Teslim Alma Ofisi
Alış Tarihi
{{fromDayNumber}}
{{fromDayName}} {{fromMonthName}}
İade Ofisi Seç
İade Tarihi
{{toDayNumber}}
{{toDayName}} {{toMonthName}}
Budget ile araç kiralama deneyimi parmaklarınızın ucunda!

Sen de yollarda özgürlüğü ve konforu bir arada arıyorsan, Budget’la yola çık. Budget uygulamasını indir, Türkiye'nin 33 şehir ofisleri, 23 havalimanı ofisleri ve Budget İstediğin Yerde ofislerinden hemen rezervasyonunu yap!

App Store
film ekimi

Sonbaharın Habercisi Filmekimi’ni Kaçırmamalısın!

İstanbul Kültür Sanat Vakfı‘nın 2011 yılından beri ülkenin çeşitli şehirlerinde de gerçekleşen Filmekimi Film Festivali bu sene İstanbul’da sevenleriyle bir araya geliyor.

İstanbul’da dört salonda 7-16 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek festivalde yerli ve yabancı birçok filmin gösterimleri düzenlenecek. Anadolu Yakasında düzenlenecek gösterimler Kadıköy Sineması ve Sinematek Sinema Evi salonlarında, Avrupa Yakası gösterimleri ise Beyoğlu’ndaki Atlas 1948 ve Nişantaşı Citys Cinewam 7 salonlarında gerçekleşecek.

Filmler ve Biletler

Filmekimi biletlerine sinema salonu gişeleri, İKSV ana gişe ve online olarak Passo web sitesinden (passo.com.tr) üzerinden ulaşabilirsin. Festival kapsamındaki birbirinden güzel filmler arasında;

  • Venedik Film Festivali En İyi Yönetmen Ödüllünün sahibi Bones and All bulunuyor. Marcello Mastroianni En İyi Genç Oyuncu ödülünü de oyuncusu Taylor Russel’a kazandıran Bones and All; Filmekimi’nin son günü 16 Ekim Pazar gününde hem Kadıköy Sineması’nda hem de Atlas 1948’de 16.00’da gösterime girecek. Ünlü oyuncu Timothée Chalamet ve Taylor Russel tarafından başrolleri paylaşılan filmi kaçırmamalısın!
  • Kanada’lı efsane isim Leonard Cohen ve onun dünyaca ünlü şarkısı Hallelujah üzerinden ilerleyen, ‘’HALLELUJAH- LEONARD COHEN, BİR YOLCULUK, BİR ŞARKI’’ da bulunuyor. Yönetmenler Dan Geller ve Dayna Goldfine; Leonard Cohen’i, Hallelujah’ı ve şarkının dünyaya etkilerini izleyicilerle buluşturuyor.
  • Yönetmen Gina Prince-Bythewood tarafından yapılan aksiyon filmi Kadın Kral (The Woman King) da festivalde izleyici karşısına çıkacak. Gerçek olaylardan esinlenilen hikaye, General Nanisca ve sömürgecilere karşı koyan ordusu Agojie’yi anlatıyor. Filmin müziklerinde ise Trompetçi ve besteci Terence Blanchard imzası bulunuyor.

Budget’la Seansı Kaçırmayın!

Birbirinden güzel 50’ye yakın filmi İstanbul’da sinemaseverlerle buluşturan Filmekimi’nde filmleri kaçırmamak için Budget internet sitesi ve Budget Mobil uygulamasını kullanabilirsin. Dünya çapında birçok ödüle layık görülmüş, ünlü yönetmenler ve oyuncuların bulunduğu muhteşem filmlere ulaşmak için saniyeler içinde aracını kirala ve harekete geç!