Teslim Alma Ofisi
Alış Tarihi
{{fromDayNumber}}
{{fromDayName}} {{fromMonthName}}
İade Ofisi Seç
İade Tarihi
{{toDayNumber}}
{{toDayName}} {{toMonthName}}
Budget ile araç kiralama deneyimi parmaklarınızın ucunda!

Sen de yollarda özgürlüğü ve konforu bir arada arıyorsan, Budget’la yola çık. Budget uygulamasını indir, Türkiye'nin 33 şehir ofisleri, 23 havalimanı ofisleri ve Budget İstediğin Yerde ofislerinden hemen rezervasyonunu yap!

App Store
güvenli sürüş deneyimi

Yolculuk Yapmak Gece mi Daha Keyifli, Gündüz mü? Tercih Senin!

Uzun araba yolculuklarında gece veya gündüz seyahat edilmesi kendi içinde hem avantaj hem de dezavantajlara sahiptir. İşte, kendi duygu durumuna ve zevkine göre gece ya da gündüz yolculuğunu tercih etmeden önce hatırlaman gereken detaylar!

Gündüz Seyahat Etmek

Güneş tepedeyken ve herkes uyanıkken araç kullanmak, gece araç kullanmaya göre daha güvenli hissettirebilir. Yolculuğa gündüz saatlerinde çıkmanın tercih edilmesinin sebepleri arasında şunlar bulunabilir:

 • Yolculuk esnasında etraftaki güzellikler rahatça gözlemlenebilir ve aynı zamanda sürüş esnasında görüş kabiliyetini düşüren etkenlerin sayısı da geceye kıyasla daha azdır.
 • Trafikteki çoğu sürücü de uyku durumu hesaba katıldığında geceye kıyasla daha dikkatli sayılabilir.

Gündüz saatlerinde araç kullanmanın dezavantajları da vardır:

 • Özellikle yaz aylarında güneşin tepede olması araç içindeki sıcaklığı epey yükseltebilir.
 • Kalabalık yollarda trafik sıkışıklığı ve bunaltıcı havaya aynı anda maruz kalmak çoğu kişi için kabustan farksızdır.

Bunlar gibi olumsuz durumları engellemek amacıyla tasarlanmış araç teknolojileri sayesinde gündüz yolculuklarının dezavantajları ortadan kaldırılabilir. Klima ve havalandırma sistemleri sayesinde araç içi ısısı kontrol edilebilir, yüksek teknolojiyle donatılmış yeni model araçlardaki sürüş desteği ve kamera sistemleri gibi donanımlar sayesinde keyifli sürüş deneyimi yaşanabilir.

Gece Seyahati

Yolların boş olması sebebiyle gece seyahat etmek daha cazip olabilir. Uzun yolculuklara gece saatlerinde çıkmanın sağladığı bazı avantajlar şöyledir:

 • Uzun yollarda yalnızken müzik dinlemek hem dinlendirici hem de rahatlatıcı bir deneyimdir.
 • Yaz aylarında havanın gündüze göre daha serin olması, gece seyahat etmeyi daha tercih edilebilir kılar.
 • Yoğun trafiğin gerginliğinden rahatsız olanlar, gece yolculuk yaparak yolun keyfini çıkarabilir.

Karanlıkta araç kullanmak çeşitli dezavantajları da beraberinde getirebilir. Bu nedenle gece yolculuk etmeden önce ve yolculuk esnasında dikkat edilmesi gereken bazı detaylar vardır. Gece saatlerinde yolculuk yaparken:

 • Yorgunluk ve karanlık dolayısıyla görüş mesafesi daralabilir, derinlik algısında azalma oluşabilir.
 • Karşıdan gelen araç farları veya sis gibi sebeplerle ani görüş kayıpları yaşanabilir.
 • Yolculuğa çıkmadan önce uykuyu iyice almış olmak güvenli bir sürüş deneyimi sağlar.
 • Yeterli teknolojik donanıma sahip, bakım ve muayeneleri gerçekleştirilmiş güvenilir bir araç kullanmak gece seyahatlerinin olumsuzluklarının önüne geçebilir.

Budget Ayrıcalığıyla Güvenli ve Konforlu Sürüş

İhtiyaç duyulan süre boyunca son model, bakımlı ve güvenilir araçları kiralamak sürüş deneyiminin en iyi şekilde yaşanmasını sağlar. Her segmentten araca sahip Budget Kiralık araç filosundaki son model araçlar sayesinde, gece ve gündüz seyahatlerinde konfor ve güvenlik bir arada bulunur. En uygun fiyatlarla en kaliteli araçları kiralamak ve Budget güvencesiyle yolculuk etmek için Budget kiralık araç ofislerine bekleniyorsun!