Teslim Alma Ofisi
Alış Tarihi
{{fromDayNumber}}
{{fromDayName}} {{fromMonthName}}
İade Ofisi Seç
İade Tarihi
{{toDayNumber}}
{{toDayName}} {{toMonthName}}
Budget ile araç kiralama deneyimi parmaklarınızın ucunda!

Sen de yollarda özgürlüğü ve konforu bir arada arıyorsan, Budget’la yola çık. Budget uygulamasını indir, Türkiye'nin 33 şehir ofisleri, 23 havalimanı ofisleri ve Budget İstediğin Yerde ofislerinden hemen rezervasyonunu yap!

App Store
kış tatili

Kış Kampının Olmazsa Olmazlarıyla Tanış

Mevsime bağlı kalmadan yazın veya kışın rahatlıkla kamp yapmak mümkün.

Sadece birkaç detaya dikkat ederek ve hazırlıklarını yaparak yaz kampı kadar konforlu ve güvende kamp yapabilirsin.

Kış kampının olmazsa olmazlarından bahsettiğimiz bu yolculuğumuzda bize katıl!

Kış Kampında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Başarılı bir kış kampı gezisi çevre koşullarını ve kişisel ihtiyaçları önceden belirleyerek kolayca gerçek olabilir.

Katmanlı Giyinmek

Kat kat giyinmek, kış kamplarında karşılaşılan ani sıcaklık değişimlerine uyum sağlamak adına oldukça etkili bir yoldur. Nemi vücuttan uzaklaştıran ve cildi kuru tutan bir iç katmanın üstüne; vücut ısısını yüksek tutmak için sıcak tutacak katmanlar, en üste de su ve rüzgar geçirmeyen, zorlu hava koşullarına karşı dayanıklı bir dış katman giymek zorlu şartlara uyum sağlamaya olanak verir.

Uyuma Alanı

Kış kampları esnasında zorlu geçebilen gecelerde sıcak kalmak için; sağlam, sıcak tutan bir uyku tulumu ve ısı yalıtımlı bir hava yatağı kullanmak faydalı olabilir. Bu sayede en düşük sıcaklıklarda bile uyumak için ihtiyaç duyulan ortam sağlanabilir.

Çadır

Şiddetli rüzgar veya yoğun kar yağışı gibi istenmeyen hava koşullarında bile faydalı olabilecek dört mevsimlik bir çadır, kış kampında bile sıcak ve kuru kalmak için gerekli olan ekstra yalıtım ve havalandırma özelliklerine sahiptir. Çadırın altına muşamba veya çadır altlığı sererek zeminden gelen soğuğu kesmek de mümkündür.

Hava Durumuna Hazırlıklı Olmak

Kamp sürecindeki hava tahminlerine, hatta daha olumsuz hava durumu ihtimallerine hazırlıklı olmak; havanın beklenenden daha kötü olmasına veya mahsur kalmaya karşı faydalı olacaktır. Fazladan giysi, yiyecek ve malzeme götürmek beklenmeyen durumlara hazırlıklı olmaya yardımcı olur.

Isı Kaynağı

Taşınabilir propan ısıtıcı veya kamp ocağı gibi soğuk havada hayati öneme sahip olan ısı kaynakları; çadırın içinde ısınmak ve yemek pişirmek gibi konularda faydalı olabilir. Kuru ve aktif kalmak soğuk havalarda hipotermi riskini düşürmek için en büyük önceliktir.

Budget Araç Kiralama Hizmetleri

Doğru teçhizatlar ve hazırlıklarla kış kampının tadını çıkarmak ve doğayla bütünleşmek için Budget araç kiralama hizmetlerinden yararlanabilir, Budget Mobil uygulamasından veya internet sitesinden araç kiralayarak istediğin tüm kamp alanlarına Budget kiralık aracınla kolayca ulaşabilirsin.