Teslim Alma Ofisi
Alış Tarihi
{{fromDayNumber}}
{{fromDayName}} {{fromMonthName}}
İade Ofisi Seç
İade Tarihi
{{toDayNumber}}
{{toDayName}} {{toMonthName}}
Budget ile araç kiralama deneyimi parmaklarınızın ucunda!

Sen de yollarda özgürlüğü ve konforu bir arada arıyorsan, Budget’la yola çık. Budget uygulamasını indir, Türkiye'nin 33 şehir ofisleri, 23 havalimanı ofisleri ve Budget İstediğin Yerde ofislerinden hemen rezervasyonunu yap!

App Store
gezi rehberi

Macera Rotası ile Antalya’yı Keşfet!

Burak Akkul ve Seda Akkul çifti bir sabah verdikleri hızlı bir kararla Macera Rota’sının yeni durağını belirliyorlar! Bu ayki durağımız : Antalya.

Saniyeler içinde yüzde 30 indirimden yararlanarak kiralanan araç, çiftimizi ülkenin en ünlü tatil bölgelerinden Antalya’da bekliyor.

Adrasan

Budget araç kiralama ofisinden başlayan Antalya macerası çiftimizi ilk durağı olan Adrasan’a ulaştırıyor. Antalya’nın nispeten saklı kalmış güzellikleriyle dolup taşan Adrasan; sakinliği ve doğal güzellikleriyle çiftimizin başını döndürüyor. Yolculuğun yorgunluğunu atmak için dinlenmek ve saklı kalmış cennetin keyfini çıkarmak isteyen çiftimiz, seyahatin ilk gününü Adrasan’a ayırıyor.

Olimpos

Adrasan’dan sonra rota çiftimizi Olimpos’a getiriyor. Binlerce yıllık tarihin denizle buluştuğu Olimpos, milattan önce 300 yılında kurulmuş bir yerleşim yeri. Çiftimizin hayranlığını saklayamadığı bu muhteşem lokasyonda kültürel bir gezi tadında denizin keyfini çıkarabilirsiniz. Olimpos’ta bulunan onlarca bungalov tesis ve restoran sayesinde konaklamak ve birçok lezzete ulaşmak mümkün.

Phaselis Antik Kenti

Ören yerlerinde gezerken denize girilebilecek bir diğer yer olan Phaselis, berrak suyu ve binlerce yıllık tarihiyle Kemer yakınlarında bulunuyor. Çiftimiz hem Olimpos hem de Phaselis için Müzekart bulundurmanın faydalı olacağını hatırlatıyor. Müzekart kullanarak ücretsiz bir şekilde girilebilen Phaselis’te mühendislik harikası ören yerini gezebilir, denize girebilir ve piknik yapabilirsiniz.

Antalya Merkez

Antalya’nın sahil şeridini takip ederek Merkez’e ilerleyen çiftimiz, Kemer’e bağlı birçok noktada durup hem soluklanıyor hem de birbirinden güzel yerlerin ve lezzetlerin keyfini çıkarıyor. Burak Akkul ve Seda Akkul çiftinin bir sonraki durağı Antalya Merkez’deki Kaleiçi. Kaleiçi’nin eşsiz manzarasını ve birçok kültürün buluştuğu onlarca güzelliğini görmeden geçilmez diyor ve seyahatimize devam ediyoruz.

Demre- Myra Antik Kenti- Likya Yolu

Noel baba olarak bilinen St. Nikolaos Kilisesi’nin bulunduğu Demre aynı zamanda noel babanın doğum yeri. Birçok özgün lezzete de ev sahipliği yapan bölgenin bahsi geçmeden olmazdı. Çiftimiz, tarihe meydan okuyan Myra Antik Kenti’nin binlerce yıllık güzelliklerini görmeden geçilmemesi gerektiğini de hatırlatıyor. Bahsedilmesi gereken bir diğer önemli lokasyon ise Likya Yolu’dur. Dünyanın en önemli trekking rotalarından olan Likya Yolu birçok antik kente, antik tiyatroya, sunağa ve pınara sahip.

Likya Yolu üzerindeki Patara Kral Yolu ve Patara Antik Kenti’nin görülmeye değer olduğunu hatırlatmakta fayda var. Patara Antik Kenti’nde gün batımını seyredeceklere bir uyarı; dünyanın en güzel gün batımı manzaralarından birini göreceksiniz!

Antalya’da tatil yapmak için Budget’la araç kiralamak, her bölgesinde birbirinden özel tarihi ve doğal güzellikleri bulunan şehri keşfetmenin en rahat ve ekonomik yollarından biri!

Macera Rotası’nın bir sonraki durağında görüşmek üzere!