Teslim Alma Ofisi
Alış Tarihi
{{fromDayNumber}}
{{fromDayName}} {{fromMonthName}}
İade Ofisi Seç
İade Tarihi
{{toDayNumber}}
{{toDayName}} {{toMonthName}}
Budget ile araç kiralama deneyimi parmaklarınızın ucunda!

Sen de yollarda özgürlüğü ve konforu bir arada arıyorsan, Budget’la yola çık. Budget uygulamasını indir, Türkiye'nin 33 şehir ofisleri, 23 havalimanı ofisleri ve Budget İstediğin Yerde ofislerinden hemen rezervasyonunu yap!

App Store
araç kiralama gezi rotası

Balon Turunu Kapadokya Dışında Nerelerde Yapabileceğini Biliyor musun?

Bir balon içerisinde bulutlara yaklaşıp gökyüzünü keşfetmek ve dakikalarca seyahat edip özgürlüğü hissetmek kulağa çok hoş geliyor değil mi?

Türkiye, Dünya’da en fazla sıcak hava balonu turizminin yapıldığı ülkeler arasında bulunuyor. Genelde ilk olarak akla Kapadokya gelse de birçok ilimizde sıcak hava balonu uçuşları risksiz bir şekilde yapılabiliyor ve yıllar geçtikçe bu rotaların sayısı da artmaya devam ediyor.

Hafızana unutulmaz görüntülerin kazınacağı bu eşsiz deneyimi yaşaman için gidebileceğin rotaları anlatmaya başlıyoruz!

Frig Vadisi / Eskişehir

Eskişehir, Afyon ve Kütahya il sınırları içerisinde yer alan Frig Vadisi, ülkemizdeki balon uçuşlarının en önemli noktalarından biri. Tarihi ve doğal güzellikleriyle adeta Kapadokya’yı andıran bu alanda yapılan balon turları, vadinin en güzel bölgelerinden İhsaniye ve Yazılıkaya semalarında gerçekleşiyor. Geçmişte Türkmen Dağı’nın püskürttüğü lavlarla kaplı olan bu bölge, aynı zamanda Frigya uygarlığından bugüne gelen birçok tarihi eseri barındırıyor. Yaklaşık olarak 3000 yıllık bu medeniyetin izlerini bulutlarla aynı mesafeden izleyerek unutulmaz bir deneyim yaşamaya ne dersin?

Göbeklitepe / Şanlıurfa

Tarih ve turizm açısından oldukça büyük öneme sahip olan ve “Tarihin Sıfır Noktası” olarak adlandırılan 12.000 yıllık geçmişe sahip Göbeklitepe’nin eşsiz güzelliklerini bir de gökyüzünden izlemek balon turu yapan birçok kişiyi ayrıcalıklı kılıyor diyebiliriz.

Göller Yöresi / Burdur

Burdur, Antalya’ya olan yakın konumu ve sıcak hava balonu uçuşları için avantajlı iklim şartlarıyla yerli yabancı birçok turistin ilgisini çekiyor. Burada yapılan balon uçuşu sırasında 1700 metre yükseklikten Salda, Burdur ve Karataş gölleriyle birlikte rengarenk tarlaları izlemenin keyfi paha biçilemez. Üstelik sabah ve akşam düzenlenen balon turları sayesinde Göller Yöresi’nde gün doğumu ve gün batımını izleme şansını yakalamak da oldukça kolay!

Pamukkale / Denizli

Dünyaca ünlü olan Pamukkale’yi gökyüzünden keşfedeceğiniz muhteşem bir maceraya hazır mısın? Bembeyaz muhteşem görüntüsüyle Pamukkale’yi bu açıdan izlemek, büyüleyici ve unutulmaz anlar yaşamana olanak sağlayacak. Balon turu esnasında yalnızca travertenleri değil, terasların hemen yanında kurulmuş olan 2000 yıllık Hierapolis Antik Kenti’nin kalıntılarını da seyredebilir ve tarihe bir de bu açıdan şahitlik edebilirsin.

Polatlı / Ankara

Polatlı’da yapabileceğin balon turunda Frig Medeniyeti’nin başkenti olan Gordion Antik Kenti’ni, Kral Midas’ın Tümülüs’ü, Sakarya Meydan Muharebesi’nin gerçekleştiği toprakları, Dua Tepe, Kartal Tepe, Gazi Tepe ve Mangal Dağ bölgelerini izlemek mümkün. Tarihin beşiği olarak sayılabilen, aynı zamanda medeniyetlerin, krallıkların ve yıkıcı savaşların gerçekleştiği bu alanı bulutların arasından izleyebileceğin bu deneyim, unutulmaz anlara tanıklık etmeni sağlayacak.

Benzersiz deneyimler yaşayabileceğin bu unutulmaz aktivite alanlarına güvenle ve konforla ulaşmak için sana en yakın bölgedeki Budget araç kiralama ofislerini ziyaret edebilir ya da https://www.budget.com.tr/ üzerinden online rezervasyon yapabilirsin!