Teslim Alma Ofisi
Alış Tarihi
{{fromDayNumber}}
{{fromDayName}} {{fromMonthName}}
İade Ofisi Seç
İade Tarihi
{{toDayNumber}}
{{toDayName}} {{toMonthName}}
Budget ile araç kiralama deneyimi parmaklarınızın ucunda!

Sen de yollarda özgürlüğü ve konforu bir arada arıyorsan, Budget’la yola çık. Budget uygulamasını indir, Türkiye'nin 33 şehir ofisleri, 23 havalimanı ofisleri ve Budget İstediğin Yerde ofislerinden hemen rezervasyonunu yap!

App Store
yağmurlu havada kamp

Yağmurlu Havalarda Kampın Olmazsa Olmazları

Bu yazıyı okuyorsan sen aradığımız maceraperestsin! Söz konusu kamp olunca ne yağmur durduruyor seni ne de kar! Madem öyle biz de senin için yağmurlu havalarda kamp yaparken dikkat etmen gerekenleri bir araya getirdik. Doğanın bize sunduğu tüm hava koşullarını kabul edip, keyif dolu kamp anılarına imza atmaya hazırsan başlıyoruz!

Tente Olmadan Asla!

Yağmurlu havada kamp yapmanın bir numaralı kuralı su geçirmeyen bir tentedir. Tente sayesinde kamp alanın üstünü örtebilir, hem eşyalarını kuru tutabilir ve yağmuru izlerken sıcacık bir çayın tadını çıkarabilirsin. Eğer yanında tente yoksa büyük bir branda da iş görebilir. Tente ya da brandayı kamp alanının üstüne gererken su birikintilerinin oluşmamasına dikkat etmelisin. Aksi halde mini bir gölette uyanabilirsin!

Yere Yükseklik Kazandır

Su birikintileri ve nemden kaçmak için çadırına yükseklik kazandırmalısın. Çadır tabanının su geçirmez olmasına da ekstra dikkat etmelisin. Eğer ekstra koruma istersen, çadırın altına bir branda ya da özel bir zemin koruyucu sererek nemle olan mücadelede bir adım önde olabilirsin.

Kıyafet ve Ekipmanını Koru

Kıyafetlerini ve ekipmanını su geçirmeyen torbalarda saklamak yağmurun sürpriz yapmasına karşı en iyi önlemdir. Özellikle uyku tulumunun kuru kalmasını sağlamak için ekstra önlem almayı ihmal etme.

Eğlenceyi Unutma!

Yağmur damlalarının çadırına vurduğu bir gece, kitap okumak veya kart oyunları oynamak için mükemmel bir zaman. Arkadaşlarınla ya da tek başına yağmurlu havanın tadını çıkarmak için çeşitli oyun ve aktiviteleri yanınızda bulundurmayı unutma. Eğlence bir kampın olmazsa olmazı ne de olsa!

Kamp Ateşini Koru

Su geçirmez kıyafetler, yağmur botları ve şemsiye gibi ekipmanları yanında bulundurarak yağmurlu havada kamp yapmanın keyfini çıkarabilirsin. Kamp ateşini korumak için de su geçirmez bir kapak ya da tente kullanmayı unutma!

Eğer sen zorlu hava koşullarını göze alıp bu kampa çıkmaya gönül verdiysen Budget’ta pek tabii senin yanında olur! Türkiye’nin dört bir yanındaki Budget ofislerinden ihtiyaçlarına ve tarzına uygun aracı seçebilir, maceradan maceraya çekinmeden, keyifle atılabilirsin.Biz buradayız, sen neredesin?