seni bekliyor olacak. St. Hilerion Kalesi’ne gidip Girne’yi kuşbakışı seyretme şansını yakalayabilirsin. Biraz dolaşmak ve masal diyarına dalmak istiyorsan yeni rotan mutlaka Omodos Köyü olmalı. Bu dağların arasında kalan eşsiz güzellikteki küçük köyü keyifle gezebilirsin. Hakkında doğru olan ya da olmayan birçok hikâye duyabileceğin Mavi Köşk’ü de atlamayalım. Hala gizemini korumakta olan ve görülmeye değer ender yerlerden biri olan Mavi Köşk’ü önce güzelce bir araştırıp sonra da görmeni mutlaka tavsiye ederiz.

Peki hiç manastırda müzik dinlemeyi hayal ettin mi? Bunun için Bellapais Manastırı’na gidebilir ve düzenlenen konserlerle yepyeni deneyimler kazanabilirsin. Kış ayındayız, kayak yapmak istiyorum diye düşünürsen hiç endişelenme! Olympos Tepesine gidip kayak yapabilir, gönlünce eğlenebilirsin. Eğer gezmekten hala yorulmadım diyorsan, Güzelyurt Arkeoloji ve Doğa Müzesi’ne gidip Anadolu Tanrıçası Artemis’in heykelini görebilirsin. Akşam olduğunda da şehre inip birbirinden hareketli mekanlarda gece hayatına karışabilir, dilediğince sosyalleşebilirsin!

Festival Havasında Bir Yılbaşı Geçirmeye Ne Dersin?

Yılbaşı ve kış tatili birbirini en iyi tamamlayan ikililerden biri dersek yalan olmaz. Yılbaşı zamanında Kıbrıs sokakları eğlenceli ve cıvıl cıvıl olur. Yılbaşı coşkusunu kutlamak için gelen tüm turistler sokaklarda özgürce keyifle dolaşırlar. Eğlence mekanlarında ve sokaklarda çılgın partiler, dans şovları düzenlenir. Kıbrıs’ta birbirinden farklı etkinliklerle sabahlara kadar eğlence hiç bitmez, festival tadını keyifle yaşayabilirsin. Yüksek yaşam kalitesi sayesinde emniyet ve güvenlik sorununu da düşünmeden dilediğin gibi bir yılbaşı kutlaması yaşayabilirsin. Eğer romantik bir yılbaşı planı yapmayı düşünüyorsan, otellerin birbirinden farklı organizasyonlarını takip etmeyi unutmamalısın.