Teslim Alma Ofisi
Alış Tarihi
{{fromDayNumber}}
{{fromDayName}} {{fromMonthName}}
İade Ofisi Seç
İade Tarihi
{{toDayNumber}}
{{toDayName}} {{toMonthName}}
Budget ile araç kiralama deneyimi parmaklarınızın ucunda!

Sen de yollarda özgürlüğü ve konforu bir arada arıyorsan, Budget’la yola çık. Budget uygulamasını indir, Türkiye'nin 33 şehir ofisleri, 23 havalimanı ofisleri ve Budget İstediğin Yerde ofislerinden hemen rezervasyonunu yap!

App Store
macaristan

Macaristan: Rüya Gibi Bir Kış Tatiline Hazırlan

Macaristan, Orta Avrupa’nın en sevilen tatil rotalarından birkaçına sahip olmanın yanı sıra tarihi, coğrafi konumu dolayısıyla da sıkça adından bahsedilen bir ülke.

Dünyaca ünlü festivalleri ve doğası sayesinde yaz aylarında turistlerin gözdelerinden olan Macaristan, iklimi sebebiyle kışın oldukça soğuk olmasına rağmen ziyaretçilerine keyifli bir seyahat deneyimi sunar.

Macaristan’da kış tatiline ve görülmesi gereken lokasyonlara doğru yolculuğumuza katıl!

Budapeşte

Viyana, Prag ve Belgrad gibi önemli şehirlere yakınlığı dolayısıyla hem gezmek hem de duraklamak için muhteşem bir yer olan Budapeşte; köklü tarihi geçmişi, göz alıcı doğası ve eşsiz kültürel öğeleriyle öne çıkar.

Birçok takma isimle bilinen Budapeşte, Macaristan’ın başkentidir. Şehrin özgün tarihi dokusu, mimarisi, kültürel etkinlikleri ve gece hayatı öne çıksa da şehri ikiye ayıran Tuna Nehri ve her mevsim eşsiz manzaralar sunan doğası da göz ardı edilemeyecek kadar güzeldir. Tuna üzerindeki tarihi köprüler, Buda Kalesi, Parlemento Binası ve birbirinden değerli tarihi güzellikler bu kenti görülmesi gereken lokasyonların arasında önemli bir yere getiriyor.

Macaristan’da kış aylarını daha özel hissettiren en temel şey ise : Buz pateni. Kış aylarında daha da sakin bir yere dönüşen şehir; Avrupa’nın en büyük açık hava buz pistine sahip. Şehir parkında muhteşem bir manzaranın ortasında bulunan buz pistinin etrafında ise Vajdahunyad Kalesi ve küçük bir saray gibi görünen resepsiyon binası bulunuyor. Masallardan fırlamış gibi duran bu manzara, kış tatilini oldukça çekici hale getirecek.

Balaton Gölü

Balaton Gölü; Orta Avrupa’nın en büyük gölü olarak kabul edilir. Yaz aylarında ortalama 25 santigrat derece su sıcaklığına sahip olmasına rağmen kış aylarında buz tutan bu göl; üzerinde buz pateni ve kızak yapan, buzda açılan deliklerden balık tutan insanlarla dolar.

Budget Araç Kiralama Hizmetleri

Macaristan’ın kış aylarındaki masalsı güzelliğine yakından bakmak isteyenler dünyanın en büyük araç kiralama markalarından Budget ile araç kiralayarak Macaristan’da en uygun fiyatlarla konforlu seyahat edebilir. Macaristan’ın kış aylarındaki büyüleyici güzelliklerine yakından bakmak için Budget Mobil uygulaması veya internet sitesi üzerinden saniyeler içinde kiralık araç rezervasyonu yaptırabilirsin!