Teslim Alma Ofisi
Alış Tarihi
{{fromDayNumber}}
{{fromDayName}} {{fromMonthName}}
İade Ofisi Seç
İade Tarihi
{{toDayNumber}}
{{toDayName}} {{toMonthName}}
Budget ile araç kiralama deneyimi parmaklarınızın ucunda!

Sen de yollarda özgürlüğü ve konforu bir arada arıyorsan, Budget’la yola çık. Budget uygulamasını indir, Türkiye'nin 33 şehir ofisleri, 23 havalimanı ofisleri ve Budget İstediğin Yerde ofislerinden hemen rezervasyonunu yap!

App Store
gezi rehberi

Macera Rotası ile Kayseri’yi Keşfet!

Budget Macera Rotası’nda bu ay; Burak ve Seda Akkul çifti, binlerce yıllık tarihiyle ve muhteşem lezzetleriyle tanınan Kayseri’ye doğru yola çıkıyor.

Budget Mobil uygulamasını kullanarak saniyeler içerisinde araç rezervasyonunu yaptıran çiftimiz, Budget’ın Kayseri Havalimanı araç kiralama ofisinde kiralık araçlarına kavuşuyor ve teslim alır almaz Kültepe Ören Yeri’ne doğru yola çıkıyor.

Kültepe Kaniş Karum Ören Yeri

Anadolu’daki ilk yazılı tabletlerin bulunduğu Kültepe, dünyanın ilk organize ticaret merkezi olarak kabul edilir. Kayseri’nin 20 kilometre kuzeydoğusunda bulunan Kültepe, Kaniş Krallığı’nın başkenti ve Asur Ticaret Kolonilerinin merkezidir. Hitit Devleti’nin kuruluş dönemi, Asur, Helen, Roma, Pers ve Tabal dönemlerinden birçok tarihi esere sahiplik eden bu bölge kesinlikle gezilmeye değer.

Şehir Merkezi

Türkiye’nin en büyük 10 ilinden biri olan Kayseri, Anadolu Selçuklu Devleti’nin Konya’dan sonraki başkenti ve Mimar Sinan’ın doğduğu şehirdir. İmamzade Raşit Ağa Konağı olarak da bilinen Kayseri Evi’ni gezen çiftimiz bu evin; Kayseri gelenekleri, oturma adabı ve kültürünü ifade ettiğini ve Atatürk Evi olarak da bilindiğini belirtiyor.

Birbirinden lezzetli Kayseri yemekleriyle seyahatlerine keyif katan çiftimiz şehir merkezini gezmeye devam ediyor. Kayseri Kalesi’ni gezdikten sonra şehrin sokaklarında dolaşan çiftimiz, şehrin meşhur sucuk ve pastırmasından almayı da ihmal etmiyor.

Erciyes

Türkiye’nin en önemli kayak merkezlerinden olan Erciyes’e gelen Burak ve Seda Akkul çifti, sönmüş bir volkan olan Erciyes Dağı üzerine kurulmuş Kayseri Büyükşehir Belediyesi Sosyal Tesisleri’nde nefis bir manzara eşliğinde kahvelerini yudumluyor.

Develi

Macera Rotası ile Kayseri’yi keşfetmeye devam eden çiftimiz, Aksu Mesire Alanı’nı gezdikten sonra Tarihi Rum Evleri ve Develi Çanakkale Şehitleri Anıt Parkı’nı da dolaşıyor. Geziye devam ederek, meşhur Develi Cıvıklısı’nı yemek için duraklıyor ve Kayseri’nin yöresel lezzetlerinin tadını çıkarıyor.

Ağırnas

Mimar Sinan’ın doğduğu Ağırnas’a gelen çiftimiz, Mimar Sinan’ın doğduğu evi ve altındaki yer altı şehrini geziyor. Osmanlı İmparatorluğu ve Türk Tarihi’nin en önemli mimari eserlerine imza atan Ağırnas’lı Koca Sinan’ın eserleri ve bölgenin tarihi dokusundan etkilenerek yolculuklarını noktalamak adına şehir merkezine doğru yola çıkıyor.

Melikgazi

Tarihi Kayseri Mahallesi’nin bulunduğu Melikgazi İlçesi muhteşem bir mimariye sahip. Sıralanmış tarihi konaklar ve evlerden oluşan sokaklarda dolaşan Burak ve Seda Akkul çifti ile Macera Rotası Kayseri’yi de bu bölgede noktalıyoruz.

Sonraki Macera Rotası duraklarında buluşmak üzere. Esen kalın!