Teslim Alma Ofisi
Alış Tarihi
{{fromDayNumber}}
{{fromDayName}} {{fromMonthName}}
İade Ofisi Seç
İade Tarihi
{{toDayNumber}}
{{toDayName}} {{toMonthName}}
Budget ile araç kiralama deneyimi parmaklarınızın ucunda!

Sen de yollarda özgürlüğü ve konforu bir arada arıyorsan, Budget’la yola çık. Budget uygulamasını indir, Türkiye'nin 33 şehir ofisleri, 23 havalimanı ofisleri ve Budget İstediğin Yerde ofislerinden hemen rezervasyonunu yap!

App Store
gezi rehberi

Macera Rotası ile Rize’yi Keşfet

Burak ve Seda Akkul çiftiyle birlikte; Budget Macera Rotası’nın en yeni durağında Karadeniz’in ve doğanın en güzel yansımalarına, Rize’ye doğru yola çıkıyoruz!

Sonbaharın en güzel günlerini temiz havanın ve doğal güzelliklerin içinde geçirmek isteyen çiftimiz, Budget Mobil uygulamasıyla %30 indirimli olarak yararlandıkları Rize Artvin Havalimanı araç kiralama hizmetini Budget Ofisi’nden alıyor. Rize’nin eşsiz güzellikleriyle dolu bu yolculuğa başlarken; dağ yollarında sürüş güvenlik kurallarının ve doğal güzelliklere saygının öneminden bahsetmeden geçmiyoruz.

Pazar

İlçede bulunan havalimanında başlayan Budget Macera Rotası’nın ilk molası Hemşin Deresi kıyısında veriliyor ve çiftimizle manzaranın keyfini çıkarıyoruz. Çamlıhemşin yolunda ilerlerken Fırtına Deresi’nin coşkun sularının seyrine dalmak için tekrar duruyor ve muhteşem doğa manzaralarının Rize boyunca bizimle olacağının farkına varıyoruz.

Çamlıhemşin

İki gece boyunca konaklayacağımız Elevit Yaylası’na varıyor ve Rize’nin yöresel lezzetlerinin tadını çıkarıyoruz. Gecenin kalanı dinlenerek ve yolculuğa devam etmek için sabırsızlanarak geçiyor. Çiftimiz; Elevit Yayla’sı dağlara çöken bulutlarla günaydın diyor ve yaylada kahvaltı keyfi yaparak güne başlıyor. Budget Macera Rotası’nın ikinci günü Şenköy’de bulunan Zilkale’yi ziyaret ederek başlıyor. Komnenoslar tarafından bölgedeki sarp kayalar üzerine 13. Yüzyılda inşa edilen kale eşsiz bir görüntüye sahip.

Çiftimiz bir sonraki durak olarak geldikleri Kaçkar Dağları Milli Parkı’nda biraz vakit geçiriyor ve mısır yiyerek şelale ve orman manzaralarının keyfini çıkarıyor. Milli parkta temiz havanın tadını çıkardıktan sonra Çamlıhemşin’deki bir diğer doğa harikası olan Amlakit Yaylası’na doğru yola çıkıyoruz. Amlakit Yaylası, sanki bulutların üstünde hissettirmek ister gibi sisle kaplanmış şekilde çiftimizi karşılıyor.

Ayder Yaylası

Rize’nin en bilinen yaylalarından olan Ayder Yaylası, Rize’deki turizm potansiyeli en büyük yerlerden de bir tanesi. Ayder Yaylası’nda yukarı doğru çıktıkça doğanın ve yayla kültürünün hakimiyetini daha da hissediyoruz. Sonsuz ormanların, dağların ve nehirlerin keyfini çıkardığımız Macera Rotası Rize’nin sonuna yaklaşırken yayla evi manzaralarının ve tulum sesinin eşliğinde dönüş yoluna çıkıyoruz.

Geri dönerken ilk molamızı verdiğimiz restoranda tekrar duraklıyor ve başta mısır ekmeği ve laz böreği olmak üzere yöresel lezzetlerle vedalaşıyoruz. Budget Macera Rotası Rize’nin son durağı olan Rize Kalesi ve şehri tepeden gören manzarasıyla yolculuğumuzu sonlandırıyoruz. Rize Araç Kiralama hizmeti aldığımız Budget'la bir sonraki Macera Rotası durağında görüşmek üzere!