Teslim Alma Ofisi
Alış Tarihi
{{fromDayNumber}}
{{fromDayName}} {{fromMonthName}}
İade Ofisi Seç
İade Tarihi
{{toDayNumber}}
{{toDayName}} {{toMonthName}}
Budget ile araç kiralama deneyimi parmaklarınızın ucunda!

Sen de yollarda özgürlüğü ve konforu bir arada arıyorsan, Budget’la yola çık. Budget uygulamasını indir, Türkiye'nin 33 şehir ofisleri, 23 havalimanı ofisleri ve Budget İstediğin Yerde ofislerinden hemen rezervasyonunu yap!

App Store
budget güvenli sürüş

Kurallarla Güvendesin

Araçla seyahat esnasında ve öncesinde dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Hem sürücünün hem de trafiğin kalanındaki herkesin güvenliği için gerekli olan bu önlemler, sağlıklı ve güvenli bir yolculuk yapılmasına olanak tanır. Seyahat öncesinde dikkat edilmesi gereken hususlardan en önemlisi de sürücü ve aracın yolculuk şartlarına uygun olup olmadığıdır.

Yolculuk Öncesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Özellikle kış aylarında yolların daha kaygan olması nedeniyle, araç kiralarken kış lastiğine sahip bir aracı tercih etmek daha güvenli bir yol tutuşu sağlar. Yolculuk öncesinde telefonun bluetooth bağlantısıyla araca bağlanması, seyahat esnasında müzik dinlerken oluşabilecek dikkat dağınıklığı riskini düşürür. Bir diğer önemli konuysa yolculuk öncesinde sürücünün iyi dinlenmiş olmasıdır. Uykusuz veya yorgun bir şekilde seyahate çıkmak hem sürücü hem de trafikteki diğer unsurların tehlikeye girmesine sebebiyet verebilir.

Yolculuk Esnasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Trafik Kuralları

Hız limitleri, geçiş öncelikleri, trafik ışıkları, tabelalar gibi unsurlar trafikte düzeni ve güvenli bir şekilde işleyişi sağlamak için bulunur. Bu kuralların dışına çıkmak yasal olmadığı için cezalandırılmasının yanı sıra insan hayatını da tehdit eder. Kasis ve çukurlara karşı dikkatli olmak ve hızı ayarlamak güvenli bir sürüş için önemlidir. Özellikle yağmur veya karlı havalarda araç hızına ve takip mesafesine dikkat etmek hayati önem taşır.

Uzun Yolculuklar

Uzun saatler süren seyahatlerde 2 saatte bir mola vererek ihtiyaçları gidermek ve dinlenmek sağlıklı bir sürüş deneyimi yaşanmasını sağlar. Özellikle şehir dışında seyahat ederken yolda birden karşımıza çıkabilecek hayvanlara dikkat etmek hem hayvanların hem de araç içerisindekilerin güvenliği için çok önemlidir. Araç içi arıza göstergelerini takip etmek tüm seyahatlerde yaşanabilecek arızaları erken tespit etmeyi sağlar. Arıza göstergelerini takip edip arızaları gidermek sağlıklı ve güvenli bir sürüş açısından hayati önem taşır.

Araç İçerisinde Dikkat Edilmesi Gerekenler ve Park

Sürüş esnasında cep telefonu kullanmak bilinçli veya bilinçsiz şekilde sürücünün dikkatini dağıtarak kazalara yol açabilir. Bluetooth bağlantısı veya eller serbest modu sayesinde sürüş esnasında cep telefonu kullanılabilir. Alkollüyken veya başka bir uyuşturucu madde etkisindeyken araç kullanmak hem yasak hem de çok tehlikelidir. Dikkat ve konsantrasyonu etkileyen bu maddeler sürüş esnasında veya öncesinde kullanıma uygun değildir. Sürüş esnasında sigara içmek de dikkat dağıtıcı bir eylem olacağından araç kullanırken sigara içilmemelidir. Sürücünün dikkatini dağıtabilecek etkenlerden uzak durmak güvenli bir sürüş sağlayacaktır.

Herhangi Bir Kaza Anında Budget’tan Tam Destek

Budget’tan araç kiralama hizmeti alındığında Budget Tam Destek hattı, müşterilerine destek sağlamak ve sürecin en sağlıklı şekilde tamamlanması için çalışır. Olası bir kaza durumunda 7/24 hizmet veren Budget Tam Destek Hattı numarası 444 4 722 veya mobil uygulama üzerindeki tam destek bölümünden irtibata geçerek Budget’a bildirilebilir. Budget en hızlı şekilde yardım için harekete geçecek ve kaza durumunda da yanında olacaktır. Budget ekibi kaza yerine ulaşana kadar kaza esnasında uygulanması gereken prosedürleri takip ederek süreci en sağlıklı şekilde atlatabilirsin.