Teslim Alma Ofisi
Alış Tarihi
{{fromDayNumber}}
{{fromDayName}} {{fromMonthName}}
İade Ofisi Seç
İade Tarihi
{{toDayNumber}}
{{toDayName}} {{toMonthName}}
Budget ile araç kiralama deneyimi parmaklarınızın ucunda!

Sen de yollarda özgürlüğü ve konforu bir arada arıyorsan, Budget’la yola çık. Budget uygulamasını indir, Türkiye'nin 33 şehir ofisleri, 23 havalimanı ofisleri ve Budget İstediğin Yerde ofislerinden hemen rezervasyonunu yap!

App Store
sakin tatil noktaları

Uzun Yolculuklarda Huzuru Meditasyonda Yakala!

Yolculuklar, yeni yerler keşfetmek ve maceralarla dolu zamanlar geçirmek için harika fırsatlardır. Ancak, uzun yolculuklar bazen stresli ve yorucu olabilir. Yolculuk öncesinde ya da yolculuk sırasında yapabileceğin basit meditasyon ve egzersiz hareketlerini ister mola verdiğin alanlarda, istersen araç içinde uygulayabilirsin! Bu meditasyon uygulamaları zihnini sakinleştirirken vücudunu rahatlatmana yardımcı olacak ve yolculuk deneyimini daha keyifli bir hale getirecek.

Oturarak Nefes Al

Yolculuk öncesi veya yolculuk sırasında otururken yapabileceğin en etkili meditasyon tekniği, doğru şekilde oturup nefesini fark etmektir. Rahat bir pozisyon al ve gözlerini kapat. Derin bir nefes alarak nefesini hisset. Nefesini yavaşça bırak ve rahatlamanın tadını çıkar. Nefes alırken dikkatini nefesine odaklaman zihnindeki diğer düşünceleri dağıtmana yardımcı olacaktır. Eğer sürücü koltuğundaysan aracını sessiz ve sakin bir ortama çekip aynı uygulamaları daha keyifli bir şekilde gerçekleştirebilirsin!

Boynunu ve Omzunu Esnet

Yolculuk sırasında uzun süre oturmak boyun ve omuz kaslarında gerilime neden olabilir. Bu basit yoga hareketiyle gerilimi ve ağrıları minimize edebilirsin. Oturduğun yerde dik dur ve sol kulağını sol omzuna doğru eğerek sağ elini başının üzerinden sola doğru uzat. Bu pozisyonda 30 saniye kadar kaldıktan sonra aynı hareketi sağ tarafa uygula.

Göz Kaslarını Rahatlat

Uzun süre yola bakmak gözlerini yorabilir. Gözlerini dinlendirmek için aracını sessiz bir alana çekerek basit göz egzersizleri yapabilirsin. Birkaç kez gözlerinizi sağa sola ve yukarı aşağıya doğru hareket ettir. Ardından saat yönünde ve saatin tersi yönünde dairesel hareketler yap. Bu egzersizler, göz kaslarını rahatlatacak ve yorgunluğu azaltacaktır.

Seslere Odaklan

Rahat bir pozisyonda oturarak meditasyon müziği veya doğa sesleri dinlemek ruhuna ve bedenine iyi gelecektir. Seslere odaklan, titreşimleri hisset ve seslerin sana neler hissettirdiğini fark et. Bu meditasyon zihinsel gerginliğini büyük ölçüde azaltacaktır.

Tüm bu uygulamaların dışında yolculuk öncesi rahatlık, yolculuk sırasındaki huzuru büyük ölçüde etkileyen faktörler arasında yer alıyor. İşte tam bu noktada Budget devreye giriyor ve konforlu bir yolculuk için ihtiyacına en uygun araç seçeneklerini ve avantajları seninle buluşturuyor!