Teslim Alma Ofisi
Alış Tarihi
{{fromDayNumber}}
{{fromDayName}} {{fromMonthName}}
İade Ofisi Seç
İade Tarihi
{{toDayNumber}}
{{toDayName}} {{toMonthName}}
Budget ile araç kiralama deneyimi parmaklarınızın ucunda!

Sen de yollarda özgürlüğü ve konforu bir arada arıyorsan, Budget’la yola çık. Budget uygulamasını indir, Türkiye'nin 33 şehir ofisleri, 23 havalimanı ofisleri ve Budget İstediğin Yerde ofislerinden hemen rezervasyonunu yap!

App Store
arabalar

Türkiye’deki Otomobil Müzelerine Yolculuğa Çık

Klasik otomobiller üretildikleri dönemin ruhunu, teknolojisini ve estetik anlayışını en güzel yansıtan eserlerin başındadır. Tarihin önde gelen isimlerinin kullandığı bu araç modelleri yalnızca nostalji hissini yaşatmakla kalmaz, ait olduğu dönemle ilgili birçok fikir de verir.

Başta nostalji tutkunları olmak üzere tarihe ve otomobile meraklı herkesin ziyaret etmesi gereken bu müzeleri birlikte keşfedelim!

Mehmet Arsay Klasik Otomobil Müzesi – Küçükçekmece/İstanbul

Türkiye’nin ilk otomobil müzesi olan Mehmet Arsay Klasik Otomobil Müzesi, herhangi bir ücret ödemeden Cumartesi ve Pazar günleri ziyaret edilebiliyor. Aralarında 1886 yılında Carl Benz tarafından tasarlanan ve üretilen Benz 1886 isimli ilk otomobilin de bulunduğu müze, Mehmet ve Meryem Arsay’ın özel koleksiyonundan oluşuyor. İstanbul’un Küçükçekmece ilçesindeki İkitelli Caddesi üzerinde bulunan müzeyi kesinlikle ziyaret etmelisin.

Rahmi Koç Müzesi Klasik Otomobil Koleksiyonu – Hasköy/İstanbul

Rahmi Koç Müzesi’nin içerisindeki birbirinden değerli birçok eser arasında öne çıkan Klasik Otomobil Koleksiyonu; 1898 yapımı Malden Buharlı Otomobil’den 70’li yılların yarış otomobillerine kadar birçok önemli eseri barındırıyor. İstanbul’un Hasköy ilçesindeki müzeyi Pazartesi hariç haftanın her günü ziyaret edebilirsin.

Key Museum – Torbalı/İzmir

2015 yılında kurulan Key Museum, ilk otomobil olarak kabul edilen 1886 Benz de dahil olmak üzere 76 otomobil ve 40 motosiklete ev sahipliği yapıyor. Otomobil dünyasının önde gelen markalarının ürettikleri ilk otomobil modellerinin günümüze doğru yolculuğuna katılmak için Murat ve Selim Özgörkey’in oluşturduğu Key Museum’u mutlaka görmelisin.

Tofaş Anadolu Arabaları Müzesi - Yıldırım/Bursa

Bursa’da bulunan eski ipek fabrikası 2002 yılında Tofaş tarafından restore edilerek Tofaş Anadolu Arabaları Müzesi’ne dönüştürüldü ve ziyarete açıldı. Umurbey Mahallesi’nde bulunan müzede, Anadolu’da 2600 yıl önce üretilen arabalardan motorlu araçlara kadar tüm eserleri inceleyebilir, Anadolu tarihi hakkında birçok bilgi edinebilirsin.

Budget’la Her Yolculuk Ayrıcalıklı

Klasik otomobil ve nostalji dolu bir yolculuğa çıkmak için Budget Mobil’den veya internet sitemizden dakikalar içinde araç kiralama işlemini gerçekleştirebili ve aracını istediğin Budget Ofisinden teslim alabilirsin. Her segmentten birçok model araca en uygun fiyatlarla ulaşarak yolculuğun keyfini yaşamak ve otomobil müzelerini ziyaret etmek için hemen bir araç kirala!