Teslim Alma Ofisi
Alış Tarihi
{{fromDayNumber}}
{{fromDayName}} {{fromMonthName}}
İade Ofisi Seç
İade Tarihi
{{toDayNumber}}
{{toDayName}} {{toMonthName}}
Budget ile araç kiralama deneyimi parmaklarınızın ucunda!

Sen de yollarda özgürlüğü ve konforu bir arada arıyorsan, Budget’la yola çık. Budget uygulamasını indir, Türkiye'nin 33 şehir ofisleri, 23 havalimanı ofisleri ve Budget İstediğin Yerde ofislerinden hemen rezervasyonunu yap!

App Store
budget avantajları

İş Seyahati ve Tatil İç İçe Olur mu? Olur! Karşınızda Bleisure

İş seyahatlerinin boş vakitlerle birleştirilerek seyahatin bir anlamda tatile dönüştürülmesine ‘’bleisure’’ denir. ‘’Business’’ ve ‘’Leisure’’ kelimelerinin birleşimi olan bleisure, klasik iş seyahatinden farklı olarak seyahat sürecinin keyifli geçirilmesini sağlar. İş seyahatlerindeki planların arasındaki boş zamanlara çeşitli etkinlikler eklemek veya iş seyahatlerini daha geniş zamanlara yayarak planlamak, geçirilen sürenin daha verimli ve keyifli olmasına olanak tanır.

‘’İş gücünün gençleşmesi’’ ve ‘’Daha iyi iş-yaşam dengesi’’ gibi kavramların iş yaşamına katılmasıyla daha sık gündeme gelen bleisure hem çalışanların motivasyonunun yükselmesi hem de optimum verimliliğin sağlanması için tercih edilir.

İş Seyahatleri Nasıl ‘’Bleisure’a’’ Dönüşür?

Çoğu sektörde pandemi döneminde alışılan evden çalışma alışkanlığı, çıkılan seyahatlerde dönüş sürecinin esnetilebilmesine olanak sağladı. Bleisure, iş seyahatlerine hafta sonlarının dahil edilmesi, dönüş biletlerinin birkaç gün ertelenmesi ve seyahat sürecindeki boş vakitlerin çeşitli etkinliklerle doldurulmasıyla gerçekleşen bir trend. Ek günler çalışan için ekonomik bir yük getirse de özellikle uçak biletlerinin ücretinin firma tarafından karşılanması ve kurumlara sağlanan avantajlı konaklama imkanları sayesinde bleisure, maddi kolaylıklar da sağlar.

Bleisure Seyahatlerin Avantajları

Bleisure, çeşitli sektörlerden iş insanları ve çalışanların çalışma ve dinlenme süreçlerini bir araya getirilmesinin bir yoludur. Kolaylaşan ulaşım imkanları ve çalışma koşullarının yarattığı hareket alanının en verimli şekilde değerlendirilmesi prensibi doğrultusunda gerçekleşir. Keyif verici ve dinlendirici aktivitelerin seyahat planlarına dahil edilmesi, yapılan iş ve geçirilen sürecin beklenen verimle tamamlanmasını sağlar.

Şehir içi, şehir dışı veya uluslararası seyahatlerde hem bulunulan çevrenin sağladığı olanakların hem de dinlenmeye ayrılan sürenin en verimli olacak şekilde değerlendirilmesine olanak tanır. Kurumun bleisure seyahatleri desteklemesi ve teşvik etmesi, çalışanlarının değerli hissetmesinin yanı sıra çalışanlar için, mevsime bağlı deniz turizmi, kültürel turizm ve mutfak turizmi gibi öğelerin deneyimlenmesini sağlar.

Budget Araç Kiralama Avantajları

Budget Türkiye, dünyanın en büyük araç kiralama markalarından birinin deneyimini ve gücünü kişisel çözümlerle birleştirerek kaliteli ve uygun fiyatlı hizmet sağlar. Dijitalleşme, teknolojik gelişmeler ve inovatif yaklaşımlarla çağın gerekliliklerinin yerine getirilmesi hedefiyle, müşteri memnuniyetini daima ön planda tutarak her çeşit araç kiralama hizmetinde güven, konfor ve keyif gibi kavramların iyileştirilmesi adına çözümler üretilir. İş seyahatlerinin yüklendiği negatif anlamlardan sıyrılması ve keyifli bir hale gelmesi için Budget Türkiye kampanyalarının avantajlarından, şoförlü araç kiralama ve transfer hizmetlerinden faydalanılabilir.