Teslim Alma Ofisi
Alış Tarihi
{{fromDayNumber}}
{{fromDayName}} {{fromMonthName}}
İade Ofisi Seç
İade Tarihi
{{toDayNumber}}
{{toDayName}} {{toMonthName}}
Budget ile araç kiralama deneyimi parmaklarınızın ucunda!

Sen de yollarda özgürlüğü ve konforu bir arada arıyorsan, Budget’la yola çık. Budget uygulamasını indir, Türkiye'nin 33 şehir ofisleri, 23 havalimanı ofisleri ve Budget İstediğin Yerde ofislerinden hemen rezervasyonunu yap!

App Store
yılbaşı

Yılbaşı Sofralarını Şenlendirecek Lezzetlerle Tanış

Türk mutfağı kalabalık sofraları ve paylaşarak lezzetlenen sofra kültürüyle dünyanın en zengin mutfaklarından bir tanesi.

Yeni yılın gelişini kutlarken paylaşımlı sofralarda sevdikleriyle buluşmak, farklı tariflerle kendini ve etrafındakileri şaşırtmak isteyenleri ülkenin dört yanından yöresel lezzetlerle tanıştırıyoruz.

Yılbaşı sofralarını layığıyla süsleyecek yöresel yemeklere doğru çıktığımız yolculuğumuza katıl!

Ankara Tava

İç Anadolu’da özel günlerde sıkça yapılan yemeklerden olan Ankara tava, içeriğinde et ve sebze bulunan bir çeşit pilavdır. Kemikli veya kuşbaşı etin arpa şehriye ve sebzelerle buluşması hem etkileyici görüntüsüyle gözlere, hem de doyurucu bir ana yemek olarak mideye hitap edecek. Cacık veya ayran gibi yoğurt ürünleri ile servis edilerek lezzetini arttırmanız mümkün.

Zeytinyağlı Marul Sarması

Türk mutfağının baş tacı olan, Anadolu’da pek çok çeşidine rastlayabileceğimiz sarmayı hiç böyle denediniz mi? Malatya’nın yöresel lezzetlerinden zeytinyağlı marul sarması birkaç malzemeyle muhteşem bir lezzete ev sahipliği yapıyor. Yumurtalı veya yoğurtlu olarak servis edilebilen bu yemek, yılbaşı sofralarına muhteşem bir lezzet katacak.

Hasanpaşa Köftesi

Fırında köftenin en güzel hallerinden biri olan Hasanpaşa köftesi, Osmanlı döneminden bu yana özellikle Marmara bölgesinde yapılıyor. Üzerinde kaşarlı patates püresiyle servis edilen bu yemek sofraya yakıştığı gibi aynı zamanda doyurucu bir alternatif. Köfte sevenlerin favorisi olacak bu lezzetle yeni yıl sofralarını şenlendirebilirsin!

Tava Ciğer

Ünü tüm ülkeye yayılan Edirne’nin yöresel lezzetlerinden tava ciğer, kızartılmış biber ve ezmeyle servis edilen özgün bir yemektir. Yaprak ciğer olarak da bilinen bu yemekte, ince ince kesilip defalarca yıkanan ciğerin bambaşka bir kıvama gelmesi sağlanır. Edirne’de her sene binlerce ziyaretçinin tatmak için sıraya girdiği bu lezzet, yılbaşı sofralarına da çok yakışacaktır.

Budget’la Yolculuklar Lezzete Ulaşır

Türkiye’nin herhangi bir yerinde; yöreye ve mevsime uygun, birbirinden güzel yemeklerle karşılaşmak mümkün. Budget’ın geniş araba kiralama ağıyla havalimanı ve şehir ofislerinden araç kiralayabilir, ülkenin her yanındaki lezzetleri güvenli ve rahat şekilde deneyimleyebilirsin. Budget Mobil uygulaması veya internet sitesi üzerinden saniyeler içinde araç kiralayarak indirim ve kampanyalardan da yararlanabilirsin!