Teslim Alma Ofisi
Alış Tarihi
{{fromDayNumber}}
{{fromDayName}} {{fromMonthName}}
İade Ofisi Seç
İade Tarihi
{{toDayNumber}}
{{toDayName}} {{toMonthName}}
Budget ile araç kiralama deneyimi parmaklarınızın ucunda!

Sen de yollarda özgürlüğü ve konforu bir arada arıyorsan, Budget’la yola çık. Budget uygulamasını indir, Türkiye'nin 33 şehir ofisleri, 23 havalimanı ofisleri ve Budget İstediğin Yerde ofislerinden hemen rezervasyonunu yap!

App Store
yağmurlu havalar için güvenli sürüş tüyoları

Yağmurlu Havalar için Güvenli Sürüş Tüyoları

Sonbahar geldiğine göre, yağmurlu havalarda yolculuk sezonu açıldı! Yağmurlu bir havada araç kullanmak, birçok sürücü için stresli bir deneyim olsa da gerekli önlemler alındığında bu yolculuklar çok keyifli bir hale dönüşebilir. Yolların kayganlaşması, sınırlı görüş mesafesi ve diğer faktörlerin yaratacağı riskli durumlarını minimize edecek ipuçları ile yolculuklarından maksimum verim ve keyif almaya hazır ol!

Lastiklerini Kontrol Et

Yağmurlu havalarda en büyük tehlikelerden biri ıslak yolda lastiklerin kaymasıdır. Lastiklerin düzgün bir şekilde havalandırılmış olması ve yeterli diş derinliğine sahip olması kayma riskini azaltır. Bu nedenle periyodik olarak lastiklerini kontrol etmeli ve gerektiğinde değiştirmelisin.

Hızını Düşür

Yağmurlu havalarda yolu görmek zordur ve yolun kayganlaşmasıyla birlikte fren mesafesi de artar. Bu yüzden hızını düşürerek tepki süreni artırabilir ve olası kaza riskini azaltabilirsin.

Fren Yaparken Dikkatli Ol

Eğer ABS (Anti-Blokaj Sistemi) olmayan bir araç kullanıyorsan fren pedalına aniden basmak yerine hafifçe ve sürekli bir şekilde basarak frene agresif olmayan bir şekilde yüklenmelisin. Bu aracın savrulmasını engelleyeceği gibi savrulmaları da azaltır.

Sileceklerini Kontrol Et

Yağmurda sileceklerinin çalışır durumda olması görüş mesafen için kritik bir öneme sahiptir. Eski veya yıpranmış silecek lastikleri camı tam olarak temizleyemez. Bu nedenle sileceklerini periyodik olarak kontrol etmeli ve gerektiğinde değiştirmelisin.

Sis Farlarını Kullan

Sisli ve yağmurlu havalarda görüş mesafesi azalır. Bu nedenle sis farlarını kullanarak hem kendini hem de diğer sürücüleri olası kazalardan koruyabilirsin.

Su Birikintilerine Dikkat

Yol üzerindeki su birikintilerine hızla girmek hem aracının kontrolünü kaybetmesine hem de suyun motor bölmesine sıçramasına neden olabilir. Motorun su alması ise çok daha ciddi arızaları beraberinde getirebilir. Bu tür birikintilere yaklaşırken yavaşlamalı ve mümkünse etrafından dolaşmalısın.

Yağmurlu havalar sürüş zorluklarıyla dolu olabilir ancak bu basit fakat etkili önlemleri alarak yolda daha güvende olabilirsin. Unutmamalısın ki önemli olan hedefine ne kadar hızlı ulaştığın değil, ne kadar güvenli ulaştığındır. Seni yarı yolda bırakmayacak ve tüm güvenliği senin yerine düşünen Budget Tam Destek Hizmeti ile sonbahar yolculuklarının tadını 10’a katlayabileceğini unutma! Zevkine ve ihtiyaçlarına en uygun araçlar Budget ofislerinde seni bekliyor.