Teslim Alma Ofisi
Alış Tarihi
{{fromDayNumber}}
{{fromDayName}} {{fromMonthName}}
İade Ofisi Seç
İade Tarihi
{{toDayNumber}}
{{toDayName}} {{toMonthName}}
Budget ile araç kiralama deneyimi parmaklarınızın ucunda!

Sen de yollarda özgürlüğü ve konforu bir arada arıyorsan, Budget’la yola çık. Budget uygulamasını indir, Türkiye'nin 33 şehir ofisleri, 23 havalimanı ofisleri ve Budget İstediğin Yerde ofislerinden hemen rezervasyonunu yap!

App Store
turkiyenin-en-renkli-bahar-festivalleriyle-tanis

Türkiye’nin En Renkli Bahar Festivalleri ile Tanış!

#BaharFestivali

Baharın yaşam enerjisi veren taze esintisini hissetmek ve doğanın canlanışına tanık olmak için en keyifli seçeneklerden biri olan coşkulu, renkli ve hayat dolu festivallere katılmak isteyenlere özel, Türkiye’nin dört bir yanında gerçekleştirilen festivalleri sizin için derledik.

Uluslararası Bayındır Çiçek Festivali, İzmir

İzmir’e 75 kilometre uzaklıktaki Bayındır ilçesinde her yıl Mayıs ayının ilk haftası Uluslararası Bayındır Çiçek Festivali düzenleniyor. Festival, en az yüz çeşit çiçek üretiminin yapıldığı bu güzel ilçeyi ve ortaya çıkan ürünleri tanıtmayı amaçlıyor. Baharın müjdecisi, rengârenk çiçekleri görmek, bu sevimli beldeyi gezmek ve festivalin neşesine ortak olmak istiyorsanız buraya gitmeyi düşünebilirsiniz.

Kakava Festivali, Edirne

Edirne'de baharın habercisi olarak kabul edilen Hıdrellez ve Kakava Şenlikleri her yıl 5 Mayıs’da gerçekleştiriliyor. Bereket, sağlık, mutluluk, neşe, şans getirmesi için yakılan büyük Kakava ateşini görmek ve şenlik coşkusunu artıran, konser, yarışma, dans gösterilerini izlemek için şenlik zamanı Edirne’yi ziyaret edebilirsiniz. Ateş üstünden atlamak, su kenarlarında piknik yapmak, müzik, dans festival sırasında gerçekleştirilen etkinlikler arasında.

Kazdağı Güre Bahar Şenliği, Balıkesir

Baharı neşeyle karşılamak için tercih edilebilecek rotalardan biri de Kazdağı Güre Bahar Şenliği. Edremit’e 12 kilometre uzaklıkta bulunan ve Kaz Dağları eteklerinde uzanan Güre’de her yıl 7-8 Mayıs tarihlerinde düzenlenene şenlik, yerel halkın yaptığı üretimi desteklemeyi amaçlıyor. Yakılan şenlik ateşini, halk oyunları gösterilerini, konserleri izleyebilir, farklı atölyelere katılabilirsiniz. Ayrıca çeşitli ürünlerin bulunduğu stantları ziyaret edebilirsiniz.

Alaçatı Ot Festivali, İzmir

Yöreye özgü otlar ve bu otlarla hazırlanan eşsiz lezzetler, konserler, etkinlikler ile katılımcılara keyifli anlar yaşatan Alaçatı Ot Festivali’nde her yıl farklı bir ot tema olarak belirleniyor. Yöreye özgü otlar arasında, dağlama, deli kereviz, devetabanı, ebegümeci, hardal, iğnelik, körmen, radika, şevketi bostan, tilkişan, tirşik otu, turp otu ve yabani rezene yer alıyor. Alaçatı Ot Festivali konserler, stantlar, sergiler, söyleşiler, yarışmalar ve yemek yapım atölyeleri ile katılımcılara birçok farklı seçenek sunuyor. Festival boyunca yöresel otların kullanımıyla ilgili yemek pişirme dersleri ve atölyelerin düzenlendiği festivalde, ayrıca, zeytinyağı, şarap ve diğer yöresel ürünlerin de satışı mevcut.  

Budget’la Festival Gibi Bir Yolculuk!

Türkiye’nin dört bir yanında gerçekleştirilen festivallere katılmak, hayatına neşe ve renk katmak istiyorsan güvenilir araç kiralama seçenekleriyle Budget yanında! Farklı marka, sınıf ve fiyatlara sahip geniş filosuyla Budget’a, web sitesi üzerinden ya da Türkiye’nin dört bir yanında bulunan şehir ve havaalanı ofislerinden ulaşabilirsin.