Teslim Alma Ofisi
Alış Tarihi
{{fromDayNumber}}
{{fromDayName}} {{fromMonthName}}
İade Ofisi Seç
İade Tarihi
{{toDayNumber}}
{{toDayName}} {{toMonthName}}
Budget ile araç kiralama deneyimi parmaklarınızın ucunda!

Sen de yollarda özgürlüğü ve konforu bir arada arıyorsan, Budget’la yola çık. Budget uygulamasını indir, Türkiye'nin 33 şehir ofisleri, 23 havalimanı ofisleri ve Budget İstediğin Yerde ofislerinden hemen rezervasyonunu yap!

App Store
kış sporları

Snowboard mu Kayak mı? Tarafınızı Seçmenize Yardımcı Olalım

Snowboard ve kayak, kış sporlarını sevenler tarafından oldukça sık yapılan, birbirine benzer ama bir o kadar da farklı iki spor dalıdır. Eğer bu sporlara ilgin varsa, aralarındaki farkları zaten biliyorsun. Fakat kış sporlarına merak saldıysan ve snowboard ile kayak arasında bir seçim yapmaya çalışıyorsan, tarafını seçmende sana yardımcı olalım.

Kayakta Dikkat Edilmesi Gerekenler

Öncelikle, kayak ile başlayalım. Kayak ile snowboard karşılaştırıldığında, kayağın daha kolay olduğu yönünde genel bir algı var. Bunun sebebi, kayakta iki ayağın da özgürce kullanılabiliyor olmasının, yeni başlayanlar için bir özgüven oluşturması. İki ayağın özgürce kullanılabiliyor olması, denge kurmanın daha kolay olduğu anlamına geliyor gibi görünebilir fakat asıl önemli olan, bu sporun inceliklerinin öğrenilmesi. Kayak yapmaya başladıysan, düşmekten korkmamalısın. Denge kurmayı elbette öğreneceksin fakat öğrenmen gereken ilk şey, güvenli bir düşüşü nasıl yapacağın olacak. Kayak sporunu profesyonel bir şekilde yapan eğitmenlerden ders alman, burada kritik bir değer taşıyor.

Snowboard’da Dikkat Edilmesi Gerekenler

Şimdi, biraz snowboard konuşalım. Snowboard, kayağın aksine iki ayağı birbirinden bağımsız bir şekilde hareket ettirmeye izin vermez. Bu nedenle, kayakla kıyaslandığında daha zormuş gibi algılanır. Kış sporlarına ilgi duyan ve snowboard yapmak isteyenler için bunun eşsiz ve oldukça keyifli bir deneyim olacağını kesinlikle söyleyebiliriz. İki ayağının özgürce hareket edememesi ilk başta sana biraz zor gelecek fakat yeterli pratik yapıp buna alıştıktan sonra, aslında ne kadar eğlenceli ve pratik olduğunu anlayacaksın. Bu sporu keyifle yapmaya devam ederken aslında snowboard yapmanın kayağa kıyasla daha eğlenceli ve kolay olduğunu anlayacaksın. Bu da, bu sporu tutkuyla yapmanın önünü açacak. Ek olarak, tıpkı kayakta olduğu gibi snowboard yaparken de öğrenmen gereken ilk şeylerden biri, nasıl güvenli düşeceğini öğrenmen. Bu sporun tehlikeli olduğundan bahsedenler, genellikle profesyonel düşüş eğitimi almayanlardır. Eğer nasıl düşeceğini bilirsen, snowboard çok eğlenceli ve minimum tehlikeli bir spor haline gelir. Yine de bu iki spordan birini deneyip, diğerini sonsuza kadar arkanda bırakmana gerek yok. İkisini de deneyip tarafını seçtikten sonra çok daha mutlu olacağından eminiz.

Tarafını Seçenlere Kayak Merkezi Önerileri

Eğer tarafını seçtiysen; Sarıkamış Kayak Merkezi’ne kolayca ulaşım sağlamak için Kars Harakani Havalimanı’nda veya şehir merkezinde bulunan Budget ofisinden, Palandöken Kayak Merkezi’ne ulaşmak için Erzurum Havalimanı’nda bulunan 2 Budget ofisinden, şehir merkezinde bulunan Budget ofisinden veya Merzifon’da bulunan Budget ofisinden, Erciyes Kayak Merkezi için Kayseri Erkilet Havalimanı’nda ve Kocasinan’da bulunan Budget ofislerinden, Uludağ Kayak Merkezi’ne ulaşım sağlamak için Bursa/Nilüfer’de bulunan Budget ofisinden, Kartepe Kayak Merkezi için şehir merkezinde bulunan Budget ofisinden, Davraz Kayak Merkezi’ne rahatça ulaşmak için Denizli Çardak Havalimanı’nda ve Pamukkale’de bulunan Budget ofislerinden veya Antakya Havalimanı’nda bulunan Budget ofisinden ya da İskenderun yolu üzerinde yer alan Budget ofisinden dilediğin aracı kolayca kiralayabilir ve karın tadını çıkarabilirsin.