Teslim Alma Ofisi
Alış Tarihi
{{fromDayNumber}}
{{fromDayName}} {{fromMonthName}}
İade Ofisi Seç
İade Tarihi
{{toDayNumber}}
{{toDayName}} {{toMonthName}}
Budget ile araç kiralama deneyimi parmaklarınızın ucunda!

Sen de yollarda özgürlüğü ve konforu bir arada arıyorsan, Budget’la yola çık. Budget uygulamasını indir, Türkiye'nin 33 şehir ofisleri, 23 havalimanı ofisleri ve Budget İstediğin Yerde ofislerinden hemen rezervasyonunu yap!

App Store
gezi rehberi

Macera Rotası ile Kars’ı Keşfet!

Budget Macera Rotası, Burak ve Seda Akkul çifti ile beraber bu ay doğal güzellikleri ve muhteşem lezzetleriyle bilinen Kars’a doğru yola çıkıyor. Saniyeler içinde kiralık araç rezervasyonunu gerçekleştiren çiftimiz uçak yolculuğundan sonra Kars Harakani Havalimanı’na iniş yapıyor, havalimanı Budget ofisinden kiralık aracını teslim alıyor ve şehri gezmeye başlıyor.

Kars Merkezi

1879 yılındaki Rus işgali döneminde inşa ettirilen Katerina Sarayı, Kars işgalden kurtulduktan sonra hastane, konak ve askeri birlik binası olarak kullanılmış. Çiftimizin konaklamak için tercih ettikleri bu lokasyon tarihi dokusu ve muhteşem manzaralarıyla göz alıyor.

Şehir merkezinde dolaşırken Kars’ın meşhur yemeklerini yemek isteyen çiftimiz, bir restoranda duraklayıp eşsiz lezzetlerin tadını çıkarıyor. Çiftimiz; Kars’ın merkez ilçesinde meşhur yemeklerin yenilebileceği birçok lokasyon bulunduğuna değinmeden geçmiyorlar.

Ani Antik Kenti

Kars’a bir saat mesafedeki Susuz Şelalesi’nin muhteşem manzarasında duraklayan çiftimiz, yolculuğuna Ani Antik Kenti’ne doğru devam ediyor. İnanılmaz bir coğrafyada bulunan Ani Antik Kenti, M.Ö 1000’li yıllarda kurulmuş. Döneminde hayati öneme sahip olan İpek Yolu üzerinde bulunan kent, 2016 yılından beri Dünya Mirası olarak tescillidir.

Çıldır Gölü

Kars ve Ardahan sınırları arasında kalınan bu göl, çiftimizin hatıralarında muhteşem bir lezzetle beraber kaydedilmiş. Gölün özgün lezzetleriyle hasret giderdikten sonra bölgede gezintiye çıkan çiftimiz, Boğatepe köyünde ülkenin belki de en güzel süt ürünlerinin bulunduğunu hatırlatıyor.

Budget Araç Kiralama Hizmetleri

Budget Macera Rotası’nın bu ayki bölümünü sonlandırırken Kars’ın en güzel manzaralarından Kars Kalesi’nde duraklayan çiftimiz; Taşköprü’nün, Kars Çayı’nın ve Kars Kalesi’nin bir arada ne kadar güzel göründüğüne değinmeden edemiyor.

Macera Rotası’nın sonraki bölümlerinde buluşmak üzere, hoşçakalın!