Teslim Alma Ofisi
Alış Tarihi
{{fromDayNumber}}
{{fromDayName}} {{fromMonthName}}
İade Ofisi Seç
İade Tarihi
{{toDayNumber}}
{{toDayName}} {{toMonthName}}
Budget ile araç kiralama deneyimi parmaklarınızın ucunda!

Sen de yollarda özgürlüğü ve konforu bir arada arıyorsan, Budget’la yola çık. Budget uygulamasını indir, Türkiye'nin 33 şehir ofisleri, 23 havalimanı ofisleri ve Budget İstediğin Yerde ofislerinden hemen rezervasyonunu yap!

App Store
lezzet-rotasinda-sira-ege-mutfaginda

Lezzet Rotasında, Sıra Ege Mutfağında

Doğası, yeşili, denizi ve tarihi kadar mutfağı ile de çok sevilen Ege bölgesinin birbirinden lezzetli yemeklerini senin için derledik!

Kabak Çiçeği Dolması

Bir yemek düşün ki, lezzeti kadar görüntüsüyle de kalpleri fethetsin. İşte Ege bölgesine özgü Kabak çiçeği dolması, tam da bu tarifin karşılığı olarak karşımıza çıkıyor. Bahar aylarında, sabah daha güneş doğmadan toplanan kabak çiçekleri ayıklanarak özenle dolduruluyor ve sonra da Ege mutfağını özel lezzetleri arasında yer alıyor. Bu nefis lezzete İzmir başta olmak üzere Alaçatı, Çeşme, Cunda adası gibi yerlerde ulaşmak mümkün.

Kuzu Etli Şevketi Bostan

Aslında bir yabani ot olan ve sadece Ege Bölgesi’nde yetişen şevketi bostan otu, Ege mutfağının baş tacı olarak kabul edilen lezzetlerinden biri. Bu otu ayıklamak her ne kadar zor olsa da, ister zeytinyağlı ister etli olarak pişirildiğinde tüm o zahmete değiyor doğrusu. Bu güzel lezzeti, Foça, Seferihisar, Urla ve Tire gibi lokasyonlarda bulmak mümkün.

Otlu Börek

Ege bölgesi olur da böreğin içine envai çeşit ot girmez olur mu? Bölgede yetişen kuzukulağı, ıspanak, pazı, gibi otlar ve lorla karıştırılarak hazırlanan otlu börek, bu bölgeyi ziyaret edenlerin tatmadan dönmemesi gereken bir lezzet. Şirince, Alaçatı, Sığacık gibi birçok yerde bu böreği tatmak mümkün.

Börülce

Börülce her kalıba giren bir lezzet. İster meze olarak hazırlansın, ister salata ya da nefis bir zeytinyağlı yemek, börülceyi Ege’nin birçok noktasında tadabilirsin. Bunlardan birkaçını saymak gerekirse, İzmir, Foça, Marmaris, Seferihisar, Alaçatı, Çeşme ve daha birçok yerde bu lezzeti bulman mümkün.

İzmir Lokması

Bu kadar yemekten bahsedip, Ege’nin en sevilen tatlılarından lokmayı anmamak olmaz. Yağda kızartılmış hamur toplarının şerbet ile tatlandırılmasıyla hazırlanan bu tatlı İzmir’in en meşhur tatlılarından biri olarak öne çıkıyor.

Damak Zevkinin Peşinde, Budget Seninle!

Ege’nin lezzetlerini keşfetmek istiyorsan, güvenilir araç kiralama seçenekleriyle Budget yanında! Farklı marka, sınıf ve fiyatlara sahip geniş filosuyla Budget’a, web sitesi üzerinden ya da Türkiye’nin dört bir yanında bulunan şehir ve havaalanı ofislerinden ulaşabilirsin.