Teslim Alma Ofisi
Alış Tarihi
{{fromDayNumber}}
{{fromDayName}} {{fromMonthName}}
İade Ofisi Seç
İade Tarihi
{{toDayNumber}}
{{toDayName}} {{toMonthName}}
Budget ile araç kiralama deneyimi parmaklarınızın ucunda!

Sen de yollarda özgürlüğü ve konforu bir arada arıyorsan, Budget’la yola çık. Budget uygulamasını indir, Türkiye'nin 33 şehir ofisleri, 23 havalimanı ofisleri ve Budget İstediğin Yerde ofislerinden hemen rezervasyonunu yap!

App Store
tatil önerileri

Eskişehir’de Bambaşka Bir Dalış Deneyimi!

Ülkemizdeki en güzel tüplü dalış bölgelerinden biri Eskişehir’de desek ne dersin?

Eskişehir’in Çifteler ilçesinde başlayan Sakaryabaşı, Sakarya Nehri’nin doğduğu kaynak olarak kabul ediliyor. Yer altından doğan nadir nehir kaynaklarından olan Sakaryabaşı’nın muhteşem florası ise dalış yapma imkanını sunuyor!

Bozkırın ortasında tüplü dalış yolculuğuna bize katıl!

Sakaryabaşı Nehri’nin Kaynağında Dalış Yap

Eskişehir’e 67 kilometre uzaklıktaki Çifteler ilçesinde doğan Sakarya Nehri; Karadeniz’e dökülmeden önce 9 ilin sınırlarından geçiyor ve 800 kilometrelik uzunluğu Geyve’de sonlanıyor. Sakaryabaşı ise yaz-kış 18-21 derece arasında seyreden sıcaklığıyla dalış için ideal lokasyonlar arasında yer alıyor.

Bu bölgeyi ülkemizin en güzel tüplü dalış noktalarından yapan noktalardan bir tanesi ise muhteşem florası. Gökgöz, Kırkkız, Ilıksu, Göztaşı ve Başkurt isimleriyle birçok kaynak bölgesine sahip Sakarya nehrinin özellikle Gökgöz kaynağı, diğerlerine oranla daha berrak olması sebebiyle dalış için tercih ediliyor.

Deneyimliler kadar deneyimsiz dalgıçlar için de uygun olan bu bölgede dalış yapanlar tuzlu suda ihtiyaç duyulan ağırlıkları kullanmadan rahat bir dalış deneyimi yaşıyorlar.

Dalış konusunda deneyimin yoksa endişe etmene gerek yok! Çifteler Belediyesi Dalış Kulübü ile deneme dalışları yapabilir, Sakarya Nehri’nin yer altından doğuşunu ve muhteşem renklerini ve su altını yakından gözlemleyebilirsin.

Bu bölgede yapılabilecekler sadece dalışla sınırlı değil. Karaburgu’nda Sakarya Nehri’nin kaynaklarından fışkırdığını görebilir, yosunları ile adından söz ettiren Kırkkız’da ise yosunlar ve güneşin muhteşem uyumuna eşlik edebilirsin.

Budget Ayrıcalığıyla Araç Kiralama Deneyimi

En kaliteli araç kiralama hizmetlerini en uygun fiyatlarla sunan Budget; istediğin her zaman ihtiyaç duyduğun araç modellerine ulaşabileceğin geniş bir kiralık araç filosuna sahiptir.

Odunpazarı ve Tepebaşı’nı gezmek, Sakaryabaşı’nda dalış yapmak ve Eskişehir’in birbirinden güzel lezzetlerini tatmak için Budget Eskişehir Ofisi’nden araç kiralayabilirsin.