Teslim Alma Ofisi
Alış Tarihi
{{fromDayNumber}}
{{fromDayName}} {{fromMonthName}}
İade Ofisi Seç
İade Tarihi
{{toDayNumber}}
{{toDayName}} {{toMonthName}}
Budget ile araç kiralama deneyimi parmaklarınızın ucunda!

Sen de yollarda özgürlüğü ve konforu bir arada arıyorsan, Budget’la yola çık. Budget uygulamasını indir, Türkiye'nin 33 şehir ofisleri, 23 havalimanı ofisleri ve Budget İstediğin Yerde ofislerinden hemen rezervasyonunu yap!

App Store
trafik kuralları

Yolculuk Öncesi Bagajda Neler Bulundurmalısın?

Yasal zorunlulukları yerine getirmek ve seyahat esnasında karşılaşılabilecek kötü olasılıklara hazırlıklı olmak için araçta bulundurulması gereken bazı temel malzemeler vardır. Yolculuk sırasında ortaya çıkabilecek ve çeşitli ihtiyaçlara karşı önlem almak için aracında bulundurman gereken bu malzemeleri birlikte inceleyelim!

Araçta Bulunması Zorunlu Olan Malzemeler

Özellikle uzun seyahatlerde arıza veya kaza gibi durumlarla karşı karşıya kalmak büyük olumsuzluklara yol açabilir. Yolcu ve araç güvenliği için ihtiyaç duyulabilecek malzemeleri bagajda bulundurarak birçok acil duruma hazırlıklı olabilirsin.

Yolculuk esnasında ortaya çıkabilecek bir araç lastiği probleminde müdahale olanağı tanıması adına zorunlu tutulan stepne veya lastik tamir kiti gibi malzemeler; yolda kalmanı engelleyebilir veya ihtiyaç duyduğun yardıma ulaşmanı sağlayabilir. Bu duruma ek olarak trafiktekilerin ve yolcuların güvenliği veya sağlığı tehdit altında olduğunda kullanmak için araçta ilk yardım seti ve yangın tüpü bulundurmak gerekir.

Hem yasal zorunluluğu yerine getirmek hem de acil durumlarda çözüm üretmek adına Budget kiralık araçlarda yangın tüpü, ilk yardım seti ve lastik tamir kiti veya stepne bulunur. Bu temel malzemeler, yolculuk esnasında istenmeyen durumlar için çözüm üretme imkânı sağlar.

Seyahat Deneyimini İyileştiren Malzemeler

Araçla seyahat ederken ortaya çıkan özel durumlara çözüm olabilecek bazı malzemeleri yolculuk öncesinde belirlemek ve yolculuk esnasında yanına almak beklediğinden çok daha faydalı olabilir. Kişisel bakımdan sağlığa, özel durumlardan günlük ihtiyaçlara kadar birçok konuda yararlı olabilecek bu eşyalar; güvenli, sağlıklı, keyifli ve rahat bir seyahat olanağı sunar.

Seyahat edilen bölgenin iklimine uygun, yedek ayakkabı ve kıyafet bulundurarak ıslanma veya kirlenme gibi rahatsız edici durumlara karşı hazırlıklı olabilirsin. Yolculuk esnasında elektronik eşyaları şarj etmek adına gereken şarj aletleri ve powerbank gibi eşyaları yanına alarak özellikle iletişim araçlarının ihtiyaç halinde kullanılabilir kalmasını sağlayabilirsin.

Sürekli kullanılan ilaçlar ve reçetelerine ek olarak; alerji ilaçları, ağrı kesici, sindirim sistemi ilaçları ve suni gözyaşı gibi ürünleri de seyahat esnasında yanına alarak ortaya çıkabilecek sağlık problemlerine karşı hazırlıklı olursun. Araçta atıştırmalık ve su bulundurmak, yolculuk esnasında ve molalarda rahat etmeni sağlar.

Budget Araç Kiralama Hizmeti

Budget, müşteri güvenliği ve memnuniyetinin en önemli konular olduğu araç kiralama sektöründe yerel ve uluslararası tecrübesiyle en yüksek kalitede hizmetler sunar. Uygun fiyatlar ve kaliteyi bir araya getiren Budget; sağlıklı, güvenli, huzurlu, keyifli ve ekonomik bir seyahat için ihtiyaç duyduğun tüm çözümlere sahiptir. Budget.com.tr adresinden veya 444 4 722 telefon numarasından hizmetler ve kampanyalar hakkında bilgi alabilir, rezervasyon yaptırabilir ve Budget’la iletişime geçebilirsin!