Teslim Alma Ofisi
Alış Tarihi
{{fromDayNumber}}
{{fromDayName}} {{fromMonthName}}
İade Ofisi Seç
İade Tarihi
{{toDayNumber}}
{{toDayName}} {{toMonthName}}
Budget ile araç kiralama deneyimi parmaklarınızın ucunda!

Sen de yollarda özgürlüğü ve konforu bir arada arıyorsan, Budget’la yola çık. Budget uygulamasını indir, Türkiye'nin 33 şehir ofisleri, 23 havalimanı ofisleri ve Budget İstediğin Yerde ofislerinden hemen rezervasyonunu yap!

App Store
gezi önerileri

Sırt Çantanı Kapıp Bu Hafta Sonu Kaçabileceğin Yerler

Özellikle şehirlerde yaşıyorsanız, hafta sonu kafa dinlemek neredeyse her hafta planlarınız arasında yer alıyordur. Elbette evde dinlenmekten söz etmiyoruz. Bu hafta kaçımız sırt çantamızı alıp bir yerlere kaçmayı düşündü? Açıkçası, biz düşündük. Şöyle, sırt çantamızı alıp hafta sonunu güzel değerlendirmek istedik ve birkaç rota derledik. Bu rotaları, sizinle de paylaşmak isteriz. Öncelikle, sıralayacağımız yerlerin İstanbul’da olduğunu söyleyelim. Eğer siz İstanbul dışında ikamet ediyorsanız, hafta sonunuzu benzeri yerlerde değerlendirebilirsiniz.
İşte, sırt çantanızı kapıp hafta sonu kaçabileceğiniz yerler:
 

Doğa ile İç İçe: Polonezköy

Hafta sonunuzu sakin, doğa ile iç içe geçirmekte kararlıysanız, size önerebileceğimiz en güzel yerlerden biri Polonezköy. İstanbul’da yeşil renginin korunduğu nadir yerlerden biri olan bu bölgede güzel bir köy kahvaltısı ile güne başlayabilir ve devamında kendinizi doğanın içine atabilirsiniz.
 

Sakin, Huzurlu ve Bol Dinlenmeli: Şile

Şehrin göbeğindeki apartmanınızda sıkıldınız mı? Herkesin hayalini kurduğu bir deneyim yaşamak için Şile gayet uygun bir yer. Kapınızı açtığınızda karşınızda denizi, doğayı görmek isterseniz, Şile’nin birçok bölgesinde yer alan Bungalov evlerinde keyifli, huzurlu ve bol dinlenmeli anlar geçirebilirsiniz. Kendinizi dinlemek için harika bir hafta sonu olabilir veya sevdiklerinizle birlikte daha güçlü bağlar kurmak için bir fırsat yaratabilirsiniz.
 

Doğada Huzur Bulalım: Göktürk Göleti Tabiat Parkı

Gürgen ve meşe ağaçlarıyla kaplı; bisiklet, yürüyüş, piknik gibi aktiviteler gerçekleştirebileceğiniz bir yer hayal değil. İstanbul’un içindeki en güzel doğa harikalarından bir tanesi olan Göktürk Göleti Tabiat Parkı’na gidip, hafta sonunu huzurun ta kendisiyle geçirebilir, yeni haftaya tüm sorunlardan arınmış bir biçimde ve yüksek enerjiyle başlayabilirsiniz.
 

Yeryüzü Cenneti: Ağva

Yine huzurla, dinginlikle, keyifle ilerliyoruz… Eğer hafta sonu sırt çantanızı alıp bir yerlere kaçmak istiyorsanız, yüksek ihtimalle biraz sakinlemeye, kafanızı dinlemeye ihtiyacınız vardır. Bu ihtiyacınızın farkında olarak, size eşsiz bir huzur öneriyoruz: Ağva. Eşsiz güzellikteki koylarıyla Ağva, ister tek başınıza ister sevdiklerinizle gidebileceğiniz ve unutamayacağınız bir deneyim yaşayabileceğiniz eşsiz bir yer. Doğanın huzurunu sonuna kadar hissedeceğiniz bu bölge, hafta sonunu geçirmek için en iyi seçeneklerden biri.